Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik budowy Z14 - okolice Wieliczki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 725
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Łukasz...coś bliżej z tymi led-ami ...co ci chodzi po głowie...przyjacielu ...a raczej w jakiej formie ! w różnych okolicznościach zabawiałem się led-ami...{ot podświetlałem sobie w to i owo a najczęściej różne sklejane dziwactwa na półkach} i powiem ci że jestem zwolennikiem takich zabawek. Co prawda jeszcze nie mam sprecyzowanych myśli w tym względzie ,ale chyba także pójdę w tym kierunku {hhmmm...moze schody} ,na razie myślę ruszać w górę i to zaprząta całą moją rzeczywistość...aaa co tam...wbrew wszystkiemu - powodzenia życzę ! :wink: :wink: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milutko tam u ciebie.... :lol:

 

odnośnie tych kinkiecików... to kup poprostu takie co świecą na dół i zamontuj odwrotnie. Nie powinno byc problemu z kupnem w przyzwoitej cenie :wink:

dzięki :oops: :oops: :oops: powoli nabiera wszystko kształtów

 

no właśnie tak trzeba zrobić

 

dzisiaj robiłem rozeznanie w obi i kilka było fajnych, ale jeszcze druga połowa musi zaakceptować wybór a z tym może być różnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz...coś bliżej z tymi led-ami ...co ci chodzi po głowie...przyjacielu ...a raczej w jakiej formie ! w różnych okolicznościach zabawiałem się led-ami...{ot podświetlałem sobie w to i owo a najczęściej różne sklejane dziwactwa na półkach} i powiem ci że jestem zwolennikiem takich zabawek. Co prawda jeszcze nie mam sprecyzowanych myśli w tym względzie ,ale chyba także pójdę w tym kierunku {hhmmm...moze schody} ,na razie myślę ruszać w górę i to zaprząta całą moją rzeczywistość...aaa co tam...wbrew wszystkiemu - powodzenia życzę ! :wink: :wink: :wink:

witrynka podświetlona już jest, brakuję jeszcze potencjometru i będzie ok

nie robiłem nigdy wcześniej takich rzeczy, ale o dziwo udało się

 

wiosna już niby jest tylko że nie za oknem, a roboty na zewnątrz dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z nudów, bo na budowie niewiele się dzieje, wymyśliliśmy z żoną Stowarzyszenie Parapetowiczów Z14. Zadaniem członków stowarzyszenia będzie jeżdżenie po całej Polsce na kolejne parapetówki z okazji wprowadzenia się do swojego nowego Z14 :D Najpierw zwalimy się wszyscy do świercza, później do Łukasza, a dalej to się zobaczy kto pierwszy skończy :D Oczywiście nie będziemy przyjeżdżać z pustymi rękami. Co Wy na to? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z nudów, bo na budowie niewiele się dzieje, wymyśliliśmy z żoną Stowarzyszenie Parapetowiczów Z14. Zadaniem członków stowarzyszenia będzie jeżdżenie po całej Polsce na kolejne parapetówki z okazji wprowadzenia się do swojego nowego Z14 :D Najpierw zwalimy się wszyscy do świercza, później do Łukasza, a dalej to się zobaczy kto pierwszy skończy :D Oczywiście nie będziemy przyjeżdżać z pustymi rękami. Co Wy na to? :D

 

hahaha dobry pomysł :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguu, to zapraszamy do nas :lol: Już niedługo zadaszamy :wink: co prawda parapetów na parapetówkę jeszcze nie mamy ale jak tylko będzie gdzie usiąść to damy znać :lol: :lol: :lol:

Ibryndal coraz ładniej u Was :D

A propos led-ów widziałam super podświetloną wannę, wąż z drobniutkimi światełkami umieszczony był przy krawędzi wanny od strony ściany (wanna odsunięta od ściany półeczką na pierdółki) wyglądało to fajnie, tylko chyba brud tam się zbiera :roll:

Jeżeli chodzi o schody to też planujemy ich podświetlenie ( z boku na ścianie)

Mam właśnie pytanie do Was o te nieszczęsne schody...jakie wyszły Wam wymiary??? Mąż rozrysował (będziemy dopiero teraz wylewać) i wychodzi mu wysokość stopnia 19cm, przy głębokości stopnicy 28cm. Wszystkich stopni ma być 16. Mała ta klatka :evil: i nie wiem czy 19 cm. wysokości stopnia to nie za dużo...udałoby się trochę je obnizyć wychodząc ze schodami bardziej na holl, ale obawiam się, że można by było zęby sobie wybić, biegnąc np. do kuchni :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam właśnie pytanie do Was o te nieszczęsne schody...jakie wyszły Wam wymiary??? Mąż rozrysował (będziemy dopiero teraz wylewać) i wychodzi mu wysokość stopnia 19cm, przy głębokości stopnicy 28cm. Wszystkich stopni ma być 16. Mała ta klatka :evil: i nie wiem czy 19 cm. wysokości stopnia to nie za dużo...udałoby się trochę je obnizyć wychodząc ze schodami bardziej na holl, ale obawiam się, że można by było zęby sobie wybić, biegnąc np. do kuchni :roll:

 

ja mam 16 stopni wysokich na około 18 chyba i głębokich na 25 o ile dobrze zmierzyłem no i 2 stopnie wychodzą na korytarz, ale nie jest to jakoś uciążliwe więc nie martwię się bo i tak jest tam szeroko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

lbryndal, a po co Ci drenaż? Zalewa Cię? Domek masz na górce, więc powinno wszystko ładnie spłynąć, chyba że glebę masz jakąś taką nieprzepuszczalną pod spodem.

My jeszcze nie mieszkamy, ale wzorem świercza urządziliśmy synowi przyjęcie komunijne w nowym domu. Myślę, że to dobry początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal wiesz może dlaczego większości Twoich zdjęć nie widać? Masz dziennik mocno okraszonymi zdjęciami i to mi się podoba. Fajnie by było zobaczyć Twój zet i wnętrza, i próbowałam w 3 rożnych przeglądarkach i nic. Dzieki.

no zdjęć nie widać bo nie zapłaciłem fotosikowi i nie zamierzam więc kto miał wcześniej możliwość oglądnięcia to widział, ale teraz na bierząco ładuję do innego serwera i ostatnie zdjęcia widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal, a po co Ci drenaż? Zalewa Cię? Domek masz na górce, więc powinno wszystko ładnie spłynąć, chyba że glebę masz jakąś taką nieprzepuszczalną pod spodem.

My jeszcze nie mieszkamy, ale wzorem świercza urządziliśmy synowi przyjęcie komunijne w nowym domu. Myślę, że to dobry początek :)

 

no ale skoro przyjęcie zrobiliście to pewnie już prawie wszystko gotowe więc powodzenia w dalszej wykończeniówce

 

no a co do drenażu to właśnie jakaś taka gleba nieprzepuszczalna jest i ładowała woda na dom, a w jednym miejscu przy ścianie to nawet na wiosnę strumyk się sączył taki malutki bo tam chyba był dren jakiś albo cuś w tym stylu (sąsiad zapewniał że jest on odłączony i że co najwyżej 20m ma długości ale jak widać wystarczająco długi jest na to żeby ściagać wode i mnie denerwować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
...chwila wytchnienia {przed dachem....} :oops: u mnie - a u was?? jakaś cisza zapanowała...pewnie zajęci jesteście..strasznie...więc powodzenia w dalszych zmaganiach !!!! :wink:

no u nas walka z drenażem zakończona

 

kilka zdjęć może w niedzielę się pojawi jak to wygląda teraz

 

no i zaczynam walkę z poziomami i dalsze równanie terenu, potem koparka i glebogryzarka i następnie w kolejności już będzie sianie trawy

 

a gdzie można zobaczyć zdjęcia z Waszej budowy ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...