Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik budowy Z14 - okolice Wieliczki


Recommended Posts

Witam.Mam pytanie odnośnie Twojego pieca a ściślej mówiąc ustawień na nim . Mam taki sam i pali mi masakrycznie dużo tzn ok 50 kg dziennie.Sterownik PID nie pozwala na duże zmiany ,u mnie są tylko trzy tzn praca podajnika PP (ustawione było na 3),moc dmuchawy d(ustawione było na 100) i minimalna moc kotła ni(ustawione na 3),pid w trybie automatycznym.Temperaturę na kotle mam ustawioną na 48 stopni i pali tak jak pisałem ok 50 kg .Ciekaw jestem jak jest ustawione u Ciebie ,czytałem ,że podajnik starcza Ci na 6 dni(tez bym tak chciał)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 725
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.Mam pytanie odnośnie Twojego pieca a ściślej mówiąc ustawień na nim . Mam taki sam i pali mi masakrycznie dużo tzn ok 50 kg dziennie.Sterownik PID nie pozwala na duże zmiany ,u mnie są tylko trzy tzn praca podajnika PP (ustawione było na 3),moc dmuchawy d(ustawione było na 100) i minimalna moc kotła ni(ustawione na 3),pid w trybie automatycznym.Temperaturę na kotle mam ustawioną na 48 stopni i pali tak jak pisałem ok 50 kg .Ciekaw jestem jak jest ustawione u Ciebie ,czytałem ,że podajnik starcza Ci na 6 dni(tez bym tak chciał)

 

6 dni to było w tamtym roku na innym opale, teraz będzie chyba inaczej bo jakiś taki niemrawy mam ten groszek

 

co do ustawień to są nie tylko te 3 o których piszesz

 

więcej się dowiesz tutaj http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=6254&postdays=0&postorder=asc&start=165

wypowiada się tam jarecki79 (on jest z sekomu, tutaj też jest na forum pod takim nickiem)

tak czy inaczej ja mam dmuchawę na 55%ustawioną, żeby mi nie uciekało za szybko ciepło w komin, minimalna moc kotła mam też 3, a to PP nie pamiętam.

 

a jak spala tą ilość opału to wogóle wypalony jest on dobrze czy raczej niespalony ląduje w popielniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Sekomu i dowiedziałem się ,że parametr PP czyli czas podawania można zmieniać nie od 1do 10 tylko od -10 do 10 i tu był chyba pies pogrzebany ustawiłem na -4 i jest znacznie lepiej tzn węgiel jest lepiej dopalony(wcześniej w popielniku zostawały kawałki niedopalone) i groszku nie ubywa tak jak wcześniej.Zobaczymy co będzie dalej ,w razie czego jeszcze wydłużę czas podawania.Co do zmiany parametrów to u mnie są tylko 4 (PP,dmuchawa,moc i wybór trybu pracy automat lub półautomat) o innych ani instrukcja nie mówi ani nikt inny ,chyba ,że po wpisaniu tajnych kodów można zmieniać coś jeszcze.Sterownik mam ten nowy PID 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Sekomu i dowiedziałem się ,że parametr PP czyli czas podawania można zmieniać nie od 1do 10 tylko od -10 do 10 i tu był chyba pies pogrzebany ustawiłem na -4 i jest znacznie lepiej tzn węgiel jest lepiej dopalony(wcześniej w popielniku zostawały kawałki niedopalone) i groszku nie ubywa tak jak wcześniej.Zobaczymy co będzie dalej ,w razie czego jeszcze wydłużę czas podawania.Co do zmiany parametrów to u mnie są tylko 4 (PP,dmuchawa,moc i wybór trybu pracy automat lub półautomat) o innych ani instrukcja nie mówi ani nikt inny ,chyba ,że po wpisaniu tajnych kodów można zmieniać coś jeszcze.Sterownik mam ten nowy PID 2

 

patrzyłeś na link który wcześniej podałem ?

tam były podane chyba inne kody

przytrzymujesz "-" tak z 10 sekund i wyskakuje code ale może jak działa dobrze to lepiej nie mieszać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę z rewizytą, bo tak wypada i wogóle ciekawość to chyba przeważa 8)

Dzięki za uznanie mojej obudowy, bo nie wszystkim się podoba taka wersja kozy, spotkałam się z krytyką szczególnie od osób które zawodowo robią kominki, ciekawe co.

 

mam pytanie co do eksploatacji kozy

- czy nie dymi przy podkładaniu czy rozpalaniu ? - zależy, jak drzewo jest bardziej mokre to dymi, jak suche to pali się ładnym jasnym płomieniem

- długo się pali jak się solidnie załaduje ? - tak, a nawet żar utrzymuje się bardzo długo

- czy w pobliżu kozy nie jest za ciepło ? - nie, ponieważ od razu ciepło się rozchodzi, siedząc na półce przy kozie było miłe ciepełko

- koza sama w sobie bardzo się nagrzewa ? - tak ale nie na tyle, żeby po dotknięciu od razu się oparzyć, dużo ciepła niestety u mnie idzie w komin ale nie maiłam możliwości rozprowadzić powietrza.

- czy jest może możliwość doprowadzania powietrza z zewnątrz ? - nie ma

- duży popielnik jest ? na ile wystarcza ? - popielnik jest płaski ale na tyle szeroki, że 3-4 palenia na pewno się mieszczą, jeszcze nie wyrzucałam, bo popalam od czasu do czasu jak mi się zamarzy herbatkę wypić przy kominku

- jakieś minusy zauważyłaś ? - w sumie nie, szybę czyści się łatwo, ostatnio takimi ściereczkami z Lidla przecierałam, trzeba pamiętać żeby w oknach były nawietrzaki lub rozszczelnione okna żeby dopływ powietrza był do pom. gdzie się pali, ja wiedziałam ze będę miała bez doprowadzenia powietrza i mam w oknach nawietrzaki. nie jest obudowana jak kominek ale można ją wkomponować w otoczenie, jasne barwy wokół, niektórzy robią z czerwienią ale ja przy takim kolorze nie odpoczywam, TV ma podobny kolor

 

ślicznie u Was, bardzo lubię brzozy ale akurat na mojej działce ich nie było, sąsiad ma :( i domek też taki milutki z takich jak lubię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę z rewizytą, bo tak wypada i wogóle ciekawość to chyba przeważa 8)

Dzięki za uznanie mojej obudowy, bo nie wszystkim się podoba taka wersja kozy, spotkałam się z krytyką szczególnie od osób które zawodowo robią kominki, ciekawe co.

 

mam pytanie co do eksploatacji kozy .............

 

Witam

żonę przekonałem do pieca wolnostojącego więc jest dobrze

 

za kozą będzie ściana, która chcemy wyłożyć jakimś kamieniem i chyba jakieś półki porobić - podświetlić to jakoś - coś trzeba pomyśleć dopiero o może jakąś ławeczkę zrobić kto wie

 

co do brzóz to niestety są kruche i miękkie i teraz jak ten śnieg spadł to praktycznie wszystkie się ugieły do samej ziemi fajnie to wygladało, niestety 2 nie wystrzymału i się złamały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze gdzie jak udało się Wam kupić

 

a - łóżko z szafkami w takiej cenie

b - karnisze mocowane do sufitu - rewela !!! proszę ewentualnie o model może gdzieś w necie znajdę

 

z podświetleniem fajnie wygląda ale mama moja stwierdziła, że to jak ołtarzyk hehe

 

co do a) to na allegro ale mają też sklep internetowy - odbiór osobisty

http://www.magnat.biz.pl/

 

co do b) to jeż jakiś sklep internetowy, ale faktycznie mieliśmy z tym problem, żeby znależć te mocowania górne poszukam jak znajdę to napiszę

 

o i jeszcze dodam sobie bo zapomnę http://www.invicta-sa.com/pages/produits/chauffage/poeles/pharos.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze gdzie jak udało się Wam kupić

 

a - łóżko z szafkami w takiej cenie

b - karnisze mocowane do sufitu - rewela !!! proszę ewentualnie o model może gdzieś w necie znajdę

 

z podświetleniem fajnie wygląda ale mama moja stwierdziła, że to jak ołtarzyk hehe

 

co do a) to na allegro ale mają też sklep internetowy - odbiór osobisty

http://www.magnat.biz.pl/

 

co do b) to jeż jakiś sklep internetowy, ale faktycznie mieliśmy z tym problem, żeby znależć te mocowania górne poszukam jak znajdę to napiszę

 

Będę dozgonnie wdzięczna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze gdzie jak udało się Wam kupić

 

a - łóżko z szafkami w takiej cenie

b - karnisze mocowane do sufitu - rewela !!! proszę ewentualnie o model może gdzieś w necie znajdę

 

z podświetleniem fajnie wygląda ale mama moja stwierdziła, że to jak ołtarzyk hehe

 

co do a) to na allegro ale mają też sklep internetowy - odbiór osobisty

http://www.magnat.biz.pl/

 

co do b) to jeż jakiś sklep internetowy, ale faktycznie mieliśmy z tym problem, żeby znależć te mocowania górne poszukam jak znajdę to napiszę

 

Będę dozgonnie wdzięczna :D

może nie na 100%, ale możliwe że tutaj kupowałem http://www.dekosystem.com.pl

 

a takie zakończenie

 

chyba to jednak tam było coś mi tak świta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Hej jak tam macie już kozuchnę :D zima się robi niestety :-? super, że mi pomogłeś z tymi linkami i myślę, że przed świętami będzie ładnie :D

gorzej z drzwiami bo czekam na zwrot VAT więc póki co bez drzwi będzie, ech

 

e tam bez drzwi można żyć, wiadomo wejściowe się przydają, ale w środku to my długo nie mieliśmy

 

nie wspomnę o braku firanek, a zresztą to nam wszystkiego brakowało, ale jakoś tego nie zauważaliśmy były 4 ściany nasze i to było najważniejsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam,

Piękna ta Wasza z14 –gratuluje :D .

Mam pytanie odnośnie mebli kuchennych - czy jesteście zadowoleni z jakości wykonania (użytkujecie je już rok, więc coś o nich możecie już powiedzieć :wink: )? Jeśli tak to bardzo proszę o namiary na firmę.

 

Pozdrawiam

Aśka

 

Witam i dziękuje za miłe słowa :oops:

 

Co do mebli kuchennych to z jakości raczje jesteśmy zadowoleni po roku nic się nie dziej z nimi nie urwało się nic ani żadne takie,

 

tu robiliśmy je, a raczej nam robiono

http://meblekuchenne.home.pl/7943.html

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

http://img689.imageshack.us/img689/8603/choinka1y.jpg

 

Wesołych Świąt!

Bez zmartwień,

Z barszczem, z grzybami, z karpiem,

Z gościem, co niesie szczęście!

Czeka nań przecież miejsce.

Wesołych Świąt!

A w Święta,

Niech się snuje kolęda.

I gałązki świerkowe

Niech Wam pachną na zdrowie.

Wesołych Świąt!

A z Gwiazdką! -

Pod świeczek łuną jasną

Życzcie sobie - najwięcej:

Zwykłego, ludzkiego szczęścia.

 

Życzą

Aśka i Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...