Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

do?wiadczenia ze szpachl? Gipsar Uni


Recommended Posts

witam,

czy ktos z was ma jakies doswiadczenia z produktem gipsar uni, jakie macie o nim opinie. Czy rzeczywiscie sa problemy z malowaniem scian nim wyszpachlowanych a jezeli tak to jak ich uniknac. Jesli chodzi o szpachlarzy, zdania sa podzielone jedni twierdza ze jest to dobra szpachla w obrobce i latwo jest uzyskac gladkie sciany inni z kolei ze ciezko sie ja maluje i ze sie walkuje.

Za wszystkie opinie bede wdzieczny

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ktos z was ma jakies doswiadczenia z produktem gipsar uni, jakie macie o nim opinie. Czy rzeczywiscie sa problemy z malowaniem scian nim wyszpachlowanych a jezeli tak to jak ich uniknac. Jesli chodzi o szpachlarzy, zdania sa podzielone jedni twierdza ze jest to dobra szpachla w obrobce i latwo jest uzyskac gladkie sciany inni z kolei ze ciezko sie ja maluje i ze sie walkuje.

Za wszystkie opinie bede wdzieczny

POzdr.

 

Ogólnie, oczywiście wg mnie, gipsar uni - kiepski, kiepsko z jakością, w wielu workach znajdowałem grudki (niewiadomego pochodzenia) jeden worek wiązał po 1/2h inny za 15min a znowu inny po 1h, poza tym jest bardzo miękki, szlifuje się dosłownie dłonią, ze ścian spada tego mnóstwo. Przerobiłem tego naprawde tony w czasie gdy była to nowość i cenowo korzystna. Jest jeszcze gipsar max, ale ten własnie się wałkuje, po mimo usilnych starań stosowania się do instrukcji stosowania.

Ogólnie odszedłem od wyrobów Atlasa, tak w gipsach jak i w klejach do glazury- również się zawiodłem.

Do gładzi stosuję najchętniej Rimano 0-3 lub 3-6 Rigipsu - nie polecam tego jednak nie wprawnym rękom.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi,

wasze opinie potwierdzaja sie z moimi doswiadczeniami,

zastanawam sie tylko co teraz zrobic ze scianami wyszpachlowanymi tym gipsarem, jakos specjalnie je zagruntowac czy moze do malowania uzywac specjalnego walka, itp.

za wszelkie dodatkowe opinie i porady z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi,

wasze opinie potwierdzaja sie z moimi doswiadczeniami,

zastanawam sie tylko co teraz zrobic ze scianami wyszpachlowanymi tym gipsarem, jakos specjalnie je zagruntowac czy moze do malowania uzywac specjalnego walka, itp.

za wszelkie dodatkowe opinie i porady z gory dziekuje

 

Jeśli masz wyszlifowane wszystko to zagruntuj dobrym preparatem. Sam używam MD16 Optiroca - troszkę drogi, ale to koncentrat i jeszcze się na nim nie zawiodłem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do krzysia, a jak malowales to nie walkowalo ci sie, bo zauwazylem ze u mnie czasami sie walkuje i pozostaja lekkie malenkie zdarcia, co mnie bardzo irytuje bo zeby sciana byla gladka to ciagle trzeba ja podszpachlowywac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dobrze sie maluje ściany pokryte gruntem?

Ja zrobiłem jeden pokój gipsarem i pomalowałem go najpierw na biało a później na kolor. wyszło dobrze.

Czy może z gruntem wyjść lepiej?

I po co w ogóle gruntować specjalnym preparatem? :(

 

Farba kryje, natomiast preparat wnika w podłoże i je wzmacnia, działa wgłębnie w przeciwnieństwie do farby.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba też wnika.

Ale czy po pomalowaniu preparatem gruntującym nie ma problemów z nałożeniem farby?

 

Wnika ale nie w takim stopniu. Inne przeznaczenie ma farba inne preparat.

Gruntując preparatem należy zwrócic uwagę by nie zaostawały na ścianie zacieki. Widoczne będą po pomalowaniu jako zgrubienia, nierówności itp.

Z kłopotami malowania na gruntowanej ścianie jest tak jak z jazdą polonezem i toyotą. Jeśli lubisz malować, to kup farbę z niższej półki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi,

wasze opinie potwierdzaja sie z moimi doswiadczeniami,

zastanawam sie tylko co teraz zrobic ze scianami wyszpachlowanymi tym gipsarem, jakos specjalnie je zagruntowac czy moze do malowania uzywac specjalnego walka, itp.

za wszelkie dodatkowe opinie i porady z gory dziekuje

 

zawsze na gipsowane sciany lepiej uzyc gruntu i to najlepiej producenta farby - grunt sluzy redukcji i wyrownaniu chlonnosci podloza co zapenia szczegolnie przy farbie w kolorze jednolity jej wyglad a nie tzw. "plamy" wynikajace z roznego stopnia chlonnosci podloza w zaleznosci od ilosci gipsu na scianie;

co do walka to moze wplywac na wyglad farby po pomalowaniu zalezy to od wlosia - do farb akrylowych nie nalezy uzywac walkow gabkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...