Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drewno do kominka - wątek zbiorczy na temat gatunków, suszenia, kalotyczności i cen


pik33

Recommended Posts

Problem polega na tym, że Lechma mimo wprowadzania wielu nowości

i namiętnego używania terminów takich jak LUX, czy EKSKLUZIW,

niewiele zmienia na lepsze w swoich archaicznych konstrukcjach.

Większość zabiegów to leczenie syfa pudrem, bo chcą coś zmienić,

ale pewnie nie potrafią. Najlepszym przykładem jest wielka, pomalowana

na czarno szyba, przysłaniająca starą biedę : płaskie, płytkie palenisko,

z którego wysypuje się popiół po każdym nieumiejętnym otwarciu

drzwi. Twoje drzwi to zabytkowa konstrukcja, którą trudno uszczelnić

na taśmie produkcyjnej, a co jak zaczniesz palić? Gałki do regulacji

przepływu powietrza to ironia z klienta. No i powodzenia podczas

szorowania szyby....Nie chce mi się nawet o tym dalej pisać :(

 

w zasadzie niewiele dodałeś, poza walorami wizualnymi; gałki, wygląd drzwi, które mi się podobają. Nie wiem o jakiej szybie pomalowanej na czarno piszesz ?

Szyba w moim wkładzie jest cała przezroczysta. Nie wiem jak miały by być uszczelnione drzwi byś powiedział, że jest dobrze ? Drzwi podczas palenia spełniają swoją funkcję tak jak powinny.

Palenisko nie jest płytkie, jest płaskie i to żadna wada, a popiół nie wysypuje się tak, jak to piszesz.

Skąd czerpiesz takie informacje, że tak przekonująco twierdzisz, że to nieudana konstrukcja ?

Czyżbyś miał zatarg z producentem Lechma ?

Mi ten kominek pasuje a porównując go z innymi, które miałem okazję oglądać, w nich palić i tych, które stawiałem klientom, powiem, ze to dobry wkład, tym bardziej za tę cenę.

Dziwna jest twoja, wręcz agresywna, niechęć do Lechmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 592
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gdzie Ty widzisz agresję? Stwierdzam fakt i już ...Na podstawie

tysięcy oglądanych wkładów, odpowiedziałem na zadane przez

Ciebie pytanie. Jeśli Ci ten wkład pasuje to nie ma o czym gadać.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz, to może rodzić moje pytanie.

W ilu innych paliłeś?

 

Twoje podejrzenia o mój zatarg z firmą sobie daruj... To, że

w Wielkopolsce produkuje się mizerną jakość, może budzi

odrobinę mej irytacji. I jeszcze jedno. Za te pieniądze można

kupić dwa inne wkłady o jakości lepszej niż to co

kupiłeś. Za kwotę którą wydałeś, znajdzie się wkład prawie doskonały.

 

I znów nie projektuj jakiś osobistych podtekstów, tylko

weź pod uwagę fakt, że trochę się znam na kominkach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Za te pieniądze można

kupić dwa inne wkłady o jakości lepszej niż to co

kupiłeś. Za kwotę którą wydałeś, znajdzie się wkład prawie doskonały.

 

I znów nie projektuj jakiś osobistych podtekstów, tylko

weź pod uwagę fakt, że trochę się znam na kominkach:)

 

 

świetnie, więc wykorzystajmy twoją wiedzę, i proszę byś podał przykład dwóch lepszych lub jednego, prawie doskonałego, być może sam z niego skorzystam a i doradzę tym, którzy mnie o coś podobnego zapytają.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę odmówić. Źle zaczęliśmy nasz dialog. W obecnej

sytuacji moje typy były by właśnie tym, o co mnie wcześniej

oskarżyłeś...

 

 

jasne, było to do przewidzenia.

Wymądrzasz się, podpierając rzekomą wiedzą. Nie pisz tu więcej, bo jak widać żadnej wiedzy nie przekazałeś. Wybrzydzanie widoku gałek i wyglądu drzwiczek, to za mało, a w zasadzie, to wszystko na co było stać znafcę.

"Doradzaj" gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dbx ... na Twoim miejscu byłbym bardziej skromny ...

Niewiedza techniczna i branżowa jak byk wyłażąca z napisanych przez Ciebie "postów" raczej nie upoważnia Cię do mówienia komukolwiek co ma pisać i gdzie ...

Tym bardziej że można wnioskować iż zajmujesz się tym zawodowo ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dbx ... na Twoim miejscu byłbym bardziej skromny ...

Niewiedza techniczna i branżowa jak byk wyłażąca z napisanych przez Ciebie "postów" raczej nie upoważnia Cię do mówienia komukolwiek co ma pisać i gdzie ...

Tym bardziej że można wnioskować iż zajmujesz się tym zawodowo ...

Pozdrawiam.

 

bez przesady, zwracasz mi uwagę równie celnie jak przedmówca, którego wypowiedzi przeczytaj, zanim wydasz osąd o mnie.

Jestem skromny, lecz to nie znaczy, że mam ulegać prostackiemu traktowaniu "miszcza nic nie powiem".

Ja go "oskarżałem" !, Ty mnie za coś "karcisz" !... coś was przerasta i coś się mocno nadyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, było to do przewidzenia.

Wymądrzasz się, podpierając rzekomą wiedzą. Nie pisz tu więcej, bo jak widać żadnej wiedzy nie przekazałeś. Wybrzydzanie widoku gałek i wyglądu drzwiczek, to za mało, a w zasadzie, to wszystko na co było stać znafcę.

"Doradzaj" gdzie indziej.

 

Urwał się z choinki,kuźwa pieprzony Filip z konopi.......(sorki za Filip :D:D:D),a czego się kuźwa spodziewałeś??????????Lakierowanych gałek??????glazurowanych drzwiczek????Co ty kuźwa czytać nie łumiesz????????Znafcy-miszcze już tak mają :D:D:D:D:D;););).........zaskoczony ......jego mać.:D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szybko oświeć mnie temp płaszcza wodnego poniżej 60 stC.Gdzie ja ustawiasz???Czego dotyczy ta twoja odpowiedz???Za mała czy za duża ta temp.???I o jakim rodzaju drewna mówisz???

 

Spotkałem ten problem dwa razy w tym sezonie, za każdym razem wkład Lechmy z PW. W obu przypadkach palono niewysezonowanym drewnem, temp. PW 55-57 stopni. Nie jestem specem, ale sądzę że działa to jak chłodnica na spaliny zawierające dużo wilgoci, widziałem oba wkłady, na ściankach chyba nawet centymetrowa warstwa czarnego szkliwa...

W jednym przypadku wydatnie pomogło podniesienie temp. na 62 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
A jak kupilem w tym roku akację bo na stronie paliwadrzewne.pl są opisane gatunkami drzwa pod kątem ilosci wody jaką trzeba odparować z m3 aby osiagnąć wilgotność 25%.Przy akacji jest to niecałe 100litrów, a np.dla takiego dębu 250l.Pomyślałem więc, że sezonowanie przez sprzedawców drewna kominkowego wygląda pewnie różnie, a tu mamy jakby rok do przodu.Zakupiłem tegoroczną akację.Ma ktoś doświadczenie jak to się pali niesezonowane?Przesuszone raptem przez 3 miesiące?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem tegoroczną akację.Ma ktoś doświadczenie jak to się pali niesezonowane?Przesuszone raptem przez 3 miesiące?

Może i uda się to jakoś spalić, ale grzać nie ma prawa. Przy okazji zasyfisz sobie wkład i komin, kreozotem i szklistą sadzą. Może być ciężko pozbyć się tego sufu w przyszłości.

Tyle razy wałkowaliśmy temat mokrego drewna... a tu nic, jak grochem o ścianę:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i uda się to jakoś spalić, ale grzać nie ma prawa. Przy okazji zasyfisz sobie wkład i komin, kreozotem i szklistą sadzą. Może być ciężko pozbyć się tego sufu w przyszłości.

Tyle razy wałkowaliśmy temat mokrego drewna... a tu nic, jak grochem o ścianę:mad:

 

To będzie mój pierwszy sezon palenia w kominku-w zeszłym powstawał w trakcie zimy i używałem go sporadycznie. Teraz dopiero mogłem zakupić drewno, a że z sezonowaniem przez firmy handlujące opałem jest różnie-nie wierzę,że trzymają to po 2 lata na placu po prostu, chciałem się zabezpieczyć i kupić takie, które ma mało wody od razu. Na następną zimę mam już tegoroczny dąb, który sobie będzie sechł przez półtora roku, ale ta zima jest "startowa" i stąd pomysł na akację...Znalazłem też info, że jesion ma najmniej wody, jednak takiego drzewa nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciezkim sercem ale chyba tak zrobie.Dzieki.

 

Zależy w jakich kawałkach sezonowałeś. Grab schnie najtrudniej, ale też

zalicza się go do najwartościowszych opałów, pod warunkiem właściwej

wilgotności. Jeśli to duże kloce , pewnie warto potrzymać go do przyszłego

roku. Włóż do pieca i posłuchaj czy nie syczy. Czasem para wydostaje się

ze środka w sposób widoczny w postaci bąbelków. Wtedy brykiet może być

w ostatecznym rozrachunku tańszy. Raz z powodu utraty energii na

wysuszenie drewna w piecu, dwa ze względu na możliwe zapaskudzenie instalacji kominowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akacja pali się, ale wymaga większej ilości powietrza. Poza tym dobrze paliła się jak była dodatkiem do innych gatunków. Sama z siebie to pali się jakby niechętnie. To są moje odczucia po spaleniu jednej dużej akacji. Drewno leżało sobie na strychu i było dobierane do palenia przez kilka lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...