Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Granat - komentarze


Recommended Posts

Wróciłam ze spaceru :wink: i zasiadłam..no nieźle z tymi piecami macie :o

Co do geberitu to mogę ci powiedzieć jak u mnie będzie : w jednym mam wbity w ścianę a w drugim zrobiona obudowa tylko geberitu , tak wydaje mi się fajnie i nie zabiera się wielkości łazienki.

chyba się dobrze wyraziłam :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No hej Miko, kobito z chorą nogą....mam nadzieję, że juz lepiej u Ciebie? Mówie o nodze bo o uczciwości "fachowców" to wypowiem sie u Ciebie...:evil: :evil:

Co do geberitu, to chyba my też zabudujemy tylko sam geberit i nic nie będę cudować. Na razie to musimy wyczuc nasz nowy piec.....i przyzwyczaic się do niego... :) :) :) Jest nasz, jest nasz.... duży i czerwony.... :D :D i zaczyna grzać..... :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej Miko, kobito z chorą nogą....mam nadzieję, że juz lepiej u Ciebie? Mówie o nodze bo o uczciwości "fachowców" to wypowiem sie u Ciebie...:evil: :evil:

Co do geberitu, to chyba my też zabudujemy tylko sam geberit i nic nie będę cudować. Na razie to musimy wyczuc nasz nowy piec.....i przyzwyczaic się do niego... :) :) :) Jest nasz, jest nasz.... duży i czerwony.... :D :D i zaczyna grzać..... :D :D :D :D :D :D :D

 

fajnie co? jak się już ciepło robi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo...... :D :D :D :D :D :D od razu atmosfera zrobiła sie inna a stróż to nawet powiedział, że dzisiejszej nocy jak spał to spocił się..... :) :) :) a najwieksze zaskoczenie przeżył rano jak dotknął bosą stopa betonowej podłogi a ona ....ciepła..... :) :) :) :)

wprawdzie nie jest to jeszcze tak jak ma byc ale efekt juz jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zaufaniu też Ci powiem, że tak jak Ty ...nie wierzyłam, ale chciałam.....oby mąż tego nie przeczytał bo twardo przedstawiałam mu zalety ogrzewania podłogowego a po cichu troszkę się bałam czy to sie sprawdzi.....

mam nadzieję, że w nastepną zimę - chyba juz bedziemy tam mieszkać - to nie zmarzne..... :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy normalnie miałam omamy, że piec nam wybuchł.... :o :o :o Wstawałam w nocy i podchodziłam do okna czy czasami tam gdzieś w oddali nie widać ognia.....mieszkam na 5 piętrze i z okien widzę miejsce gdzie w przybliżeniu stoi nasz domek. To znaczy widzę nasz maszt, który w nocy jest dobrze oświetlony i dlatego tez dzisiaj w nocy patrzyłam przez okno. Mój mąż to normalnie rano smiał się ze mnie, jak mu o tym powiedziałam.... :D :D :D :D

 

wasiek, normalnie koszmary Ci sie śnią :D :D . Chyba jednak nie będę się śpieszyła z tą moją budową :roll: :lol: :lol:. Ja aktualnie przerabiam zielone sny, zielone w kolorze więźby :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtla, ja też mówię takiemu piecu NIe JEDZ TAK DUŻO... :D :D :D a on mi odpowiada, że musi bo dom niewygrzany..... :( :( :(

Dzisiaj juz było lepiej a nawet dobrze, bo sprawdził się w tak zwanym "podnoszeniu" po braku dopływu prądu. Prądu nie było chyba ze dwie godziny a później jak właczyli to z ciekawościa czekaliśmy razem z mężem, co teraz zrobi nasz piec..... A on normalnie właczył dmuchawę rozpalił palenisko sam i ...... zaczął normalnie grzać..... :D :D :D W domku aż miło.......

AAA dzisiaj znowu trzeba było kupić eko groszek i wiecie co? Różnica w cenie w różnych składach jest kolosalna!!!! We wtorek za pierwszy eko groszek mąż płacił 695 za tonę - kupił tylko 120kg na próbę - a dzisiaj kupił 100kg w cenie 410 za tonę..... :o :o :o :o Mała różnica, co?

A z koszmarami nocnymi już skończyłam i więcej nie chcę.....ma grzać i mało spalać....ooooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku paliliśmy pelletami. Praktycznie zasodnik na dobę szedł. Potem przeszliśmy na węgiel. Było lepiej. Potrzebowaliśmy wprawy. Teraz zasobnik czyli 100kg starczał nawet na 5-6 dni. Mysle że jak bedizemy grzać tylko cwu to bedą jeszcze lepsze wyniki.

Nic nie ustawiamy na piecu oprócz temp. wody. Wszystko dobiera automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomka, zielone sny sa bardziej kolorowe od moich. A poza tym muszę przyznać, że masz bardzo dobrze zaimpregnowana więźbę i oby Twoja budowa dalej sie tak toczyła jak toczy. Trzymam kciuki za brak obsuw wiekszych niz ta teraźniejsza..... :D :D :D :D :D

 

wasiek ... a mogę prosić o mocniejsze zaciskanie kciuków :oops: :cry:

Co do więźby, też mi się baaardzo podoba... ale jak tak dłużej poleży, a na to się zapowiada :x , to może deszcz tę impregnację zmyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, ale .... widzę, że u Ciebie to zaczątki domku już są ..... :D :D :D Tak trzymać....Nie wiem jaka pogoda u ciebie ale trzymam kciuki, coby nie była deszczowa jak u mnie, bo wtedy to nic nie można robic na zewnątrz.....

 

No cóż, u nas drugi tydzień pada. Ale panowie mimo to dzisiaj działali. Oby im to wyszło na zdrowie. Była akcja koparka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtla, skoro koparka u Ciebie wjechała to nie masz takiego bagna jak u mnie. Niestety, do nas koparka nie bedzie mogła wjechać jeszcze przez dłuższy czas. Deszcz pada i pada i nie ma zamiaru przestać a błoto robi sie jeszcze wieksze niż było i kólko robi sie zamkniete. Chwilami ma dość tematu oczyszczalni,,, brbrbrbrrrr :evil: :evil: :evil:

Tomka, kciuki trzymam jeszcze mocniej i ....... będzie dobrze... :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to etap z kotłownia mam juz za soba... :D :D :D Dzisiaj rozliczyłam się z wykonawcą. Po podsumowaniu całości ogrzewania czyli materiały i robocizna na dom i budynek gospodarczy, wyniosło mnie to wszystko 35 tys w tym 100 metrów podłogówki. Mamy ( czytaj mój mąż :) ) jeszcze troche kłopotu z ustawieniem pieca ale to jest do przeskoczenia. Dzisiaj przyjechał do nas serwisant i pokazał mojemu mężowi jak mozna dobrze ustawic piec, żeby nie wygaszał się. Jaki będzie tego efekt zobaczymy jutro. A w domku super atmosfera... ciepełko rozeszło sie po całym domku i naprawdę jest fajnie...

Pomieszczenie gospodarcze doprowadza się do końca, czyli mąz kończy kafelkowanie a pracownik od jutra tynkuje resztę ściany. Tak więc powoli ale zawsze idziemy do przodu... :) :) :)

 

Gratuluję! I oby tak dalej! W swoim tempie, ale do przodu... i bez koszmarnych snów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusia, no - Ty mi zazdrościsz ciepełka a ja Ci zazdroszczę zrobionego poddasza, połozonych kafelek... :D :D :D ale tak dobrze zazdroszczę, bo wiem, że i u mnie kiedys tez to będzie zrobione....troszkę się przeciągnie w czasie no ale ... cos za coś.... A z ogrzewaniem już sie piec uspokoił i nie wygasza a do tego nie "żre" już tak duzo eko groszku.

Co do zabudowy geberitu, to decyzja podjeta... :) :) zabudowa tylko samego geberita, bez żadnych półek, tak, żeby było prosto i bez dodatkowych zakamarków do wycierania kurzu..... :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...