Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik budowy Z14 - okolice Wieliczki


Recommended Posts

 

tak ładne tylko, że chyba sprzedają to jako komplet dlatego bardziej odpowiada nam (albo tylko mi bo żonka się nie wypowiedziała jeszcze) ten systemowy komplecik od Szynaka - ALFA

pojedziemy może w sobotę albo niedzielę jak będą mieli otwarte i zobaczymy jak z ich jakością

ogólnie to fronty mają wzorek "Zebry" czyli taki jak mamy na podłodze i może fajnie to wyglądać jedno z drugim

 

no i kolejna sprawa to za dużo tego nam nie wejdzie do salonu i ciężko cokolwiek tam ustawić, narazie musimy coś pomysleć z ustawieniem i doradzić się w jakimś sklepie

 

mi pasuje takie coś

w tym rogu z lewej

http://images33.fotosik.pl/363/f8c038cf06444d03med.jpg

to

http://www.szynaka.pl//files/produkty3/meble_2_24_b_alfa-zebrano-31.jpg

i nad tym półka wisząca

http://www.szynaka.pl//files/produkty3/meble_2_18_b_alfa-venge-zebrano-33.jpg

i moze jeszcze z boku pod oknem komoda

http://www.szynaka.pl//files/produkty3/meble_2_16_b_alfa-venge-zebrano-22.jpg

 

między drzwiami balkonowymi, a oknem

http://images49.fotosik.pl/8/ce0754333d81c2cbmed.jpg

ta witryna

 

http://www.szynaka.pl//files/produkty3/meble_2_4_b_alfa-zebrano-03.jpg

no i mało tego więc trzeba jeszcze gdzieś coś wcisnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 725
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no jak tam ... :lol: ruszyłeś z ociepleniem? A wogóle to dogadałeś sie z tą moja ekipa czy ktoś inny robi?

u mnie "twoi" chłopcy wpadli w środę i zdążyli ocieplic korytarz na górze. Jak im wypadnie jakaś luka to znów podjadą a jak nie to za 3 tygodnie przyjada i robią wszystko.

Mam nadzieję, że do świąt BN uda nam sie zamieszkać na pięterku. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak tam ... :lol: ruszyłeś z ociepleniem? A wogóle to dogadałeś sie z tą moja ekipa czy ktoś inny robi?

u mnie "twoi" chłopcy wpadli w środę i zdążyli ocieplic korytarz na górze. Jak im wypadnie jakaś luka to znów podjadą a jak nie to za 3 tygodnie przyjada i robią wszystko.

Mam nadzieję, że do świąt BN uda nam sie zamieszkać na pięterku. :-?

 

do ocieplenia miałem nagraną "Waszą" ekipę, ale potem u znajomych robili inni i widziałem, że jest ok, a troszkę taniej więc w ramach szukania oszczędności wybrałem ich. jakbym robił jakieś bajerki naokoło domu to może i bym dokłacił i oni by robili bo ładnie te ozdóbki porobili u Was, ale chyba zrezygnujemy z wszsytkich bajerów i będzie najnormalniej w świecie na płasko ocieplony domek

mają przyjść w poniedziałek i rozpoczynać więc zobaczymy co to wyjdzie z tego

 

mam nadzieję że ocieplenie poddasza zrobią u Was ok i nie będzie zastrzeżeń

zresztą po tym korytarzu co zrobili to pewnie widać już mniej więcej czy wszystko jest ok

powodzenia i byle do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytałeś ile wezmą za to, bo podobno sporo liczą? A robisz wzdłuż krokwi czy równolegle do gruntu.? :wink:

 

ja swoich poprosiłam tylko o zrobienie konstrukcji a i to kosztowało mnie 500zł.

Reszta to juz tylko układanie tak jak boazeria wiec chyba zlecę to tacie o ile jeszcze zdążę przed zimą. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł

 

Pisałes: " jest tam między murłatą a styropianem pustka powietrza "

A to nie jest tak że w tą szczelinę wciskasz wełnę z ocieplenia poddasza?

Ja się na razie nie znam ale tak mi się wydaje.

 

My tak mamy zrobione, tzn murłata jest owinięta wełną, a z zewnątrz dociśnięte styropianem.

 

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytałeś ile wezmą za to, bo podobno sporo liczą? A robisz wzdłuż krokwi czy równolegle do gruntu.? :wink:

 

ja swoich poprosiłam tylko o zrobienie konstrukcji a i to kosztowało mnie 500zł.

Reszta to juz tylko układanie tak jak boazeria wiec chyba zlecę to tacie o ile jeszcze zdążę przed zimą. :wink:

 

no za podbitkę liczą sobie trochę ale ja nie dam rady tego zrobi bo wysoko jest strasznie zwłaszcza w szczycie domu, u znajomych robili i ładnie to wyszło, a że trzeba zapłacic to trudno takie życie

biorą chyba 25zł/mb więc troszkę to wyjdzie, no ale chcę to miec z głowy i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Łukasz :)

Goście od ocieplenia szybko się uwijają :) SUPER :lol:

W jakim kolorze będzie tynk???

 

Pozdrawiam, kasia

 

no nawet im to idzie

i chyba nawet jest ok zrobione

mam taką nadzieję

 

a kolor pozwoliłem wybrać żonie i niestety idzie za tym samym głosem co inni czyli słyszy w podświadomości "ŻÓŁTY" czyli jakiś tam odcień żółtego będzie

 

narazie tylko gruntem pociągniemy a na wiosnę zrobimy porządek z drenażem i resztę ocieplimy czyli fundament i nałożymy PUC czy jak to się tam nazywa

 

Heloł

 

Pisałes: " jest tam między murłatą a styropianem pustka powietrza "

A to nie jest tak że w tą szczelinę wciskasz wełnę z ocieplenia poddasza?

Ja się na razie nie znam ale tak mi się wydaje.

 

My tak mamy zrobione, tzn murłata jest owinięta wełną, a z zewnątrz dociśnięte styropianem.

 

Pozdrawiam kasia

no mi się wydaje że tak powinno być dobrze, zresztą więcej się tam już nie da docieplic

u nas to dokładnie jest tak że od wewnątrz jest wełna, a od zewnątrz murłaty styropian 5cm i potem 15cm tego co na całej ścianie i uszczelnione jest to pianką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupowałeś podbitkę, jaka i po ile?

 

podbitka grubość 15mm, szerokość chyba 9cm - kupowałem w Niepołomicach

 

jest taki składzik drewex czy jakoś tak się nazywa, jak jedzie się od strony Wieliczki to za wiaduktem kolejowym w lewo i tam jest ten składzik.

 

cena 25zł/m2 - wynegocjowane 22zł/m2

 

w Wieliczce tam na tym zakręcie na Niepołomskiej czy Niepołomickiej co tam jest ten sklep to jest po 21,50, ale powiedziałem, że nie dam dziadom zarobić i wole więcej zapłacić, ale gdzieś indziej, a wszystko przez ich obsługę i ton rozmowy z kolesiem, takich sprzedawców to ja mam w d....

rozmawiam z kolesiem, a ten mi wielkie wyrzuty do słuchawki wykrzykuje i jeszcze pretensje jakby jedyni na tym świecie mieli podbitkę :lol: :lol: :lol:

 

jeszcze muszę kupić kilka pierdołek na wykończenie podbitki i może tam podjadę i jak będą mieli to kupię, ale możliwe, że pojadę gdzieś indziej i tyle

 

dzwoniłem kiedyś do tego Twojego geodety, ale jakoś nie odzywa sie więc muszę chyba się przypomnieć bo czas leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pytał mi sie kiedys o ciebie, ale nie wiedziałam jak sie nazywasz :-? bo sam nie wiedzial czy pusciła tam jakies papiery czy mu się zapodziałeś. To moze dla pewnosci przypomnij sie. Ja ciągle czekam na ZUDP z oczyszczalnia. Podobno juz jest. Teraz jeszcze zgłoszenie i też robie inwentaryzację.

 

Ja mam namiary na podbitke od jakiegos gościa spod Brzeska 16mm po 20 zł z dowozem i tnie na każdy wymiar.

 

A tobie cieli i malowali ci co układają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pytał mi sie kiedys o ciebie, ale nie wiedziałam jak sie nazywasz :-? bo sam nie wiedzial czy pusciła tam jakies papiery czy mu się zapodziałeś. To moze dla pewnosci przypomnij sie. Ja ciągle czekam na ZUDP z oczyszczalnia. Podobno juz jest. Teraz jeszcze zgłoszenie i też robie inwentaryzację.

 

Ja mam namiary na podbitke od jakiegos gościa spod Brzeska 16mm po 20 zł z dowozem i tnie na każdy wymiar.

 

A tobie cieli i malowali ci co układają?

przypomniałem się mu i okazało się, że zgłosił i tylko termin ustaliliśmy i sprawa pójdzie dalej w przyszłym tygodniu

 

ja kupowałem podbitkę 3m długości i kolesie przycinają sobie i układają, niestety są drodzy i to mnie jedynie "boli" no, ale już macham ręką niech robią będzie spokój

robią to ci kolesie od ocieplenia

 

acha pomalować też musieli bo za późno kupiłem i nie miałem czasu tego zrobić

najpierw podkładem malowali potem jedna warstwa i ułożenie, a teraz 2 warstwa już z rusztowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal, no to zima Wam nie straszna skoro domek ocieplony i podbity pięknie pod okapem :) My niestety nie wprowadzimy się w tym roku. Chcieliśmy wziąć niewielki kredyt na wykończenie i nawet nasz wniosek był już rozpatrywany, ale widząc co się zaczęło dziać na tzw. rynkach finansowych, zrezygnowaliśmy z kredytu i wolimy dalej ciułać powoli kaskę. Mamy już gotowe poddasze i łazienkę na parterze (w 90%), parapety wewnętrzne, przyłącza gazu i prądu. Chcemy jeszcze przed zimą zainstalować piec żeby ogrzewać wnętrze i dalej powoli robić podłogi, malować itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal, no to zima Wam nie straszna skoro domek ocieplony i podbity pięknie pod okapem :) My niestety nie wprowadzimy się w tym roku. Chcieliśmy wziąć niewielki kredyt na wykończenie i nawet nasz wniosek był już rozpatrywany, ale widząc co się zaczęło dziać na tzw. rynkach finansowych, zrezygnowaliśmy z kredytu i wolimy dalej ciułać powoli kaskę. Mamy już gotowe poddasze i łazienkę na parterze (w 90%), parapety wewnętrzne, przyłącza gazu i prądu. Chcemy jeszcze przed zimą zainstalować piec żeby ogrzewać wnętrze i dalej powoli robić podłogi, malować itp.

 

jak tylko macie taką możliwość to jest to najlepsze rozwiązanie

 

dzięki temu bez pośpiechu będziecie mogli wszystko zrobić na spokojnie, a nie tak jak my :lol: :lol: :lol:

 

tyle rzeczy porobionych !!!!!!!! a gdzie zdjęcia w dzienniku ?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...