Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

olejowanie parkietu


Gość jagoda5

Recommended Posts

Gość jagoda5
Czy ktoś z Was ma olejowany parkiet? Jeśli tak, to jakim olejem i jak się to robi. Czy taki olejowany parkiet pokrywa się potem woskiem? Próbowałam już kiedyś o to zapytać, ale nic się nie dowiedziałam. A to chyba niemożliwe, zeby wszyscy lakierowali parkiety?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Gość pi
jestem tuz przed olejowaniem, ja swoj sprowadzilem z berlina bo widzialem efekt u znajomych/po 3 latach nadal wyglada b.dobrze,nawet w kuchni!/dostalem 2 baniaki z olejem do gruntowania /2-3 razy/ i wykonczenia. z tego co wiem olej konserwuje podloge,natomiast wosk ma za zadanie zakleic pory w drewnie przez co nie dochodzi do wnikania brudu./ znajomi maja tylko olejowane i jest ok.teraz juz wiecej firm w polsce proponuje ten sposob, nie wiem czy tak samo, wiem, ze jest firma zajmujaca sie parkietami/ piata klepka w gdansku, moze uda sie znalezc w panoramie firm/i oni to robia i chyba chetnie udziela informacji czym to robia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki parkiet

debowy - dzieki olejowaniu ma cudny cieply kolor

olejowanie wyglada tak, ze na parkiet naklada sie olej mopem ,a pozniej froteruje. Cieplo, ktore wytwarza froterka wtlacza olej w drewno na glebokosc kilku milimetrow. Dzieki temu jest ono dobrze zabezpieczone przed wilgocia i urazami mechanicznymi.

Taki parkiet trzeba jednak przez co najmniej dwa lata co jakis czas "satynowac" nie wiem dokladnie co to znaczy ale polega mniej wiecej na tym, ze powleka sie go jakims roztworem oleju

i taka specjalna maszyna rozprowadza po uplywie 2 lat parkiet jest podobno jak kamien:)

 

W Krakowie jest jedna firma ktora olejuje w calym kraju niemalze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea olejowanych podłóg bardzo mi się podoba. Mam natomiast pewne wątpliwości. Mieliśmy w starym domu parkiet pastowany. Problemem była pasta, a właściwie jej zapach. Jestem uczuleniowcem i mimo, że nie ja pastowałam (czasem uczulenia mają i dobrą stronę :wink: ), to dopóki pasta się nie wypachniła, bolała mnie głowa. W związku z tym mam pytanie, czy taki olej mocno pachnie, a może jest ktoś, kto już wie, że źle reaguje na olejowanie podłogi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tuż przed olejowaniem sosnowej podłogi w salonie (tak, tak, wiem że może się porysować, ale ja tak lubię i nie cierpię lakierów). Dowiedziałem się, że wysokiej klasy oleje zabezpieczają podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi niegorzej niż twarde lakiery. I zdecydowanie łatwiej jest zaolejować jakąś rysę niż ją ...zalakierować, prawda?

Zatem poszukałem różnych koncepcji (olej, wosk, ługowanie) i znalazłem firmę w Szczecinie, która zapewnia m.in. bardzo dobry olej Trip Trap koloryzujący. Na 36 m kw. salonu wyjdzie ok. 6 litrów tego preparatu i kosztuje jakieś 650 zł. Co do sposobu uzycia - na dzień dobry dostałem dość precyzyjną, kolorową broszurę - co , czym, kiedy, jak często itd.

Po więcej informacji o tych wynalazkach odsyłam na stronę: http://www.scan-parkett.com.pl/

Jest tam sporo o drewnianych podłogach, olejach, woskach, sposobach konserwacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...