Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennik budowy Z14 - okolice Wieliczki


Recommended Posts

Witaj lbryndal,

podpatruję Twoje poczynania bo też zbliżam się do budowy Z14.

Gratulacje z okazji otrzymania Pnb. Ja czekam na nie, ponoć ma być w okolicach 15 sierpnia. A na początku września ma wejść ekipa.... :roll:

Jeżeli chodzi o wycenę okien to teraz nie mam dostępu do drugiego komputera a tam mam wycenę, ale sprawdzę i Ci powiem. U mnie tylko różnica, że ja na górze chciałabym okna o tym samym wymiarze co w na dole czyli~ 1500x1500, a to daje 8 sztuk.

Wydaje mi się, że się zmieszczą. Z połaciówek rezygnujemy.

Pozdrawiam i powodzenia

Lenka

Ps. Co to są te grzybki w oknach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 725
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mala_lenka no właśnie czy one się zmieszczą to trzeba by poprosić Świercza żeby pomierzył u Siebie na ścianach, ale wydaje mi się, że powinno się zmieścić.

ja w sumie od początku zakładałem w tym roku tylko fundamenty dlatego nie rozglądałem się za ekipą. Teraz widzę, że można by nadgonić z robotą w tym roku i coś robić no, ale wtedy przychodzi mi jedna myśl: ZA CO?

tak więc jeśli w tym roku będzie fundament to będzie wszystko a pod koniec roku rozglądać trzeba będzie się za kredytem, żeby było za co budować na wiosnę.

a może pogoda będzie w tą zimę taka jak w ostatnią ? wtedy można by budować wcześniej.

a te grzybki antywyważeniowe to mechanizm połączenia okna z futryną powodujący że nie można za pomocą brechy podnieść okna do góry i go zdjąć z zawiasów czy też wypchnąć - to tak obrazowo trochę, ale chyba mniej więcej naświetliłem sprawę, najlepiej zapytać handlowców od okien pokażą na oknie i wiadomo o co chodzi.

Świerczu dziękuję

no tak niby że tylko fundamenty, ale racja zacznie się bo garaż muszę organizować, posadowić go, pozałatwiać od sąsiadów wodę i prąd - do fundamentów tylko czyli raczej niewiele bo myślę w zimę albo na wiosnę jak zaoszczędzi się coś zrobić media.

już zaczynam szukać ekipy tak na poważnie i zastanawiam się czy nie za późno rozpocząłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibryndal

To już druga strona w Twoich komentarzach.

Ludzie posty piszą i dobrze Ci życzą :D

A tak serio to:

Ibryndalowi gratulujemy PnB :D :D

 

B&S

dziękuję bardzo

jutro odbieram a potem no cóż trzeba się zabrać za jakąś robotę, narazie własnymi siłami może w tym roku jeszcze uda się fundamenty zrobić a od następnego roku pełna parą trzeba by ruszyć - taki jest plan

Plan bardzo dobry, my mamy identyczny :oops:

Po co się śpieszyć, lepiej wszystko dwa razy przemyśleć i zrobić lepiej niż u sąsiada :wink:

 

B&S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibryndal wklejam fragment pierwszej wyceny okien jaką dostałam.

"Prezentowane zestawienie zawiera schematy okien z profili PCW w nowym pięcio komorowym systemie o

głębokości ramy 70 mm.

W standardzie okna są wyposaŜone w okucia z mikrowentylacją sterowanym klamką oraz szybę

termoizolacyjną U=1,0 W/m2.

 

Obwód = 59.540 m Suma pozycji = 7188.00

VAT 7% 503.16

Wartość z VAT = 7691.16

MontaŜ = 1041.25

VAT 7% 72.89

Wartość z VAT = 1114.14

Wartość netto = 8229.25

VAT 7% 576.05

Razem wartość = 8805.30

 

OKNA W KOLORZE DWUSTRONNYM NP. ZŁOTY DĄB = 11.460,- ZŁ BRUTTO Z

MONTAśEM"

 

To ceny jeszcze bez rabatów, zobaczymy czym popiszą się inni.

Dałam do wyceny i poprosilam o wycenę wymiarów standartowych:

8 sztuk 150x150

1 szt 160x230

1 szt 60x60

1 szt 60x90.

 

My w tym roku chcemy postawić stan surowy otwarty(z pokryciem papą) bo na więcej nas nie stać, ale może w nowym roku będzie wiecej w portfelu ...

czego nam wszystkim życzę

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13091975 jak nie dasz sobie rady to daj znać to podpowiem jak te zdjecia umieścić bo mi na nich zależy zwłaszcza na łazience. albo podeślij mi na maila i ja zamieszczę u siebie.

 

a co do łazienki to zastanawiam się nad wanną taką małą owalną zamiast prysznica na dole. będzie to nasza jedyna łazienka przez pewien czas a nie wyobrażam sobie prysznica przy małym dziecku (Kuba ma teraz 8 miesięcy)

 

April 13 też będę się starał wszystko przemyśleć ale pewnie i tak zapomni się kilku rzeczy albo niedoczyta i ktoś wciśnie kit

 

mala_lenka no z tymi oknami to widzę podobne ceny jak u mnie tylko te nieznaczne różnice są w rozmiarach. Pani jak mi wyceniała okna mówiła że największe upusty są w listopadzie , grudniu. Jak teraz było 33% to mówiła że do 45-50% dochodzą wtedy nawet.

w przyszłym tygodniu jeszcze pójdę do kilku firm po wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, rób wyceny gdzie się da!! My też szukamy aktualnie okienek, bardzo korzystne oferty dostaliśmy w Bochni, mogę Ci dać namiary na sklepy z naprawdę niezłymi rabatami.(Bo z tego co widzę jesteśmy sąsiadami "zza miedzy" :lol: Sami czekamy na listopad-grudzień, bo w jednym wszyscy sprzedawcy okien się zgadzają - wtedy ceny będą o wiele niższe. Trzymam kciuki tym mocniej, że podobnie jak my wiele rzeczy będziesz na budowie robił sam lub z pomocą rodzinki :D :D :D Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, rób wyceny gdzie się da!! My też szukamy aktualnie okienek, bardzo korzystne oferty dostaliśmy w Bochni, mogę Ci dać namiary na sklepy z naprawdę niezłymi rabatami.(Bo z tego co widzę jesteśmy sąsiadami "zza miedzy" :lol: Sami czekamy na listopad-grudzień, bo w jednym wszyscy sprzedawcy okien się zgadzają - wtedy ceny będą o wiele niższe. Trzymam kciuki tym mocniej, że podobnie jak my wiele rzeczy będziesz na budowie robił sam lub z pomocą rodzinki :D :D :D Pozdrowionka

o namiary poproszę na te sklepy ale to się tyczy tylko okien czy jeszcze innych rzeczy ?

napewno wiem tyle, że w Krakowie poprzewracało się niektórym w głowie i wyciągają ceny do góry i ma to się zarówno co do materiałów jak i usług. z drugiej strony nie ma się co dziwić normalne prawo rynku jest zbyt duży popyt i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resztę materiałów kupowaliśmy w Niepołomicach lub Gdowie - to już zależało od aktualnych cen (a w miesiącach wszechobecnego kryzysu - od dostępności :D ). Okna w Bochni są najtańsze w okolicy, sklepy nakładają mniejszą marżę - bo okna tego samego producenta są w Bochni np. o 2-3 tys. :o :o :o tańsze po wycenie dla nas.

W Bochni - Oknoplast - ul. Trudna 32

Drutex - ul. Proszowska 1 (tam też jest baaardzo duży wybór rolet, także dosyć tanich)

Jezierski - ul. Kazimierza Wlkiego 36 (ale tu już drożej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resztę materiałów kupowaliśmy w Niepołomicach lub Gdowie - to już zależało od aktualnych cen (a w miesiącach wszechobecnego kryzysu - od dostępności :D ). Okna w Bochni są najtańsze w okolicy, sklepy nakładają mniejszą marżę - bo okna tego samego producenta są w Bochni np. o 2-3 tys. :o :o :o tańsze po wycenie dla nas.

W Bochni - Oknoplast - ul. Trudna 32

Drutex - ul. Proszowska 1 (tam też jest baaardzo duży wybór rolet, także dosyć tanich)

Jezierski - ul. Kazimierza Wlkiego 36 (ale tu już drożej)

dziękuję za namiar. Wiedziałem, że im dalej od Krakowa tym taniej, ale nie pomyślałbym że z oknami tak może być bo to raczej myślałem, że upusty są stałe u wszystkich przedstawicieli.

tak czy inaczej napewno przejeżdżając do Tarnowa zaczepię kiedyś o Bochnię i popytam co i jak. a dzisiaj może pojadę do Oknoplastu w Ochmanowie bo akurat jadę po pracy na działkę a tym samym obok tego zakładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resztę materiałów kupowaliśmy w Niepołomicach lub Gdowie - to już zależało od aktualnych cen (a w miesiącach wszechobecnego kryzysu - od dostępności :D ). Okna w Bochni są najtańsze w okolicy, sklepy nakładają mniejszą marżę - bo okna tego samego producenta są w Bochni np. o 2-3 tys. :o :o :o tańsze po wycenie dla nas.

W Bochni - Oknoplast - ul. Trudna 32

Drutex - ul. Proszowska 1 (tam też jest baaardzo duży wybór rolet, także dosyć tanich)

Jezierski - ul. Kazimierza Wlkiego 36 (ale tu już drożej)

dziękuję za namiar. Wiedziałem, że im dalej od Krakowa tym taniej, ale nie pomyślałbym że z oknami tak może być bo to raczej myślałem, że upusty są stałe u wszystkich przedstawicieli.

tak czy inaczej napewno przejeżdżając do Tarnowa zaczepię kiedyś o Bochnię i popytam co i jak. a dzisiaj może pojadę do Oknoplastu w Ochmanowie bo akurat jadę po pracy na działkę a tym samym obok tego zakładu.

 

To daj znać jak tam stoją okna, bo to też blisko nas, to może tam zaglądniemy ;) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w OKNOPLAŚCIE w Ochmanowie a kiedyś byłem w OKNOPLUSIE u przedstawiciela we Wieliczce (wycena na stronie 1).

 

Wyniki dzisiejszych odwiedzin:

Oknoplast

profil Koncept (jeszcze 2 profile do wyboru nawet nie wiem jakie, ale za następny dopłata około 3% a za najdroższy 7% około)

4 sztuki szerokość1465 x wysokość1465

1 sztuka 570x535

1 sztuka 1465x2280 - ruchomy słupek

4 sztuki 1465x1235

1 sztuka 865x1135

 

11 okien szyba w standardzie 1,0, listwy podparapetowe

rabat 27% i 5%

a teraz ceny z montarzem:

białe okna: 9 326,06 zł

kolor z jednej strony: 10 792,30 zł

pełny kolor: 12 094,61 zł

i jeszcze pełny kolor + okucia antywłamaniowe WK2 - chyba 3 grzybki antywyważeniowe i klamka z zamkiem: 13 180,23 zł

a teraz uwagi w porównaniu do oknoplusa z Wieliczki:

- nie będę porównywał obsługi ale muszę powiedzieć, że w oknoplusie bardziej szczegółowo mi przedstawiono ofertę i pytano co chcę, a w oknoplaście założono co chcę i taką mi dano wycenę nie pytając za bardzo o moje wymagania

- okucia w oknoplaście nie są naokoło kwatery okna

część okuć, która jest na ramie np. część zaczepu grzybka antywyważeniowego wygląda brzydko i jest przymocowana jakimiś takimi małymi wkrętami, nie wiadomo do czego jest przymocowane to, wygląda jakby do plastiku a może jest połączona z profilem usztywniającym znajdującym sie w profilu

w oknoplusie wyglądało to ładniej, ogólnie chyba lepsze tam były okucia

- profil usztywniający (nie wiem jak to się nazywa fachowo ale to jest ten metalowy ocynkowany profil w plastikowym profilu okna)w oknoplaście profil w kwaterze (to z szybą) jest zamknięty ma przekrój prostokąta, ale profil w ramie jest otwarty taki trochę zwydziwiany, w oknoplusie oba profile i w ramie i w kwaterze były zamknięte.

W oknoplaście nie poinformowano mnie o: kolorach uszczelek jakie są do wyboru o profilach przyokiennych jakie są do wyboru, o ramce ciepłej czy jest i za ile, o możliwościach klamek (czy można rozszczelniać na ile sposobów itp.)

 

Tak czy inaczej muszę jeszcze raz pojechać do oknoplusa i "przypomnieć" sobie te okna, ale z tego co pamiętam to bardziej mi się podobały te okna z oknoplusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostałe odwiedziny:

koło przyszłej autostrady w Zakrzowie, gdzie będzie ona przecinała drogę Wieliczka - Niepołomice buduje się domek wpadłem tam na chwilkę zapytać ludzi którzy tam pracują ile biorą za robotę.

Był tam taki dość młody koleś, którego przedstawiono mi jako murarza (coś koło 30) i oprócz niego inni jeszcze kolesie, z których inny (gość coś koło 50) został przedstawiony jako cieśla i dekarz w jednym.

Murarz powiedział że mój domek wymuruje za 18 000zł, wymuruje czyli parter ściany, strop, i ściany na górze oraz ścianki działowe,

a cieśla i dekarz w jednym powiedział że bierze 55/m2.

O dziwo nie pytali gdzie ma być budowa ani takie tam.

Jak ktoś chce to podeślę namiar. Są to bynajmniej ludzie z miejscowości Osieczany. Może byłem u kogoś z Was na budowie bo w sumie nie wiem u kogo byłem.

 

stal i deski

byłem w 3 składach

MAXBUD w Sierakowie: fi 12 - 2300 brutto, fi 6 - 2800 brutto bo stara dostawa, deski 530 netto za kubik,

skład SOWA w Gorzkowie chyba nie przesłuszałem się ale fi12 - 3600, fi6 - 2900 brutto, a deski 490 netto,

i jeszcze byłem w Byszycach na składzie gdzieś zapodziałem wizytówkę ale fi12 była chyba po 2800 brutto a fi6 nie pamiętam, deski po 500 netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ibryndal za wycenę okienek. My mamy ich chyba z 8 :o :o :o ale raczej zdecydujemy sie na Drutex w Bochni. Fachowa obsługa, duże upusty, ładne okienka (od strony technicznej spełniają wymagania mojego męża, czyli wszystkie te listwy, profile, wkrety i takie tam :roll: ) Poza tym widzieliśmy na budowie znajomych, jak fachowo i na czas ekipa zmontowała wszystko, na prawde super. ale jeszcze nie złożyliśmy zamówienia, czekamy na październik - listopad, będzie duuuużo taniej (jak co roku) :D :D :D Dzięki i trzymaj się dzielnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ibryndal za wycenę okienek. My mamy ich chyba z 8 :o :o :o ale raczej zdecydujemy sie na Drutex w Bochni. Fachowa obsługa, duże upusty, ładne okienka (od strony technicznej spełniają wymagania mojego męża, czyli wszystkie te listwy, profile, wkrety i takie tam :roll: ) Poza tym widzieliśmy na budowie znajomych, jak fachowo i na czas ekipa zmontowała wszystko, na prawde super. ale jeszcze nie złożyliśmy zamówienia, czekamy na październik - listopad, będzie duuuużo taniej (jak co roku) :D :D :D Dzięki i trzymaj się dzielnie.

no do bochni kiedyś wstąpię, ale to będzie jak będzie wstawiać w co okna narazie to orientacyjnie tylko potrzebowałem wycen.

a Wy to ładnie już domek stoi to okna można wstawić.

acha a w tym Drutex-ie to jakie okna mają na jakim profilu, jakie okucia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...