Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drewno do kominka - wątek zbiorczy na temat gatunków, suszenia, kalotyczności i cen


pik33

Recommended Posts

Metr szescienny to rzeczywista objetosc drewna.

Metr przestrzenny , to drewno + przestrzen pomiedzy ulozonym drewnem.

Ta przestrzen ma rozna wielkosc , przy przeliczaniu metra przestrzennego na szescienny stosuje sie specjalne tabele.

 

Ja w październiku kupiłem brzozę za 100 (11 m3) + 100 dowóz.

I teraz mam pytanie - posztaplowałem i wyszło mi niecałe 8 m3 - czy jest to w miarę normalne, czy też powinienem się kłócić o 300 zł? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 592
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja w październiku kupiłem brzozę za 100 (11 m3) + 100 dowóz.

I teraz mam pytanie - posztaplowałem i wyszło mi niecałe 8 m3 - czy jest to w miarę normalne, czy też powinienem się kłócić o 300 zł? Pozdrawiam

 

Ja kupiłem kilka dni temu 8 metrów, po ułożeniu wyszło niecałe 6 (a niby mierzyłem przyczepę i wychodziło ok. 8mp. Niestety myślę, że jest to norma, choć na pewno być nie powinna.

 

Co do kłótni - wg mnie nic nie osiągniesz (ani nic nie udowodnisz). Ja po prostu więcej u tego dostawcy nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy ;-)

 

Jak obcym mowilem ..to ziomalowi tym bardziej zdradze ;-)

 

Problem z tanim drewnem polega na tym, ze nie ma telefonu do ekipy, nie ma ze dzwonisz, zamawiasz, przywoza i placisz ...:(.

Trzeba szukac, rozmawiac z ekipami, ktore kroja drzewa w okolicy - wtedy moze byc taniej ;-)

Ostatni transport - 3,5 mp debu za 320 zl.

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 months później...
twarde

 

bug, brzoza, i koniecznie podsuszone powinno być zeszło roczne

 

jak bugiem nie da rady - spróbuj bukiem

wg mnie nie musi być zeszłoroczne wystarczy parę miesięcy (zresztą zależy jakich)

osobiście zamawiałem dąb i brzozę - to pierwsze paliło sie dłużej a po zatym łatwiej było porąbać polana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja paliłem (pierwszy sezon) głównie brzozą i dębem - na forum znajdziesz jakieś opowieści, że niezbyt dobrze palić samym dębem (jakieś kwasy czy coś) więc zapobiegam i robię mix :wink: poza tym paliłem drzewkami owocowymi :lol: wiśnią, śliwą i czerśnią - polecam jest w miarę twarde.

rewelacyjny jest podobno grab ale bardzo trudno go dostać. :lol:

acha, jak dostaniesz gdzieś dąb lub grab nie pociosany na polana to jak najszybciej trzeba to zrobić. jak takie drewno będzie się sezonować to potem tego siekierką łatwo nie ugryziesz. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...