Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drewno do kominka - wątek zbiorczy na temat gatunków, suszenia, kalotyczności i cen


pik33

Recommended Posts

Trzy rzeczy:

1. Za 61 zł to mam 1mp buka na składzie i nie muszę nic wycinać. 50 zł za brzozę w lesie nie jest ceną rewelacyjną :o

2. Powalone w lesie drewno może leżeć w lesie miesiąc albo dwa a takie już za bardzo się nie nadaje do czegokolwiek

3. Jak ktoś sobie ładuje drewno ze składu to już nie jest sprawa leśniczego i to jest jedno (zresztą nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem żeby leśnczy organizował załadunek), a prowadzenie prac w lesie który jemu podlega to jest drugie.

Aby prowadzić przace związane z wycinką leśniczy wynajmuje firmę (ZUL-zakład usług leśnych) a ci muszą mieć ludzi z uprawnieniami na drwala.

W twoim przypadku mogło to być potraktowane jako roboty pielęgnacyjne a to już nie jest obwarowane większymi wymaganiami, a może ten leśniczy nie barzdzo się przejmował pzepisami itp. W moim regionie (Bieszczady) gdzie gospodarka leśna jest dosyć istotnym elementem podejście jest trochę inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 592
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Trzy rzeczy:

1. Za 61 zł to mam 1mp buka na składzie i nie muszę nic wycinać. 50 zł za brzozę w lesie nie jest ceną rewelacyjną :o

2. Powalone w lesie drewno może leżeć w lesie miesiąc albo dwa a takie już za bardzo się nie nadaje do czegokolwiek

3. Jak ktoś sobie ładuje drewno ze składu to już nie jest sprawa leśniczego i to jest jedno (zresztą nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem żeby leśnczy organizował załadunek), a prowadzenie prac w lesie który jemu podlega to jest drugie.

Aby prowadzić przace związane z wycinką leśniczy wynajmuje firmę (ZUL-zakład usług leśnych) a ci muszą mieć ludzi z uprawnieniami na drwala.

W twoim przypadku mogło to być potraktowane jako roboty pielęgnacyjne a to już nie jest obwarowane większymi wymaganiami, a może ten leśniczy nie barzdzo się przejmował pzepisami itp. W moim regionie (Bieszczady) gdzie gospodarka leśna jest dosyć istotnym elementem podejście jest trochę inne.

goro...pozdrawiam.Podaj namiar na te buczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu gdy kupowałem pierwszy raz było kilka ogłoszeń w prasie, ceny 120-130 za m porąbanej brzozy, jednak najtaniej wyszło mi pare km od mojego domu 120 za m brzozy z dowozem i rozładunkiem bez układania. Kupiłem tylko 2 m by moć wreszcie się cieszyć kominkiem...

Niestety pale jeszcze rzadko bo drewno zbyt mokre.

Aha - facet mowil że w czerwcu sprzedawał po 100zł.

 

Dzwoniłem tez do okolicznych leśniczówek ale we wrześniu nic nie mieli - zapewne wszystko wykupili pośrednicy. Cena w leśniczówce około 50 zł za metr(przestrzenny) brzoza, dab , akacja - metrowej długości.

 

W końcu udało mi sie odkupić od znajomego 5 m nie pocietego debu i brzozy po ok 50zl za m, kupilem pile lancuchowa i dobra siekiere no i dotleniam organizm w wolne weekeny :)

Licząc 5x50 zł oszczednosci piła juz mi sie zwróciła...

 

db

P.S.

Brachol twoj adres wygląda znajomo, bywasz na ściemach off-road?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Drewno do kominka SUCHE !!! Komin zasyfiny po 2-3 miesiącach palenia i kompletny brak ciągu a w konsekfencji odymiona obudowa to efekt palenia " błotem kominkowym ". Wklad palący wode to kiepski sposób na tanie ciepło. Szyba po takim paliwie to smoła w czystej postaci. Ścianki wkladu oklejone jak to wyczyścić ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...