Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik budowy Z14 - okolice Wieliczki


Recommended Posts

no, tempo ekspresowe, w niecały rok już mieszkać..

i to się nazywa samozaparcie :wink:

 

widzę, że w domku coraz bardziej kolorowo, bardzo ładnie wyszedł ten sufit w łazience, dodaje elegancji :wink:

tym samym kolorem może zaznaczymy jeszcze kilka elementów w domku, a dokładnie to w przejściu z kuchni do salonu w tej belce suficik, komin od strony kuchni i w przejsciu pomiędzy korytarzem i salonem tą belkę

jak uda mi się porobić szkice to zamieszcze o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 725
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie było mnie kilka dni a tu jakie zmiany!!!!!!!!!!!!!!!

zrobiło sie juz całkiem domowo :wink:

u mnie jakos tak sie wszystko ślimaczy :cry: załozenie było, ze mielismy skończyć kuchnie i przygotować do zamontowania mebli a tu jeszcze nic nie ruszone :evil:

 

kolorek w witrołapie to mamy prawie identyczny :lol: u mnie "malinowy ogród" ze śnieżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz piękne te płytki w kuchni - rewelka - widzę, że przekonałeś żonę do mimimalizmu :) ślicznie, czekam z niecierpliwością na kuchnię :lol:

 

Panele w słońcu prezentują się też zarąbiście :)

 

coraz przytulniej u Was :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam kasia

sama na koniec stwierdziła, że będzie lepiej z takimi płytkami, szybciej się to przetrze i wogóle wygoda i do tego ładne przecież takie :D :D

 

mam tylko nadzieję, że będą pasowąły kolorystycznie do janego wenge którego będziemy mieli na szafkach kuchennych na bokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było mnie kilka dni a tu jakie zmiany!!!!!!!!!!!!!!!

zrobiło sie juz całkiem domowo :wink:

u mnie jakos tak sie wszystko ślimaczy :cry: załozenie było, ze mielismy skończyć kuchnie i przygotować do zamontowania mebli a tu jeszcze nic nie ruszone :evil:

 

kolorek w witrołapie to mamy prawie identyczny :lol: u mnie "malinowy ogród" ze śnieżki.

no u nas też siętak ślimaczyło bo nawet sam miałem takiego lenia, że nie chciało mi się nic robić

 

no ale mineło to chyba już i dzisiaj kontynuuję malowanie bo jeszcze został korytarz i kuchnia

 

w kuchni zastanawiamy się czy nie zrobić takiego samego koloru jak w korytarzu bo te pomieszczenia (kuchnia salon i korytarz) wchodzą jedno w drugie i nie ma jako takic hgranic a przez to pionowe oddzielenie na ścianie będzie może nie pasowało za bardzo

 

zastanawiam się tak teraz czy tej ściany wspólnej dla kuchni i salonu nie pomalowac na ten sam kolorek hmmmmmmmmmmm muszę pogadać z żoną i coś trzeba wymyśleć

 

 

przy płytkach w kuchni wyszło wszystko tak jak planowaliśmy tylko że zapomniałem o zasilaniu do okapu :( :(

i wpadłem na niezły pomysł tylko troszkę taki śmieszny

po drugiej stronie okapu jest światło w schowku pod schodami i jakby przewiercić otwór to kabelek by się podciągnęło do okapu minus taki, że włączenie okapu odbywać się będzie przez włącznik światła, a lampę w schowku trzeba będzie włączać sznureczkowym takim włącznikiem

 

jeszcze ewentualnie można gdzieś puścić przewód z puszki którejś i przewiercić się i wprowadzić, wtedy będzie niezależnie od światła w schowku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas korytarz, jadalnia i salon tez jakby połaczone, ale kolorki będą różne.

 

Mamy dodatkowo jeden ogromny problem. MUCHY :evil: :evil: poprostu niezliczona ilość much, które są nie do opanowania. Nie ma w domu ani wkoło domu nic co mogłoby je przyciągać (no chyba, że świeża farba) a jest ich tyle, że ja juz nie daje rady. Mieliscie podobny problem? bo ja juz nie wiem co mam robic. Kupiłam jakies tam "cudowne" pułapki na muchy z Raida, ale to guzik daje.

Zastanawiam sie czy przyczyną tego moze nie być dość zaniedbana i niekoszona działka po przeciwnej stronie ulicy (jakieś 8-10m od moich okien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak to jest dopiero jak sie zaczyna mieszkać i wykańczać to widzi sie pewne rzeczy, które mogło sie zrobić, ale na etapie instalacji o tym sie nie pomyślało.

 

Mam do ciebie jeszcze pytanko odnosnie internetu. Jaka firma ci go zakładala i jakie sa koszty miesieczne. My mamy juz u siebie telefon z TP, ale tam neostrada kosztuje 54zł/m-c. Może radiowo jest taniej? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas korytarz, jadalnia i salon tez jakby połaczone, ale kolorki będą różne.

 

Mamy dodatkowo jeden ogromny problem. MUCHY :evil: :evil: poprostu niezliczona ilość much, które są nie do opanowania. Nie ma w domu ani wkoło domu nic co mogłoby je przyciągać (no chyba, że świeża farba) a jest ich tyle, że ja juz nie daje rady. Mieliscie podobny problem? bo ja juz nie wiem co mam robic. Kupiłam jakies tam "cudowne" pułapki na muchy z Raida, ale to guzik daje.

Zastanawiam sie czy przyczyną tego moze nie być dość zaniedbana i niekoszona działka po przeciwnej stronie ulicy (jakieś 8-10m od moich okien)

 

z muchami problemu nie mamy, nie ma ich raczej wogóle tych takich zwykłych oczywiście, a za to pojawiły się te takie malutkie octówki skubane z którymi powoli sobie radzę (wybijam dziadostwo i tyle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak to jest dopiero jak sie zaczyna mieszkać i wykańczać to widzi sie pewne rzeczy, które mogło sie zrobić, ale na etapie instalacji o tym sie nie pomyślało.

 

Mam do ciebie jeszcze pytanko odnosnie internetu. Jaka firma ci go zakładala i jakie sa koszty miesieczne. My mamy juz u siebie telefon z TP, ale tam neostrada kosztuje 54zł/m-c. Może radiowo jest taniej? :roll:

my założyliśmy z firmy Betanet http://www.betanet.pl/

30 przez pierwszy rok i potem przez kolejny rok 60zł za bardzo innej opcji nie było bo tp tam jest też radiowo i nie da się od nich brać neostrady, a z radiówek oni mieli najsilniejszy sygnał

 

no właśnie a my mamy te wielkie france, które doprowadzaja mnie do szału. Trzeba bedzie bardziej wnikliwie poszukać przyczyny tego stanu rzeczy, ale w nowym domu to jakoś trudno o to. :cry:

 

nawet tymczasowo dałbym lepce takei zwykłe są troszkęniepraktyczne do domu, ale tymczasowo powinny pomóc no i trzeba się rozglądnąć może faktycznie coś je przyciąga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - chyba mnie tutaj jeszcze nie było . Sliczny i przytulny ten Twój domek , troche przypomina mi mój, oczywiście mnie jeszcze daleko do Ciebie.

TY masz chyba lepszy układ i te koszty tak małe w porównaniu z moimi.

róznica jaką ja widze to : w dachówce , ja mam ceramiczną , kominy systemowe obłozone klinkierem i dodatkowy garaz.U mnie weszło duzo pieniedzy w fundamenty ,mam bardzo wysokie - teren nierówny.

Podomi mi sie to twoje urzadzanie.Będe wpadac do Ciebie .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - chyba mnie tutaj jeszcze nie było . Sliczny i przytulny ten Twój domek , troche przypomina mi mój, oczywiście mnie jeszcze daleko do Ciebie.

TY masz chyba lepszy układ i te koszty tak małe w porównaniu z moimi.

róznica jaką ja widze to : w dachówce , ja mam ceramiczną , kominy systemowe obłozone klinkierem i dodatkowy garaz.U mnie weszło duzo pieniedzy w fundamenty ,mam bardzo wysokie - teren nierówny.

Podomi mi sie to twoje urzadzanie.Będe wpadac do Ciebie .

Pozdrawiam

dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie

no co do kosztto pewne rzeczy je podnoszą inne obniżają, ponieważ budujemy na kredyt to z kilku rzeczy zrezygnowalismy coby nas kredyt nie przygniatał do ziemi :lol: :lol:

 

gdzie zamawiałes te roletki do kotłowni i garażu? bo fajne i cena całkiem jeszcze do przełknięcia. Ja jakoś u siebie też nie widze firanek :wink:

rolety do kotłowni i małego pokoju zamawiałem na dekoria.pl

w salonie cały czas zastanawiamy się co dać na okna i może przejdą rolety, ale tylko z jakiejś takiej przeźroczystej firanki, a wtedy w nocy będzie tam niemożliwe zasłonięcie okna

no a może jeszcze coś innego ? kto to wie narazie nie ma w salonie i kuchni niczego, jak będą meble w kuchni to będziemy myśleli co dać na okno

 

jak wybieraliśmy te rolety to materiały na czuja były brane bo nie mieliśmy żadnych wybranych w sklepach ani nic tego typu, a byłoby łatwiej w ten sposób chyba, znaleźć jakieś fajne i szukać u nich takich samych

można u nich zamówić próbki materiałów więc kilka interesujących można wybrać i poczekać na nie, ale można tylko 5 chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jeszcze bo przerabiałeś chyba temat kręgów betonowych. Gdzie kupiłeś jakie i za ile. Ja musze coś zamontować na deszczówkę. Myślałam o takich plastikowych zbiornikach po 1m3, ale okazuje sie, że mozna to zasypać tylko 30cm pod ziemią. Więc troche płytko bo wydaje mi sie, że wypadałoby rury od rynien zakopać chociaż na 50cm, żeby potem nie było problemu z jakąś kostką lub posadzeniem jakichs krzaczków.

 

A jaki ty masz pomysł na deszczówkę? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jeszcze bo przerabiałeś chyba temat kręgów betonowych. Gdzie kupiłeś jakie i za ile. Ja musze coś zamontować na deszczówkę. Myślałam o takich plastikowych zbiornikach po 1m3, ale okazuje sie, że mozna to zasypać tylko 30cm pod ziemią. Więc troche płytko bo wydaje mi sie, że wypadałoby rury od rynien zakopać chociaż na 50cm, żeby potem nie było problemu z jakąś kostką lub posadzeniem jakichs krzaczków.

 

A jaki ty masz pomysł na deszczówkę? :lol:

ja kupowałem kręgi betonowe w Janowicach koleś ma jakąś taka produkcję kręgów 603 250 972 ja kupowałem małe najlepiej zadzwonić i zapytać, a jeszcze w Swoszowicach jest jakiś producent

 

ja też będę studzienki betonowe dawał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...