Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik budowy Z14 - okolice Wieliczki


Recommended Posts

O widzę że rozmowa się rozkręciła :)

 

A u mnie styropian 15 a na poddaszu na razie tylko 15 welny (resztę chłopaki dołożą jak do mnie w lutym wrócą). Z głównych nieszczelności to mogę wymienić drzwi wejściowe własnej roboty :)

Aha - na razie jadę na "ręcznym" (bez żadnego sterownika pogodowego).

Po prostu ustalam temperaturę na wyjściu z pieca.

A ile będzie kosztować te 400m3 to jeszcze nie wiem. Poczekam na fakturę. Ale pewnie ze 700zł pójdzie. Ale pocieszam się że to w pierwszym sezonie tak ...

Apropo okien to mam z Oknoplusa i w umowie mam chyba tylko jedną regulację. Goście sugerowali żeby zrobić to na końcu.

 

domek ocieplony OGC i widzę niekiedy jak jadę rano tamtędy że się świeci w oknach, działasz ostro ?

 

domek wygrzałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 725
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

GRATULACJE Z POWODU ODDANIA DOMKU !!

Jeszcze trochę zabawy z dokumentami i już masz spokój.

Zostanie tylko powolutku dopieszczać :)

 

U mnie działa ostro fliziarz. O 07:00 rano to już chyba zaczyna.

A dom się wygrzał. Już tak nie paruje ta woda.

Wsadziłem do środka termometr no i dzisiaj wieczorem pokazywał 20C w salonie.

Aż poprzykręcałem podłogówkę na zaworach przy rozdzielaczach.

Spalanie gazu też trochę spadło. Teraz jest gdzieś na poziomie 25m3 na dobę.

To jeszcze o dużo za dużo ale już tak nie boli jak wartości typu 35m3 na dobę ...

W lutym chłopaki mają robić poddasze. Tak że na wiosnę już będzie coś widać.

Może kiedyś też się wprowadzę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE Z POWODU ODDANIA DOMKU !!

Jeszcze trochę zabawy z dokumentami i już masz spokój.

Zostanie tylko powolutku dopieszczać :)

 

U mnie działa ostro fliziarz. O 07:00 rano to już chyba zaczyna.

A dom się wygrzał. Już tak nie paruje ta woda.

Wsadziłem do środka termometr no i dzisiaj wieczorem pokazywał 20C w salonie.

Aż poprzykręcałem podłogówkę na zaworach przy rozdzielaczach.

Spalanie gazu też trochę spadło. Teraz jest gdzieś na poziomie 25m3 na dobę.

To jeszcze o dużo za dużo ale już tak nie boli jak wartości typu 35m3 na dobę ...

W lutym chłopaki mają robić poddasze. Tak że na wiosnę już będzie coś widać.

Może kiedyś też się wprowadzę ...

no to powoli do przodu i tak trzymać

 

dzięki za gratulacje - do finału to jeszcze dużo zostało i wewnątrz i na zewnątrz, ale powoli może się to kiedyś zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Łukasz :)

Gratuluję odbioru!!!!!!!!!

Ja czekam na numer budynku i też składam wszystkie papiery :lol:

Powiedz mi pytali się ciebie czy mieszkasz, czy coś takiego...

Bo taki odbiór to czysta formalność i nikt do domu nie przychodzi.....podobno :roll:

Jak było u Ciebie?????

 

pozdrawiam, kasia

kierownik budowy złożył wszystkie dokumenty a ja po 21 dniach odebrałem papier i tyle tego było

 

a świadectwo energetyczne masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownik budowy złożył wszystkie dokumenty a ja po 21 dniach odebrałem papier i tyle tego było

 

a świadectwo energetyczne masz ?

 

No to super, też bym tak chciała :lol:

A z tym świadectwem energetycznym to sama nie wiem. W nadzorze jakaś babka powiedziała, że muszę to mieć, natomiast kierownik, dwa dni później powiedział, że nic takiego nie jest wymagalne, że rozmawiał z inspektorem w PINB że to bubel prawny i że nic mam nie załatwiać. Będzie jutro u mnie więc się dowiem :roll:

 

Pozdróweczki, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownik budowy złożył wszystkie dokumenty a ja po 21 dniach odebrałem papier i tyle tego było

 

a świadectwo energetyczne masz ?

 

No to super, też bym tak chciała :lol:

A z tym świadectwem energetycznym to sama nie wiem. W nadzorze jakaś babka powiedziała, że muszę to mieć, natomiast kierownik, dwa dni później powiedział, że nic takiego nie jest wymagalne, że rozmawiał z inspektorem w PINB że to bubel prawny i że nic mam nie załatwiać. Będzie jutro u mnie więc się dowiem :roll:

 

Pozdróweczki, kasia

dzięki na szczęście się udało i obyło isę bez wizyty kontrolerów

 

mieszają żeby nam tylko dołożyć obowiązków i uszczuplić portfele nasze, a innych napełnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapartym tchem śledzę Twój dziennik :D zwłaszcza wydatki :lol: i jestem pod wrażeniem! Gratuluję odbioru i legalnego zamieszkania, dobrze, że obyło się bez kontroli, słyszałam, że właśnie zimą najlepiej zgłaszać budynek do odbioru bo nie chce się urzędasom jeździć :wink: Boszsz... my dobiero ruszamy ze ścianami, jak mrozy trochę odpuszczą. Już bym chciała mieć chociaż stan zamknięty, coby było widać gdzieś tą naszą wydaną kasę....

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapartym tchem śledzę Twój dziennik :D zwłaszcza wydatki :lol: i jestem pod wrażeniem! Gratuluję odbioru i legalnego zamieszkania, dobrze, że obyło się bez kontroli, słyszałam, że właśnie zimą najlepiej zgłaszać budynek do odbioru bo nie chce się urzędasom jeździć :wink: Boszsz... my dobiero ruszamy ze ścianami, jak mrozy trochę odpuszczą. Już bym chciała mieć chociaż stan zamknięty, coby było widać gdzieś tą naszą wydaną kasę....

:roll:

 

dzięki dzięki :D :D :D :D :D

oczywiście fajnie mieszka się legalnie, ale jeszcze kupa rzeczy zostało do zrobienia, meldunki nowe papiery itp. masa papierów m.in. do banku i Bóg wie co jeszcze

 

1,5 roku temu jak zaczynałem miałem podobnie

robi się ciepło więc może już niedługo zaczniecie

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie będę oryginalna jesli powiem, że jak też nieraz próbowałam szczęścia i nic....., ale fajnie byłoby chodzić do pracy TYLKO dla przyjemności i wtedy, kiedy miałoby się na to ochotę ;)

no i te 5 słów do szefa: "teraz to mi to lotto" :lol: :lol: :lol: :lol:

 

...P.S - poważnie szukam kogopś kto temu ...mojemu....by to powiedział !!!

 

widok wnerwionego pryncypała...BEZCENNE !!! :wink:

 

P.S - powodzenia w urządzaniu

 

:wink: byle do wiosny i ostro ruszam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...