Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik budowy Z14 - okolice Wieliczki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 725
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wszystkiego dobrego w Nowym 2009 Roku

 

Czytam ten Wasz dziennik prawie jak Biblię, więcej czytam go dokładniej 8)

planujemy, jak dobrze pójdzie w tym roku zacząć z z14, no zobaczymy...

 

Piękne te Wasze święta w DOMU

dziękuję za życzenia

 

mi również były pomocne dzienniki osób, które zbudowały Z14, ale i tak widzę, że każdy Z14 niby taki sam, a jednak inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ehej

witam w nowym roku. :lol:

 

możesz mi powiedzieć jak wychodzisz z opałem. Tzn ile z grubsza kosztuje cie ogrzanie chałupki miesięcznie? grzejecie na górze czy nie?

 

u nas narazie trochę zabawy bo mam o jakieś 4 stopnie niższą temperaturę na górze niz na dole i musze pobawić się z kryzowaniem kaloryferów. Jak to nie pomoże to zastanawiam sie jeszcze nad dołożeniem kaloryfera na korytarzu na górze. A swoja droga to może na górze zimniej bo nie mam jeszcze podbitki i może wełna wychładza sie bardziej niz powinna :( sama nie wiem

 

a na moich instalatorów to klne na czym świat stoi. Skurkowańce umawiają sie ze mną od miesiąca, że przyjadą i ni chu chu. Podłogówka w wiatrołapie i kuchni zimniusieńka od miesiąca, więc dwa pomieszczenia nieogrzewane (brak kaloryferów) na piętrze też w łazience zimno :( . A oni maja to w nosie :evil: Nawet regulatorów do podłogówki nie załozyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już piszę edit odnośnie opału

 

no więc kupiłem chyba na początku września 1,8t ekogroszku, lae w rzeczywistości to jest tam też trochę miału, zebrał resztkę z placu i jak widać pozamiatał co było. tak cyz inaczej z tej ilości zostało mi jeszcze może z 200kg max.

 

tak czy inaczej grzejemy tylko piecem bo kominka nie mamy

 

na górze jest otwarta powierzchnia bez drzwi wewnętrznych i w 2 pokojach kaloryfery, temp. na górze max 17 stopni, drzwi na klatce schodowej te harmonijkowe zapobiegają uciekaniu ciepła na górę

 

na dole cieplutko jakieś 21-22 stopnie, chodzą podłogówki non stop, a kaloryfery ustawione mają termostaty na 21 stopni i są jkaieś takie letnie, albo zimne

 

do tej pory było tak, że jeden zasyp ~90kg wystarczał na tydzień czasu, ale przy tych mrozach co są teraz czyli od -10 do -15 będzie napewno wcześniej zasyp konieczny , może na 5 dni wystarczy.

 

teraz zastanawiam się nad zakupem 0,5 tony miału i tyle samo groszku i mieszaniu tego, pewnie za kilka dni, albo na początku przyszłego tygodnia zakupię to napiszę

 

acha edit czyli jakieś 400kg na miesiąc =~220zł przy tej cenie po której zakupowałem teraz to pewnie będzie więcej bo zdrożał groszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do was :)

Mój opał to niestety gaz ...

I już spaliłem 400m3 :o

Ale w domu cieplutko.

Ale woda z tynków i wylewek to mocno wychodzi.

Raz mi się nawet lało na zewnątrz domu po folii dachowej ...

 

ile styropianu dałeś na ściany ?

 

a to jak to wychodzi cenowo ten gaz ?

jak się domek nagrzeje to podejrzewam, że nie będzie tak źle, ale najpierw całą wilgoć musi usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już piszę edit odnośnie opału

 

no więc kupiłem chyba na początku września 1,8t ekogroszku, lae w rzeczywistości to jest tam też trochę miału, zebrał resztkę z placu i jak widać pozamiatał co było. tak cyz inaczej z tej ilości zostało mi jeszcze może z 200kg max.

 

tak czy inaczej grzejemy tylko piecem bo kominka nie mamy

 

na górze jest otwarta powierzchnia bez drzwi wewnętrznych i w 2 pokojach kaloryfery, temp. na górze max 17 stopni, drzwi na klatce schodowej te harmonijkowe zapobiegają uciekaniu ciepła na górę

 

na dole cieplutko jakieś 21-22 stopnie, chodzą podłogówki non stop, a kaloryfery ustawione mają termostaty na 21 stopni i są jkaieś takie letnie, albo zimne

 

do tej pory było tak, że jeden zasyp ~90kg wystarczał na tydzień czasu, ale przy tych mrozach co są teraz czyli od -10 do -15 będzie napewno wcześniej zasyp konieczny , może na 5 dni wystarczy.

 

teraz zastanawiam się nad zakupem 0,5 tony miału i tyle samo groszku i mieszaniu tego, pewnie za kilka dni, albo na początku przyszłego tygodnia zakupię to napiszę

 

acha edit czyli jakieś 400kg na miesiąc =~220zł przy tej cenie po której zakupowałem teraz to pewnie będzie więcej bo zdrożał groszek

 

no to całkiem przyzwoite te koszty.

 

u mnie troszke więcej bo muszę zuzyć jakieś 2m3 drzewa czyli około 300zł/mieciąc (w tym mam co i cwu) bo jak teraz pale na okrągło to piec gazowy wyłączony całkowicie. No ale moja chatka troszke wieksza :lol: niż twoja no i na scianach mam 10 styropian a na poddaszu 25cm wełny.

Temperatury mam podobne jak u ciebie 21-22 stopnie dół i 17 (niestety) góra. Góra też bez drzwi, brak drzwi na klatce więc część ciepełka z dołu leci do góry. Kaloryfery mam właściwie wszędzie za wyjątkiem łazienki no i te 17 stopni to troche mało. Jak nie pomoże to kryzowanie to chyba dorobię jeszcze kaloryfer w korytarzu. Chociaż to moze inna przyczyna bo w pokoju młodego na poddaszu jak zamknę drzwi to też mam 17 stopni. :-? kaloryfer zamały :-? sama nie wiem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit a to u Ciebie to tanio wychodzi to palenie

ja mam 15 cm styropianu, a wełny 20, ale jak będzie kasa to dołożę jeszcze na suficie od strony strychu z 10cm.

 

ostatnio zauważyłem nieszczelności na drzwiach balkonowych, muszę zrobić obchód i posprawdzać, czy to nieszczelność na styku okna i tynku czy może uszczelki nie dolegają dobrze.

jak będzie złe doleganie to dzwonię, żeby przyjechali wyregulować zawiasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie okna to juz chyba trzy razy regulowali. Generalnie to przy każdym jak sie dojdzie czuć lekki chłodek, ale to juz chyba tak ma być. Ostatnio balkonowe były tak rozregulowane (a prawie wogóle nie otwierane), że wiało jak w kieleckim. Normalnie zrobiła się prawie centymetrowa luka na uszczelce :o , ale wszystko jest juz ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie okna to juz chyba trzy razy regulowali. Generalnie to przy każdym jak sie dojdzie czuć lekki chłodek, ale to juz chyba tak ma być. Ostatnio balkonowe były tak rozregulowane (a prawie wogóle nie otwierane), że wiało jak w kieleckim. Normalnie zrobiła się prawie centymetrowa luka na uszczelce :o , ale wszystko jest juz ok.

no tylko do Ciebie to mają 3 kroki z oknoplastu, a do mnie z oknoplusa to nie wiem czy tak chętnie przyjadą, ale najpierw sprawdzę czy to okna a jak one to będę dzwonił do nich bo bez jaj nowe okna i kupa kasy na nie poszła przecież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie okna to juz chyba trzy razy regulowali. Generalnie to przy każdym jak sie dojdzie czuć lekki chłodek, ale to juz chyba tak ma być. Ostatnio balkonowe były tak rozregulowane (a prawie wogóle nie otwierane), że wiało jak w kieleckim. Normalnie zrobiła się prawie centymetrowa luka na uszczelce :o , ale wszystko jest juz ok.

no tylko do Ciebie to mają 3 kroki z oknoplastu, a do mnie z oknoplusa to nie wiem czy tak chętnie przyjadą, ale najpierw sprawdzę czy to okna a jak one to będę dzwonił do nich bo bez jaj nowe okna i kupa kasy na nie poszła przecież

 

łaski nie robią :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie okna to juz chyba trzy razy regulowali. Generalnie to przy każdym jak sie dojdzie czuć lekki chłodek, ale to juz chyba tak ma być. Ostatnio balkonowe były tak rozregulowane (a prawie wogóle nie otwierane), że wiało jak w kieleckim. Normalnie zrobiła się prawie centymetrowa luka na uszczelce :o , ale wszystko jest juz ok.

no tylko do Ciebie to mają 3 kroki z oknoplastu, a do mnie z oknoplusa to nie wiem czy tak chętnie przyjadą, ale najpierw sprawdzę czy to okna a jak one to będę dzwonił do nich bo bez jaj nowe okna i kupa kasy na nie poszła przecież

 

łaski nie robią :lol:

racja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę że rozmowa się rozkręciła :)

 

A u mnie styropian 15 a na poddaszu na razie tylko 15 welny (resztę chłopaki dołożą jak do mnie w lutym wrócą). Z głównych nieszczelności to mogę wymienić drzwi wejściowe własnej roboty :)

Aha - na razie jadę na "ręcznym" (bez żadnego sterownika pogodowego).

Po prostu ustalam temperaturę na wyjściu z pieca.

A ile będzie kosztować te 400m3 to jeszcze nie wiem. Poczekam na fakturę. Ale pewnie ze 700zł pójdzie. Ale pocieszam się że to w pierwszym sezonie tak ...

Apropo okien to mam z Oknoplusa i w umowie mam chyba tylko jedną regulację. Goście sugerowali żeby zrobić to na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...