Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

co zamiast desek na legary


Recommended Posts

Cześć Forumowicze,

 

na sklepioną piwnicą mam podłogi drewniane na legarach. W kuchni planuję położyć glazurę, a przy okazji deski z obecnej podłogi wykorzystać do uzupełnień w innych pomieszczeniach. Dlatego muszę coś położyć na legarach w zamian. Sklepienie piwnicy jest jeszcze trochę wilgotne (pracuję nad kolejnymi elementami izolacji), pachy zasypię keramzytem, na to folia budowlana, a pomiędzy legary ocieplenie z wełny. Chciałem wpierw zrobić wylewkę bezpośrednio na keramzycie - ale musiałbym go dużo więcej wysypać, a poza tym nie jestem do końca przekonany czy ponad 150-letnie sklepienia to wytrzymają, no i konserwator chyba też nie byłby wniebowzięty.

Czego użyć jako podłoża pod płyty podłogowe g/k: płyty wiórowe to chyba nie najlepszy pomysł - z nowymi dechami trzeba znowu odczekać kilka miesięcy, nim się zaaklimatyzują?

A propos, gdzie można dostać prawdziwe "lekko sterane" terakotowe płytki, a nie mniej lub bardziej udolnie "drukowane" podróby? :roll:

Dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już miałem nadzieję, że znajdzie ktoś jakąś radę...

Może jednak jakieś wzmacniane płyty wiórowe?

Jak to jest z dechami na podłogę? Czy mogę kupić podsuszone w tartaku i od razu położyć? Resztę podłogi (płyty i glazurę) zrobiłbym później, ale muszę przecież po czymś chodzić! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Chrzanu po ostatnich doświadczeniach z płytami OSB radzę zagęścić legary. Ja przy podobnym rozstawie legarów 10x10 dałem płyty OSB 22mm na pióro/wpust i całość się lekko ugina :evil:, a ja chcę dać na wierzch glazurę.

Gdybym wcześniej zostawił między legarami prześwity ok. 50cm, wszystko by grało. Zrywać całości nie będę, bo pomiędzy legarami położyłem izolację, a dodatkowo legary mają konstrukcję kratownicową (pod spodem spadziste sklepienie) musiałem wcześniej cały dzień poziomować i tego horroru nie mam zamiaru przeżywać jeszcze raz.

Teraz muszę kombinować czym to ustrojstwo usztywnić - chyba będę musiał dać jeszcze jedną warstwę płyt w poprzek, bo inaczej nie będę mógł położyć na tym suchego jastrychu i płytek :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Wakmen w innym wątku o podobnej tematyce, poradzono mi zastosowanie podwójnej płyty OSB. Szczerze mówiąc niezbyt podobało mi sie to rozwiązanie Dziś się przekonałam, że pod kafle powinna być podwójna inaczej kafle mogą się sypać, odpadać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...