Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kaśki macieja faktów i wiadomosci z budowy komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • kaśka maciej

    7060

  • wu

    1884

  • mayland

    1356

  • braza

    1264

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ostatnio oglądałam program tv o budownictwie gdzie zapalony właściciel postawił na ekologię w nowoczesnym wydaniu. Dom budował w Grecji. Naturalna klimatyzacja poprzez odpowiednie usytuowanie okien w dachu, oczywiscie odzysk wody i..... podłoga z ziemi. Nie z gliny bo to by było zbyt proste, ale ze zwykłej ziemi. No może nie takie zwykłej ale prawie. Specjalnie zagęszczanej. Nawet miała połysk już po wykonaniu :D Podobno jest bardzo wygodna w użytkowaniu, łatwo sie ja naprawia, przyjazna domownikom i ich dzieciom i wogóle same ochy i achy.... Tylko troche kosztowna bo wiadomo, nietypowa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No łatwa do naprawienia jest, bo tylko do ogródka wyskoczyć po garstkę ziemi, sypnąć i już...

I była by w modnym kolorze T... coś tam... Kasia dopowie, bo ja nie mama pamięci do takich dziwnych nazw....

Ale za to mój ogródek jest w modnych kolorach na T... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać już koniec robót w środku domu u moich. Wnętrze szafy w sypialni już gotowe. Sprzęty w kuchni podłączone. W związku z tym wyszedł kolejny zonk. Oczywiście z winy stolarza. Gdyby zrobił jak prosiłam, czyli BEZ zadnych wiszących szafek, drzwiczki jednej z nich nie zrobiłyby wcześniej czy później dziury czy też wgięcia w ścianie lodówki. A tak.... :(

Ale i tak największym fakapem ( to nei klapa ani zonk) jest okap.....

producent przewidział podłączenie do sufitu i dalej rurą spiro do komina, ale kurrrr nie przewidział już osłonki dla tej rury spiro :bash: Kupiłam jedną, ale za chudego byka nie pasuje :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale on jest z nierdzewki to czemu mi sie wydawalo, ze mowilas cos ze przyszedl bezowy? czy mi sie cos pofyrtalo ...

 

no ciezko bedzie cos dopasowac chyba tylko na zamowienie

 

a moze go wcale nie podlaczac, dac filtry i niech dziala jako pochlaniacz?

Edytowane przez markoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przyszedł bezowy wiec chciałam go wymienić na biały. Okazało się, że trzeba czekac powyżej dwóch tygodni. I gdybym wiedziała, ze stolarz jest z gatunku spowolnionych ( chociaż czego ja się po nim spodziewałam... w szkole zawsze był na końcu ze wszystkim) to bym poczekała, w końcu kuchnia dalej nei skończona :mad: Potem się okazało, ze po zamontowaniu tych przecudnych wiszących szafek jest tam tylko i wyłącznie 60cm, więc 60tka odpadła, bo wyglądałaby koszmarnie. Wiec zamówiłam 40tke. No i dalej już wiesz.

 

A co do zamontowania filtra to nawet tego nie rozważam, to już lepiej bez tego okapu wcale. Zresztą pamiętaj, że jest już dziura w suficie, własnei żeby wpiąć ten okap w komin. Więc jest już za dużo szkód, zeby działał jako pochłaniacz

Edytowane przez kaśka maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Mam serdecznie dość tej budowy, marzę o tym, żeby się w końcu przeprowadzili:)

Milion pięćset sto dziewięćset telefonów dziennie w sprawach na których się nie znam lub które średnio mnie obchodzą, np kolor ścian w garażu :bash:

W związku z czym wróciła migrena :cry:

Do pełni szczęścia brakuje drzwi w sypialni ( montaż na 12-13 lipca) porządku ogólnego ( w poniedziałek ma przyjść ekipa) szafy w pomieszczeniu gospodarczym i szafki nad geberitem w dużej łazience. Poza tym lakobel na ścianę w kuchni i lustro do dużej łazienki.

Reszta mniej więcej ogarnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia jest spieprzona na max. Taka targowa mi się wydaje, dlatego zrobię tylko zdjęcia z jednej strony:D

Pisałam wyżej, że stolarz zrobił sobie samowolę stolarską i dorobił takich niedorobionych półeczek, szafeczek.. W dodatku drzwiczki otwierały sie tak, że zrobiłyby dziurę w lodówce albo w ścianie. To na szczęście zmienił bez problemu. Szafki wiszące niestety zostaną, bo za dużo byłoby przez nie strat i zamieszania. Trudno.

Najważniejsze, że moim się podoba.

Ja natomiast czekam na małą białą łazienkę. Nie mogę się już doczekać kiedy przykleją tapetę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...