Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

EMANUELA II komentarze


Recommended Posts

tak, tylko my mamy odbicie lustrzane..

 

http://www.dobredomy.pl/l_images/034_3d_f_s.jpg

 

koszt? tego nikt nie wie, to się zmienia z miesiąca na miesiąc, stan surowy otwarty wycena koniec stycznia a koniec marca różnica 25 tys PLN oczywiście na naszą niekorzyść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szkoda że nie moge pochwalić się działeczką a tak chciałem pokazać wam grunt na którym być może stanie Emanuela :( Nie mam własnego serwer.

Może kiedyś ...

Natomiast mam pytanko, wiem że jest dosyć "intymne" ale dla mnie bardzo ważne. Chodzi mi o koszty stanu surowego zamkniętego Emanuelii. Już nmie raz się pojawiało ale wierze że macie dosyć aktualny kosztorys.

Także proszę bardzo o podanie kwoty a jeśli chcecie w iiny sposób to może na mailika [email protected]

Emanuela walczy z Jaśminem z projektów Krajobrazy o zamieszkanie na mojej działce :))

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze pozwolenie poszło do podpisu do Wicestarosty, będzie dzisiaj albo jutro do odebrania - w końcu!!!

 

Jutro też ogradzamy działkę :-)

 

Witam :)

jak długo czekaliście na wydanie decyzji??

My jeszcze nie uzbieralismy wszystkich papierów, a bardzo bysmy chcieli zacząc budowe we wrześniu... i tak sie zastanawiam czy mamy jeszcze jakieś szanse :(

 

hmmm "fajny" murek ktos sobie sobie postawił... :o

 

pozdrawiam :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy, bez Twojego pozwolenia może postawić mur do wysokości 2,20 m.

Akurat nasi przyszli sąsiedzi zapytali nas o pozwolenie, mimo, że nie musieli, w końcu rezydencja musi się chronić ;-)

 

co do decyzji, nasze papiery trafiły do starostwa 2giego kwietnia, dzisiaj czyli 9ego maja odebraliśmy podpisane pozwolenie..

 

a macie już firmę? bo szukając teraz najprawdopodobniej albo znajdziecie bardzo drogą, albo w miarę rozsądna, ale na przyszły rok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy, bez Twojego pozwolenia może postawić mur do wysokości 2,20 m...

 

:) ja czasami tez mam ochote odgrodzic sie od świata wysokim murem... :lol:

 

nio to nasze Starostwo ma calkiem dobre tempo w wydawaniu decyzji :p

 

ekipy jeszcze nie mamy zaklepanej... bo jeszcze nie mamy skończonej adaptacji projektu.. :( wiec nie chcieli nam jeszcze robót wycenić...

podoba nam sie póki co jedna ekipka... ale nie mam pojęcia jaka cene nam zaproponują, cos mi się wydaje że tani nie będą...:(:( no ale zobaczymy...

 

prosze mnie tu nie załamywać wizja rozpoczęcia budowy w przyszłym roku.... :cry:

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uzgodnienia z energetyką i gazownią? macie uzbrojoną działkę??

 

bez prądu nie dostaniecie pozwolenia..

 

:o :evil: :o :evil:

z tego co wiem, to mąz składał jakieś papiery do EnergiPro, ale podobno prąd podłączą nam dopiero za półtora roku...!!! proponowali nam żebyśmy sami poprowadzili kable i wtedy prąd budowlany nam przyłączą, ale mąż stwierdził, że niezbyt nam się opłaca, zrobić za nich całą robote i jeszcze im za to płacić.

Sąsiad zaproponował żebyśmy teraz korzystali z jego prądu... ale nie wiem czy tak można...

Gazu u nas nie ma więc to nam odpada, a woda jest własnie w trakcie podłączania... studzienkę kanalizacyjną mamy 2 metry od działki i chyba już mamy wszystkie uzgodnienia na przyłączanie.

Musze zapytać męża jak wróci, co my już mamy a co nie, bo tymi sprawami to on sie zajmuje :)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przeglądamy papiery które wróciły ze starostwa z pozwoleniem na budowę i.... warunki wpięcia do wodociągu i kanalizy z wodgaz serwisu już nam wygasły :o tylko 3 miesiące były ważne... więc to nie koniec papierkologii :-?

 

:o :o i co teraz? od nowa musicie się starac o warunki przyłączenia?

obłęd z tymi papierami...

 

mój mąż w sobote szukał rury z wodą... bo oczywiście nikt nie wiedział dokładnie gdzie ona jest... ani jakiej jest grubości, ani nic... wiec jak tu sie podłaczyc jak same niewiadome?? wydali warunki przylączenia a nawet nie wiedzą jakie rury ida przez wioskę...

:-?

podobno miała być na głędokości 1,5 metra... a mąż znalazl ja jakieś jeszcze 2 metry głębiej... :evil: :evil: hhmmm po co tak głęboko ją schowali??przeciez u nas strefa przemarzania to 0,8 metra!! no ale im dłużej zbieramy papióry tym więcej takich "ciekawostek" odkrywamy.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sąsiadeczko

 

No proszę proszę i już wiem po czyjej działeczce chodziłam z pieskiem i podziwiałam tempo budowy domu, no i wiem od kogo codziennie wyjeżdża ekipa budowlana czerwonym busem. Fajnie, że już macie gaz my się jeszcze z nimi użeramy czekamy na decyzję o pozwoleniu na budowę coś się nie spieszą. Bardzo mi się podoba twój projekt chciałam go nawet realizować ale ktoś mi powiedział, ze to ogromny koszt taki dom, ale chyba przesadził. W każdym bądź razie gratuluję rozpoczęcia budowy no i sąsiadów bo to właściciele Elektusa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i_ska: patrz Twoje komentarze ;-)

 

a u nas.. zasypywali fundamenty:

 

http://i22.photobucket.com/albums/b324/cirri/Dzialka/zasypywanie1.jpg

 

http://i22.photobucket.com/albums/b324/cirri/Dzialka/zasypywanie2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam misiaczków (m&k). :lol:

Gratuluję postępów na budowie.

Oglądam sobie wasze fotki i mam zapytanie:

1. wieniec na ścianie fundamentowej nie był projektowany - czyżby teren szkód górniczych ? :o

2. pionowe zbrojenie na ławie fundamentowej ? - tego u mnie nie ma i to mnie niepokoi :evil:

3. czy daliście izolację z papy na ławie fundamentowej ? bo mnie fachowcy doradzili żeby dać na ławie a nie pod ławą :o

4. lanie chudziaka ? - czy nie za wczesnie, obawiam sie że podkład piaskowy usiądzie.

A tak w ogóle to widzę że wasza ekipa fachowców jest całkiem do rzeczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

1. u nas szkód nie ma (jeszcze) - ale nie wiadomo co kopalnia wymyśli kiedyś, więc..

2. chodzi Ci o słupki w garażu? (na zdjęciach u Tadka też widać, że ma)

3. Papę mamy na chudziaku pod fundamentami

4. To nie chudziak tylko posadzka z B20, nie powinno być za wcześnie - piasek polewany warstwami wodą i zagęszczany zagęszczarką

 

ekipa jest ok ;-)

 

ZBYSZEK_SK Pokaż swoje postępy i fotki! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

1. u nas szkód nie ma (jeszcze) - ale nie wiadomo co kopalnia wymyśli kiedyś, więc..

2. chodzi Ci o słupki w garażu? (na zdjęciach u Tadka też widać, że ma)

3. Papę mamy na chudziaku pod fundamentami

4. To nie chudziak tylko posadzka z B20, nie powinno być za wcześnie - piasek polewany warstwami wodą i zagęszczany zagęszczarką

 

ekipa jest ok ;-)

 

ZBYSZEK_SK Pokaż swoje postępy i fotki! ;-)

Witam.

Aa przecież jesteście z Lubina i rozumiem skąd ten górny wieniec. :lol:

Odnośnie słupków to juz kumam - macie podwójny garaż i dlatego są.

A ta posadzka B20 to zbrojona ? bo chyba nie ... :cry:

U mnie majstry przystopowali bo leje drugi tydzień.

W weekend posiedzę przy kompie dłużej i puszczę fotki.

pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiaczki nie chcę Was stresować: :(

patrzę na Waszą ładną posadzkę i się zastanawiam czy daliście rury kanalizacyjne pod posadzką ? ups :o

I tak sobie jeszcze myslę że ilość kanałów wentylacyjnych w projekcie jest jakoś za mało. :evil:

Tak w ogóle to ja przeniosłem komin z sypialni (hehe komin w sypialni - co za projektant, chociaż widziałem już taki babol że komin był na środku sypialni :evil: ) na korytarz i dodaję dwa kanały wentylacyjne.

Myśle o klimie na poddaszu - oj lata dzis upalne. :lol:

Kurde nie wiem jak wklejać zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy wszystkie instalacje wyprowadzone spod posadzki 8)

z tego co wiem to mój K. dodał 2 kanały..

 

co do zdjęć musisz założyć sobie konto np na:

 

http://photobucket.com/

 

tam ładujesz na serwer zdjęcia i później wklejasz na forum:

 

adres strony http ze zdjęciem

 

powodzenia - czekamy z niecierpliwością na fotki! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

Wieczorem wkleje fotki. :lol:

Dziś wypier...łem rano brygade budowlańców z budowy. :evil:

Kut...sy jedne nadproża osadzili po 10cm na pustakach; na zdecydowana reakcję kierbuda że trzeba to wymienić odpowiedzieli że predzej mu wpier...lą niż wymienią nadproża. :evil: :evil: :evil:

Co za palanty ta firma budowlana;właściciel to technik budowlany z uprawnieniami - pewno je kupił na bazarze. :oops:

Ku..tas złamany :evil: :evil: :evil:

Ale jestem wściekły.

Na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne domki budujecie na prowincji. Prawie tak fajne jak u nas we Wrocławiu.

prowincja prowincją a Zagłębie i tak Mistrzem :-) 8)

 

Zbyszek: nie pierwsza ekipa i nie ostatnia ;-) liczy się efekt końcowy, z resztą są gorsze:

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=105473 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...