Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Oci


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 207
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

na dach braas brazowa cisar jakos tak-niestety kwestia dachowki to kompromis z misiem.mi sie za bardzo ten odcien brazu w braasie nie podoba ale tak to jest kompromisy kompromisy.

teraz elektryk hydraulik okna tynkowanie.

wlasnie sie dowiedzialam ze komin mam spierniczony.mam komin z brazowego klinkieru i jasna szara fuge do tego-normalnie extra super lajtowo.miala byc ciemna brazowa a nie szara,ale tak to jest jak czlowieka nie ma na miejscu.zaczyna sie zaczyna-na razie bylo wszystko zgodnie z planem.

aha wlasnie sie zastanawiam jakie dac okno na klatce schodowej czy podwojne czy potrojne(chodzi o dzielenie).podoba mi sie bardziej potrojne ale potem 3 klamki na takie waskie okno-bedzie zle wygladac-chyba-nie wiem-chociaz i tak planuje tam zaluzje drewniana(jak na razie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dach braas brazowa cisar jakos tak-niestety kwestia dachowki to kompromis z misiem.mi sie za bardzo ten odcien brazu w braasie nie podoba ale tak to jest kompromisy kompromisy.

ja to chyba mam szczęście, moje wizje są przyjmowane bez zastrzeżeń :D nie jest jednak tak pięknie jakby się mogło wydawać, kompromisy niestety też znam, bo to albo cena nie na moją kieszeń albo brak możliwości przestrzennych.

 

teraz elektryk hydraulik okna tynkowanie.

wlasnie sie dowiedzialam ze komin mam spierniczony.mam komin z brazowego klinkieru i jasna szara fuge do tego-normalnie extra super lajtowo.miala byc ciemna brazowa a nie szara,ale tak to jest jak czlowieka nie ma na miejscu.zaczyna sie zaczyna-na razie bylo wszystko zgodnie z planem.

człowiek się może wkurzyć :evil: dobrze cię rozumiem, znam ten ból z doświadczenia

 

aha wlasnie sie zastanawiam jakie dac okno na klatce schodowej czy podwojne czy potrojne(chodzi o dzielenie).podoba mi sie bardziej potrojne ale potem 3 klamki na takie waskie okno-bedzie zle wygladac-chyba-nie wiem-chociaz i tak planuje tam zaluzje drewniana(jak na razie)

ja wybrałabym potrójne, a może zrezygnuj z otwieralnych wszystkich części. może wystarczy tylko jedna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Bardzo ladny projekt domku - duzy i przestronny.

Zazdroszcze piwnicy - maz mial dobry pomysl - w malym domku bez podpiwniczenia nie ma miejsca na wszystkie szpargaly :cry:

Nie jestem przekonana co do twojego kamienia w lazience - wydaje mi sie,ze bedzie "zimno"?

Sledze budowe i trzymam kciuki!

Aha - nie zastanawiaj sie nad ogrzewaniem podlogowym i panelami - ja mam grzejniki i problem non stop - brzydko wygladaja i sie psuja.

Lipowa Panienka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś trafiłem na Wasz dziennik. Tempo macie iście piorunujące.

A Kaszuby zawsze wspominam z sentymentem (dzieciństwo).

Nie zastanawiaj się nad podłogówką, bo nie ma nad czym. Ja mam u siebie ogrzewanie mieszane:

grzejniki plus na powrocie podłogówka w łazience, wiatrołapie, kuchni i jadalni. Kocioł na drewno z 300 litrowym buforem.

Trzeba pamiętać o położeniu odpowiednich paneli i podkładów pod nimi, no i nie stosować wyższej temo. jak 28 stopni C na zasilaniu.

Lub położyć kafle (mogą być drewnopodobne :wink: ).

Gdybym drugi raz się budował, podłogówkę dałbym wszędzie gdzie to możliwe :)

Będę śledził Wasze poczynania.

Pozdrawiam i życzę szybkiego ukończenia budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta_zaz napisała w swoich komentarzach na temat podłogówki "Jeszcze aspekt finansowy: jesli robi sie system mieszany - podlogowka i grzejniki - automatycznie zwiekszaja sie wydatki na cala instalacje. Bo oba systemy dzialaja w roznych obiegach zamknietym i otwartym - trzeba to pogodzic..." - kolejny mit.

Jestem zwolennikiem podłogówki - wynika to zresztą z mego poprzedniego postu, ponadto z uwagi na przygotowanie zawodowe coś na ten temat wiem. Układ mieszany może funkcjonować w jednym obiegu (zamkniętym z naczyniem przeponowym).

Podłogówkę włącza się do powrotu z grzejników stosując zawory ograniczające temp. czynnika zasilającego podłogówkę.

Jest to tzw. podłogówka wspomagająca (inaczej pseudopodłogówka) w pomieszczeniach gdzie nie ma miejsca na grzejniki nascienne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj anpiet w moich skromnych progach.Dziekuje za liczne wskazowki.Na dzien dzisiejszy podlogowka bedzie na calosci (hydraulik wejdzie za ok 2-3 tyg.) wiec pewnie nic sie nie zmieni.Kafle beda tylko w lazienkach,wiatrolapie i kuchni-reszta panele i niech sie dzieje wola Boga z nimi.Najwyzej bede zalowac.Znajomy ma caly dom i jak na razie nic sie nie dzieje z nimi a kupil takie za ok.40-50zl z tym, ze przystosowane do ogrzewania podlgowego.

Zaraz zerkene do komentarzy od marty_zaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przylazłam tu :lol:

u mnie po lewej stronie blat jakby spiera sie na jednej nodze i dochodzi do okna

u Ciebie widziałabym tak samo, albo jeszcze lepiej bez nogi :lol:

ale koniecznie blat dochodziłny do murowanej scianki prysznica

i ten pas lustra nad umywalkami i na sciance z prysznica to mogłoby fajnie wyglądać

zapomnialam dodac ze umywlki mam o szerokosci 51 cm, nie sa wcale takie małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super dzieki za pomysl-zaraz kawe sobie zrobie do tego mini paczki i w moje gazety wszystkie ktorych sztuk mam hmmmmm 2 stosy.Ide sie zainspirowac jakas murowana scianka prysznicowa.

bardzo fajnie wygladaja te umywalki u ciebie.

tylko nie mialam w planach murowanego blatu.

chcialam szafke i umywalki w drewnianym blacie-hmmmm musze poszperac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj,oj masz pomysla malmuc-oj masz!!!

jak juz masz ta wizje to powiedz mi jak wtedy rozwiazac kwestie oswietlenia tego lustra???jak bedzie ono zachodzilo na scianke prysznica?

myśle że nad lustrem na prysznicu nie robic oswietlenia

albo dwa zrodla kazde nad umywalką, albo taka dluga lampa listwa nad umywalkami, no i jest jeszcze fajna lampa wiszaca na linkach.

http://img221.imageshack.us/img221/7408/czestochowa04np8.jpg

http://img513.imageshack.us/img513/5002/b155002a1pd1.jpg

wrzucilam co tu mialam po reką, ale jest sporo fajnych rozwiązan jesli chodzi o oswietlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle,ze nad lustrem na prysznicu nie robic oswietlenia.

Jak ja sie ciesze,ze mi te umywalki tam wejda.Nie wyobrazam sobie 3 osobowej (a za 5 miesiecy 4 osobowej) rodziny z 1 umywalka w gornej lazience.

Oczywiscie jest jeszcze dolna lazienka,ale gorna sobie wymyslilam do wszystkich takich rzeczy jak kapanie,mycie golenie,zeby itd.itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja sie ciesze,ze mi te umywalki tam wejda.Nie wyobrazam sobie 3 osobowej (a za 5 miesiecy 4 osobowej) rodziny z 1 umywalka w gornej lazience.

ooo!

gratulacje i zdrówka życzę :D

nie denerwować się proszę :wink:

Oczywiscie jest jeszcze dolna lazienka,ale gorna sobie wymyslilam do wszystkich takich rzeczy jak kapanie,mycie golenie,zeby itd.itd.

dokładnie

ja juz zarezerwowałam sobie umywalke blizej okna :lol:

lepsze swiatło do zrobienia makijażu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...