Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

EMANUELA II komentarze


Recommended Posts

Witam.

Dzisiaj już mi trochę przeszło po poniedziałkowej "burzy" na budowie.

Trochę mnie poniosło z tymi wypowiedziami z poniedziałku.

Przepraszam za wulgaryzmy. :evil:

W poniedziałek wchodzi nowa ekipa; mam cichą nadzieję że będzie lepiej.

Pozdrowienia dla m&k. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzienniku rośnij, bo sie pogubiłam w komentarzach. :(

 

Karczowiskowe leśne ludki :wink: .......ponoć - info. z gminy - od 16 lipca wod-gaz-serwis przestaje być zarządcą ujęcia i sieci wodnej. Od tej pory wodą administrować będzie wyłącznie gmina. Czyżby ktoś w końcu dymu narobił w sprawie bezprawnego kładzenia i rozbudowy PRYWATNYCH SIECI i bezpłatnego przekazywania ich do wod-gaz-serwisu?

 

A jeśli chodzi o MUR-ek i co za nim się dzieje - w sensie budowlanym - to już historie krążą. Jednym słowem Karingtonów za ścianą mieć będziecie :wink:

Gdyby problem był z towarzystwem do kawy - to zapraszam do siebie, na drugą stronę lasu :D.. ...jak nie będzie problemu - bo sąsiedzi będą OK - to też zapraszam..... z sąsiadami :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie...... :x

ponoć wszystko wisi w powietrzu, musiałabym pojechac i rozmawiać osobiście, bo na telefon dowiem się tzw. NIC

 

Dostaliśmy WARUNKI DO WPIĘCIA DO nieistniejącej sieci - na tej podstawie wydali pozwolenie na budowe. Wod-gaz obiciążył budową sieci gościa od którego kupiliśmy działkę, jako właściciela działek vis-avis - wiadomo że nie zbuduje. Poszło miesiąc temu pismo z aktami prawnymi do gminy, że chcemy sie podpiąć, a nie mamy gdzie. Będzie rewolta , wy w lepszej sytuacji jesteście, bo wszystko macie, więc z wami przekręt gminie nie wyjdzie i myślę, że z gminą umowę będziecie podpisywali. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno pani wójcina założyła firmę, która będzie zajmować się wszystkim sprawami komunalnymi - od cmentarza przez wywóz śmieci i budowę dróg - aż po wodę właśnie - czemu - nie chcieli powiedzieć, coś tam mruczeli, że teraz się od takich pomysłów odchodzi, bo to korupcją zajeżdżać może, że inne gminy rozwiązują takie spółki komunalne.. i że ogólnie to nie wiedzą czemu jest tak a nie inaczej...

a z wójciną nie rozmawiałam więc nie znam wersji drugiej strony.. :roll: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj m&k

 

Słuchaj przeczytałam Twój post o TPSA że ciągną linię, ja też dostałam od nich mapkę i umowę ale jej nie podpiszę, jest tam taki głupi zapis, że jak będę sprzedawać dom to mam ich wpisać do hipoteki na pas ziemi w którym będą mi ciągnąć kabel, czyli od ogrodzenia do boku domu, bo na mapce mam że skrzynka będzie na domu. Napisałam z sąsiadką list, że jak nie zmienią tego zapisu to niech spadają poczekam na innego operatora.

Ciekawe czy Ty też masz skrzynkę na domu i taki zapis w umowie.

 

pozdrawiam i_ska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam z tym zapisem problemu - chcą mieć pewność, że jeżeli będę chciała sprzedać dom, to następni właściciele pozwolą im w razie awarii dostać się do kabli.. to jest dokładnie to na co zgadzasz się w umowie..

poza tym, facet odpowiedzialny za tą sieć powiedział mi jak dzwoniłam zweryfikować kilka rzeczy przed podpisaniem, że jeżeli nie chcesz to wykreślasz część zapisów - robią sieć tylko do granicy działki - resztę pewnie będziesz musiała wykonać na własny koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Hmm, podobną parterową architekturę widziałem w tym roku w Wiczym Szańcu pod Kętrzynem... beton i wystające zbrojenia.

Do domu jeszcze jakoś się przeciśniecie pomiędzy tymi stylowymi "drągo-filarami" w drzwiach ale jak chcecie wjeżdżać do garażu ???

 

Serdecznie pozdrawiam i służę pomocą w ewentualnych korektach projektu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocławiak!

Bystry jestes jak woda w klozecie ;-) ale o schron dokladnie chodzilo!

Wiesz, ze tarcza antyrakietowa juz blisko... ;-)

A na pierwszy wjazd do garazu wezmiemy Twoj szwedzki pancerny cud techniki ;-) Szwedzie jeden! ;-)

 

Przyjedz do Stolicy na wódkę... do Stolicy Polskiej Miedzi oczywiscie...

Wtedy rozwiejemy wszelkie projektowe watpliwosci...

Juz mnie sasiedzi pytaja czy jakis moze chory jestem bo imprezy od 4 miesiecy nie bylo... ;-)

Tylko wolniej dajesz...

pozdrowiska

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

m&k

 

Rano w sobotę wstaję patrzę a tu jeden samochód drugi samochód z więźbą zdążyłam odczytać "tartak Grębocice" i zaraz Wasze. Nie myśl sobie, że tak stoję w oknie i wypatruję ale czekałam na Energię Pro koncern (nie mieliśmy prądu całą noc i całą sobotę) :evil: przyjechali dopiero ok 13 godziny !!!. Ale zrobili i na wieczór już był ale w lodówce wszystko mi się rozmroziło :(

Powiem Ci, że jak na takie ciężkie czasy dostępności Wykonawców na rynku to u Ciebie idzie budowa jak burza !!!!! . Podoba mi się kolor impregnatu Waszej więźby pasuje do koloru cegieł :D.

Maja życzę Wam aby budowa w dalszym ciągu szła do przodu i bez żadnych przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...