Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik budowy Z14 - okolice Wieliczki


Recommended Posts

na razie jest ok. wszystko robią starannie i dokładnie. Mam nadzieje tylko, że za pół roku czy rok będę mieć takie samo zdanie. Obiecali, że skończą w tym tygodniu a po niedzieli zostanie tylko szlifowanie. Przy okazji wykorzystam ich do zrobienia kilku drobnych innych rzeczy. :lol: Z każdym dniem na pietrze ładniej i cieplej. :lol:

no jak są pod ręką to trzeba wykorzystać bo wiadomo do pierdoły nie przyjedzie potem nikt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 725
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wełenkę to bys mógł sobie sam poukładać.... leniuszku :wink: bo to żadna sztuka

Tak nawet chętnie bym to zrobił, tylko czasu nie bardzo na to mam:

- w pracy urwanie trąbki (trzeba projekt skończyć)

- w czwartek startują z ociepleniem zewnętrznym (no i muszę poukładać kable na zewnątrz budynku zanim styro na to przyjdzie),

- montujemy piec w kotłowni

- potem załatwiam finalne podłączenie gazu (ciekawe ile czasu to zajmie)

- potem chce zacząć grzać bo gość od płytek przebiera nogami że teraz ma czas

- a jak ma przyjść gość od płytek to jest problem bo jeszcze nie mamy wybranych ani kupionych (czyli maratony po sklepach) :)

- nie mówiąc że do tych ww czynności trzeba kupić materiały (chociażby tą wełenkę :))

- i jeszcze dużo innych rzeczy ...

A jak już zacznę grzać to szkoda ogrzewać atmosferę i wełenka by się przydała ...

No i koło się zamyka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wełenkę to bys mógł sobie sam poukładać.... leniuszku :wink: bo to żadna sztuka

Tak nawet chętnie bym to zrobił, tylko czasu nie bardzo na to mam:

- w pracy urwanie trąbki (trzeba projekt skończyć)

- w czwartek startują z ociepleniem zewnętrznym (no i muszę poukładać kable na zewnątrz budynku zanim styro na to przyjdzie),

- montujemy piec w kotłowni

- potem załatwiam finalne podłączenie gazu (ciekawe ile czasu to zajmie)

- potem chce zacząć grzać bo gość od płytek przebiera nogami że teraz ma czas

- a jak ma przyjść gość od płytek to jest problem bo jeszcze nie mamy wybranych ani kupionych (czyli maratony po sklepach) :)

- nie mówiąc że do tych ww czynności trzeba kupić materiały (chociażby tą wełenkę :))

- i jeszcze dużo innych rzeczy ...

A jak już zacznę grzać to szkoda ogrzewać atmosferę i wełenka by się przydała ...

No i koło się zamyka ...

 

Grzesiu a ty masz chyba świeże wylewki :roll: i kładziesz juz płytki na to :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu a ty masz chyba świeże wylewki :roll: i kładziesz juz płytki na to :o

Takie świeże już nie są. Były robione koło 13 XI. To akurat zaraz miesiąc minie.

Tak że wytrzymałość powinny osiągnąć (mówią że 28 dni). A pod płytki to chyba nieistotne jaka wilgotność jest? Z tego co wiem to jak ludziki drewno kładą to robią jakieś testy wilgotności z kawałkiem folii. Myślisz żeby jeszcze czekać ? Ale wtedy mi płytkarz ucieknie na inną robotę :(

 

PS

Ale sobie robimy pogaduszki na lbryndalowym wątku. Mam nadzieję że nie ma nic przeciwko ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu a ty masz chyba świeże wylewki :roll: i kładziesz juz płytki na to :o

Takie świeże już nie są. Były robione koło 13 XI. To akurat zaraz miesiąc minie.

Tak że wytrzymałość powinny osiągnąć (mówią że 28 dni). A pod płytki to chyba nieistotne jaka wilgotność jest? Z tego co wiem to jak ludziki drewno kładą to robią jakieś testy wilgotności z kawałkiem folii. Myślisz żeby jeszcze czekać ? Ale wtedy mi płytkarz ucieknie na inną robotę :(

 

PS

Ale sobie robimy pogaduszki na lbryndalowym wątku. Mam nadzieję że nie ma nic przeciwko ....

 

no właśnie :oops:

moim zdaniem miesiąc przy takiej temperaturze to stanowczo za mało.

Zapłytkujesz zafugujesz i będzie sie kisić a przy pierwszym grzaniu podłogówka postrzela aż miło.

U mnie płytki kładli po około 5 mieciącach i wylewka była solidnie wygrzewana podłogówką. Rysy szły po wylewce aż miło. A mimo to przy tym sezonie zauważyłam, że w kuchni w kilku miejscach popekały fugi.

Do parkietu robili mi pomiary i po prawie 5 miesiącach wylewka nie nadawała się do położenia drewna.

 

Jak juz musisz to uruchom piec i grzej podłogówką ile wlazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz musisz to uruchom piec i grzej podłogówką ile wlazie

Ale grzać ile wlezie to podobno też nie można. Przez jakiś miesiąc trzeba stosować jakąś procedurę wygrzewania podłogówki (raz mocniej, raz słabiej, raz wogóle ...itd)

no no się rozgadaliście :D

oczywiście nie zabraniam

i nawet się dołączę

 

no i co do tego układania płytek to chyba edit ma rację bo jak są jeszcze mokre za bardzo to mogą być jaja potem

 

z drugiej strony to koleś mi mówił od wylewek, że płytki na nich mogę układać po kilku dniach więc sam nie wiem

 

ja odczekałem trochę aż mi ta cała wilgoć ze ścian i wylewek wyszła i możen ie było to 5 miesięcy, ale pogoda była inna i ładnie wszystko schło wtedy

 

a podłogówką to faktycznie ponoć nie można wygrzewać wylewek za wcześnie bo będą słabe, chyba po miesiącu beton uzyskuje max wytrzymałośc więc jeszcze dla wylewek to by można było zaryzykowac i na nich układać, ale ściany hmmmmmm sam nie wiem

 

OGC może nic się nie stanie ? jak nie zaryzykujesz to nie bedziesz wiedział :D

 

mi na podłodze w korytarzu w 2 miejscach pękła płytka ale to było w 2 miesjcach gdzie z całej płytki był wycięty róg i pozostał taki listeczek szerokości np. 3cm i tam pękło

 

acha o wygrzewaniu podłogówki stopniowym zapomniałem i jak już włączyłem tak chodziła tyle, że nie z jakąś max mocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! jestem pod wrażeniem ilości półek, które ustawiłeś w spiżarce :) gabarytami to ona nie grzeszy a tu proszę - jednak można co nieco zmieścić :D

ja też jestem zadowolony z ilości półek

należy jeszcze oddać, że jest w niej nawiew powietrza i jest tam temp. zbliżona do tej na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal te panele w salonie to masz PIEKNE!

dzięki

fajne są to fakt tylko teraz mi żona mówi, że będą się zlewały z meblami Alfa z Szynaka, których fronty mają taki sam albo prawie taki sam wzorek

http://www.szynaka.pl//files/produkty3/meble_2_24_b_alfa-zebrano-31.jpg

muszę na wnętrzach zapytać zobaczymy jakie będą opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

http://images48.fotosik.pl/41/13b8fd9282460864med.jpg

 

Niech się spełnią świąteczne życzenia,

te łatwe i trudne do spełnienia.

Niech się spełnią te duże i te małe,

te mówione głośno lub wcale.

Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,

niech się spełnią w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/s/4/0/2/40925529_d.jpg

 

Smacznego barszczyku, wyśmienitego karpia, pysznej kapusty i tylko trafionych prezentów pod pachnącą choinką.

No i przede wszystkim miłości... dużo miłości, która przetrwa wszystko, pogody ducha, uśmiechu i samych pięknych dni w nowym 2009 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...