Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik budowy Z14 - okolice Wieliczki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 725
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ja dobrze widzę 175 152,00 PLN i już sobie mieszkacie hehe super GRATULACJE - REWELACJA

POWODUJECIE ZE NADZIEJE ODZYWAJĄ hehe

Dla chcącego nic trudnego

Coś mi sie wydaje ze trzeba sie za siebie zabrać nie ogladac sie na innych tylko sie BUDOWAĆ I BUDOWAĆ

Dziś przeczytałem artykuł "Ceny spadły, buduj dom!"

Musimy jeszcze raz na spokojnie sie za to zabrać..........

ceny może i spadły, ale do tej kwoty jeszcze dużo kasiorki dojdzie bo to narazie to nic nie ma, a czeka nas kilka niezłych wydatków typu ocieplenie i drobnych, ale równie kosztownych czyli wykończeniówka

duzo ostatnio było wydatków i nawet nie ma czasu zaktualizować i nie ma neta w domu narazie więc nie ma czasu podołączać zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w klubie pomieszkujących w siermiężnych warunkach. Piwrwszej nocy się nigdy nie zapomina.

 

Przepraszam że tak późno odpisuję, ale faktycznie pierwszej nocy nigdy nie zapomnę

to Wy byliście dla mnie takim przykładem na to że jak się chce to można i nie trzeba mieć marmurów na podłogach i wszystkiego na TIP-TOP żeby mieszkać

 

dlatego idąc za Waszym przykładem przeprowadziliśmy się tak szybko, choc i inne były powody

 

nie tracę teraz tyle czasu na przejazdy, pracuję do której chcę, albo mogę :D

no poprostu jest super

 

Ładnie , ładnie - gratulacje

warunki spartańskie , ale zapał jest . powoli wszystko zrobicie .

 

pozdrawiam maanmy

byle do przodu i to się liczy

 

gratuluję przeprowadzki :p :wink:

teraz pewnie na wszystko czasu będzie brakować, ale to cieszy, jak się już jest u siebie :wink:

jeszcze raz gratuluję i czekam na zdjęcia :wink:

 

dziękuję

 

oj czasu to brakowało będzie pewnie, ale jeszcze kilka rzeczy się porobi i trzeba odpoczać bo ile można,

urlopu nie było, a odpocząć trzeba przecież :D

 

lbryndal, zazdrościmy Wam zamieszkania, oj, zazdrościmy :D Ale zmobilizuje nas to do zintensyfikowania działań.

Miłego całego życia w nowym, własnym domku :)

dziękujemy bardzo

 

u Was już też coraz bliżej końca więc powodzenia w praach i czekam na zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem tempa w jakim finiszujecie , złoto w pekinie pewne :D . co do dachu ja też miałem problem z kominem w tzw. garderobie partacze z gór żle zrobili okucie komina i podczas zacinajacego deszczu od północy miałem mokry komin , mam kolege dekarza który zrobił to jak powinno być i dodatkowo pouszczelniał oba kominy pod okuciem taśmą z gabką . mam spokój jest sucho nawet podczas ostatnich ulew deski na strychu były suchutkie . mieszkamy od 2 tygodni . faktem jest iż trzeba sie przestawić o 180 stopni , ale swiadomość tego że jesteśmy na swoim miażdży wszelkie ale .

 

pozdrawiam maanmy

 

Maanmy, gratuluję przeprowadzki :D Jak się mieszka w nowym domku?

 

lbrynadl, Tobie również :wink: :D - dawno tu nie zaglądałam do Twojego dziennika i komentarzy, a tu taka niespodzianka :o :roll: tempo prac expresowe :roll: - jestem pod wrażeniem, bo my to chyba nigdy nie zamieszkamy, tak się wszystko ciągnie :evil: Czytałam o kłopotach z kominem (woda) - czy to wina dachowców? Jak się sprawuje wykonany przez Nich dach? Dopytuję, bo rozważam wzięcie ich do położenia więźby i chciałabym usłyszeć opinię jak to widzisz z perspektywy czasu, obecnych obserwacji u siebie i znajomych, którym też tarnowscy górale robili dach? Warto?

Bardzo ładne masz okna i drzwi wejściowe - piękny kolor, ogólnie extra :D

Jestem pełna podziwu, że w tak krótkim czasie udało się Wam to wszystko ogarnąć i zamieszkać (nawet w takich spartanskich warunkach, ale i tak zazdraszczam) :roll: :roll: :roll:

A najmłodszy Inwestorek rośnie jak na drożdżach - słodki chłopczyk :wink:

Pozdrawiam serdecznie i życzę samych szczęśliwych chwil w nowym domku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem tempa w jakim finiszujecie , złoto w pekinie pewne :D . co do dachu ja też miałem problem z kominem w tzw. garderobie partacze z gór żle zrobili okucie komina i podczas zacinajacego deszczu od północy miałem mokry komin , mam kolege dekarza który zrobił to jak powinno być i dodatkowo pouszczelniał oba kominy pod okuciem taśmą z gabką . mam spokój jest sucho nawet podczas ostatnich ulew deski na strychu były suchutkie . mieszkamy od 2 tygodni . faktem jest iż trzeba sie przestawić o 180 stopni , ale swiadomość tego że jesteśmy na swoim miażdży wszelkie ale .

 

pozdrawiam maanmy

 

Maanmy, gratuluję przeprowadzki :D Jak się mieszka w nowym domku?

 

lbrynadl, Tobie również :wink: :D - dawno tu nie zaglądałam do Twojego dziennika i komentarzy, a tu taka niespodzianka :o :roll: tempo prac expresowe :roll: - jestem pod wrażeniem, bo my to chyba nigdy nie zamieszkamy, tak się wszystko ciągnie :evil: Czytałam o kłopotach z kominem (woda) - czy to wina dachowców? Jak się sprawuje wykonany przez Nich dach? Dopytuję, bo rozważam wzięcie ich do położenia więźby i chciałabym usłyszeć opinię jak to widzisz z perspektywy czasu, obecnych obserwacji u siebie i znajomych, którym też tarnowscy górale robili dach? Warto?

Bardzo ładne masz okna i drzwi wejściowe - piękny kolor, ogólnie extra :D

Jestem pełna podziwu, że w tak krótkim czasie udało się Wam to wszystko ogarnąć i zamieszkać (nawet w takich spartanskich warunkach, ale i tak zazdraszczam) :roll: :roll: :roll:

A najmłodszy Inwestorek rośnie jak na drożdżach - słodki chłopczyk :wink:

Pozdrawiam serdecznie i życzę samych szczęśliwych chwil w nowym domku :D

dziekuję za te miłe słowa

 

oj u nas warunki ciężkie ale na swoim i to się liczy

 

woda koło kominów to chyba częściowo wina dachowców a częściowo murarzy

blacha jest dołożona do kominów ale połączenie komina i blachy nie zasilikonowane więc tam może troszkę przeciekać , ale więcej raczej zacieka na połączeniu czapy komina i ocieplenia tam prawdopodobnie podczas padania podcieka, albo jeszcze z czapy spływa woda i nie jest ona okuta blachą więc woda spływa tam gdzie nie powinna.

na sierpień mam zamówionego dekarza co mi to zrobi czyli okucie czap kominów i popatrzy co jeszcze trzeba popoprawić zasilikonowac i zrobi to

 

 

co do dachowców to prosty dach potrafia zrobić taki jak nasz, ale i w nim kilka niedokładności widać, jest widoczna ich szybkość

 

u znajomych robili dach z jaskółkami i ponoć trochę skopali bo jaskółki jakieś takie nie wyszły im proporcjonalne i w sumie tego nie widziałem, ale oni mówili że mogło być lepiej

 

u innych robili dach i podpisał umowę na wykonanie a potem jak skończył kazał dopłacić 3000 bo dużo roboty było dali mu 1000zł a ten że nie szkoda pisać co było dalej ale w rezultacie wziął ten tysiąc dodatkowy i pojechał odgrażając się sądami

 

warunki cały czas próbujemy poprawić, łazienka powinna być już za 3 dni chyba gotowa więc troszkę cywilizacji zagości u nas .......... chyba

potem malowanie sufitu i to pomieszczenie byłoby gotowe bo montowanie uchwytów i innych pierdołek nie liczę nawet

 

od przyszłego tygodnia zabieramy się za czyszczenie ścian i malowanie na pierwszy strzał idzie wiatrołap

 

rozglądamy się za zabudową w wiatrołapie i na korytarzu, meble kuchenne są cały czas na tapecie, w poniedziałem mają przyjechać kolejni do pomiaru i zrobić projekt i zobaczymy co z tego wyjdzie

 

narożnik z abry już niedługo zagości u nas w domu i będzie jakiś mebel reszta w czasie pojawi się pewnie

 

mały przeszedł szok ale odrazu spodobało mu się bo miejsca jest full, a u sąsiadki duża piaskownica

 

jeszcze raz dziekujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle :( Przeciekanie komina to najczęstsza przyczyna wadliwie wykonanych obróbek blacharskich :-? Ja chciałabym ich wziąć do postawienia więźby, zadeskowania dachu i pokrycia papą. Dachówkę chciałbym położyć dokładnie i raczej przez obecnego majstra, który się rozchorował i raczej nie może zrobić więźby. Niby nic trudnego, ale mam trochę obaw, bo u nas dach duży - czterospadowy 288m2, 2 lukarny, wykusz i balkon też z daszkiem, więc trochę komplikacji będzie. Na lukarnach zależy mi, żeby były własnie zachowane proporcje. Nie wisz co było skopane w tych lukarnach u znajomych? Na co zwrócić szczególną uwagę? Albo masz może namiary na innych inwestorów, którym robili dach, żeby dopytać więcej? Chcę wiedzieć wcześniej na co patrzeć, zanim się okaże, że dach trzeba w połowie wymienić :evil: Są konkurencyjni cenowo i to bardzo w stosunku do ekip na naszym terenie - chcą 1/3 ceny naszych terenowych cieśli :roll: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle :( Przeciekanie komina to najczęstsza przyczyna wadliwie wykonanych obróbek blacharskich :-? Ja chciałabym ich wziąć do postawienia więźby, zadeskowania dachu i pokrycia papą. Dachówkę chciałbym położyć dokładnie i raczej przez obecnego majstra, który się rozchorował i raczej nie może zrobić więźby. Niby nic trudnego, ale mam trochę obaw, bo u nas dach duży - czterospadowy 288m2, 2 lukarny, wykusz i balkon też z daszkiem, więc trochę komplikacji będzie. Na lukarnach zależy mi, żeby były własnie zachowane proporcje. Nie wisz co było skopane w tych lukarnach u znajomych? Na co zwrócić szczególną uwagę? Albo masz może namiary na innych inwestorów, którym robili dach, żeby dopytać więcej? Chcę wiedzieć wcześniej na co patrzeć, zanim się okaże, że dach trzeba w połowie wymienić :evil: Są konkurencyjni cenowo i to bardzo w stosunku do ekip na naszym terenie - chcą 1/3 ceny naszych terenowych cieśli :roll: .

są tani a co za tym idzie trzeba brać pod uwagę poprawki

 

na skomplikowany dach bałbym się ich brać bo zrobią niedokładnie więźbę i będzie problem z dachówką bo jak zrobią krzywo to wyjdzie powiedzmy u góry 50 dachówek a na dole 51 i co wtedy ? kicha

 

a co do lukarn to zrobili u znajomych za wysokie i jakoś tak nie wyglądały przez to prawidłowo (jakoś tak mówili)

 

innych namiarów nie posiadam, ci są tani i ich brałem, a liczyłem się z drobnymi poprawkami - sumarycznie to i tak powinno wyjść dużo taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś był ostatnio na pomiarze drzwi wewnętrznych i coś tam zapytałem o montaż bo mówili nam że 150zł, a koleś że za tą kasę to osadzenie i zapiankowanie, jakbym strasznie chciał to przykręcą dyblami, ale o obróbce nie ma mowy nawet, myslałem ze go wykopie z domu

 

2 drzwi mamy z opaskami więc nie ma mowy o obróbce wokół drzwi, ale 3 sztuki będą wymagały niewielkiej obrobki z jednej strony polegającej na otynkowaniu kilku centymetrów dookoła futryny i oni za to chcą dodatkowej kasy no śmiech na sali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle :( Przeciekanie komina to najczęstsza przyczyna wadliwie wykonanych obróbek blacharskich :-? Ja chciałabym ich wziąć do postawienia więźby, zadeskowania dachu i pokrycia papą. Dachówkę chciałbym położyć dokładnie i raczej przez obecnego majstra, który się rozchorował i raczej nie może zrobić więźby. Niby nic trudnego, ale mam trochę obaw, bo u nas dach duży - czterospadowy 288m2, 2 lukarny, wykusz i balkon też z daszkiem, więc trochę komplikacji będzie. Na lukarnach zależy mi, żeby były własnie zachowane proporcje. Nie wisz co było skopane w tych lukarnach u znajomych? Na co zwrócić szczególną uwagę? Albo masz może namiary na innych inwestorów, którym robili dach, żeby dopytać więcej? Chcę wiedzieć wcześniej na co patrzeć, zanim się okaże, że dach trzeba w połowie wymienić :evil: Są konkurencyjni cenowo i to bardzo w stosunku do ekip na naszym terenie - chcą 1/3 ceny naszych terenowych cieśli :roll: .

są tani a co za tym idzie trzeba brać pod uwagę poprawki

 

na skomplikowany dach bałbym się ich brać bo zrobią niedokładnie więźbę i będzie problem z dachówką bo jak zrobią krzywo to wyjdzie powiedzmy u góry 50 dachówek a na dole 51 i co wtedy ? kicha

 

a co do lukarn to zrobili u znajomych za wysokie i jakoś tak nie wyglądały przez to prawidłowo (jakoś tak mówili)

 

innych namiarów nie posiadam, ci są tani i ich brałem, a liczyłem się z drobnymi poprawkami - sumarycznie to i tak powinno wyjść dużo taniej

 

Może na 4 spadowym dachu inaczej zrobią, bo dach i tak się zwęża ku górze :-? (pewnie zepsują coś innego). Martwią mnie te lukarny... A powiedz, czy na dyskusje i argumenty inwestora, ze trzeba coś zmnienić, bo mi się nie podoba i ma być inaczej - są otwarci? Pytam, bo to też ważne, a moi poprzedni górale nie chcieli w ogóle rozmawiać - byli z tych, co wszystko wiedzą lepiej i co ja tam, blondynka mogę wiedzieć o budowaniu :evil: A później poprawek wyszło mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na 4 spadowym dachu inaczej zrobią, bo dach i tak się zwęża ku górze :-? (pewnie zepsują coś innego). Martwią mnie te lukarny... A powiedz, czy na dyskusje i argumenty inwestora, ze trzeba coś zmnienić, bo mi się nie podoba i ma być inaczej - są otwarci? Pytam, bo to też ważne, a moi poprzedni górale nie chcieli w ogóle rozmawiać - byli z tych, co wszystko wiedzą lepiej i co ja tam, blondynka mogę wiedzieć o budowaniu :evil: A później poprawek wyszło mnóstwo.

no jak robili u mnie to tak szybko sięto działo, że nie zdążyłem z czymkolwiek wyskoczyć, ustaliliśmy co i jak ma być, a dokładnie to jaki ma być ten daszek nad wejściem i tyle. więcej pytań, ani propozycji zmian nie miałem, no w sumie chciałem ciut dłuższe krokwy mieć, żeby więcej wystawały, ale nie powiedziałem odrazu i piła poszła w ruch i na tym się skończyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...dzięki za opis! u mnie zdaje się kuchnia będzie nieco węższa...ale zrekompensuje mi to wykusz który sporo{40cm} przejechałem - prześwit klatki chcę tak z ~2.0 - ~2.10 . wiatrołap marne ~1.30 dostanie{no bo z czegoś trzeba}...i tak od lewej to będzie po długości frontowa ściana...aha jeszcze pokój na dole...a tam...ile zostanie tyle będzie miał :wink:

pozdrawiam...i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na 4 spadowym dachu inaczej zrobią, bo dach i tak się zwęża ku górze :-? (pewnie zepsują coś innego). Martwią mnie te lukarny... A powiedz, czy na dyskusje i argumenty inwestora, ze trzeba coś zmnienić, bo mi się nie podoba i ma być inaczej - są otwarci? Pytam, bo to też ważne, a moi poprzedni górale nie chcieli w ogóle rozmawiać - byli z tych, co wszystko wiedzą lepiej i co ja tam, blondynka mogę wiedzieć o budowaniu :evil: A później poprawek wyszło mnóstwo.

no jak robili u mnie to tak szybko sięto działo, że nie zdążyłem z czymkolwiek wyskoczyć, ustaliliśmy co i jak ma być, a dokładnie to jaki ma być ten daszek nad wejściem i tyle. więcej pytań, ani propozycji zmian nie miałem, no w sumie chciałem ciut dłuższe krokwy mieć, żeby więcej wystawały, ale nie powiedziałem odrazu i piła poszła w ruch i na tym się skończyło

 

No tak... typowe dla górali :-? Zatem pierwsze uzgodnienia najważniejsze, a później pilnowanie, pilnowanie, pilnowanie i egzekwowanie dokładności, albo ... inna ekipa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na 4 spadowym dachu inaczej zrobią...............

no jak robili u mnie.........................

 

No tak... typowe dla górali :-? Zatem pierwsze uzgodnienia najważniejsze, a później pilnowanie, pilnowanie, pilnowanie i egzekwowanie dokładności, albo ... inna ekipa :wink:

dokładnie trzeba pilnować i ustalić wszystko wcześniej i sprawdzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :wink: Jak Wam się sprawdzają w użytkowaniu schody wewnętrzne - wygodne są (chyba już kiedyś pisałam, że mi się takie podobają i takie miałam w projekcie, ale góralom prościej było zrobić ze spocznikiem i zrobili zwykłe :evil: )?

 

no zabiegowe są fajne ale te nasze za wąskie i 2 osoby nie przejdą obok siebie, po zewnętrznej trzeba iść i jest ok bo przy wewnętrznej schodki zabiegowe są takie małe, że nie ma gdzie postawić stopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia i marek jak wiesz przegladałem Wasz dziennik i nie mogę sie nadziwić kiedy masz na to wszystko czas, na to jeżdżenie i wogóle szukanie

 

ja to nawet nie mam netu w domku jeszcze co mi oszczędza kupę czasu siedzenia przy kompie, telewizor też słabo odbiera więc kolejny plus, a mimo wszystko jest czasu cały czas brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...