Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy macie okna w okleinie innej niż złoty dąb i mahoń?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bagienni a jakie macie drzwi? Jaki wybraliście kolor? Ja nic nie mogę dobrać :( Myslę już by kupić ciemny orzech z Gerdy i... pomalować nie w kolorze okien a pod kolor bramy :(

Zalezy mi na drzwiach z przeszkleniami, proste przetłoczenia, bez zaokraglonych linii (np. sklepienia czy łuczki), stalowe. Może ktoś mi coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagienni a jakie macie drzwi? Jaki wybraliście kolor? Ja nic nie mogę dobrać :( Myslę już by kupić ciemny orzech z Gerdy i... pomalować nie w kolorze okien a pod kolor bramy :(

Zalezy mi na drzwiach z przeszkleniami, proste przetłoczenia, bez zaokraglonych linii (np. sklepienia czy łuczki), stalowe. Może ktoś mi coś podpowie?

 

Chodziliśmy po składach z wymontowaną małą okieniczką od łazienki. Nie jest może idealnie dobrany kolor ale pasuje.(odcień jaśniejszych smug). Brama Wiśniowski brąz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petr- czy ten na pierwszych zdjęciach to wasz domek? bo coś jasny ten orzech.. jak możesz to wklej bezpośrednio jakąś fotkę z tymi okienkami waszymi -bow linku, który podaleś jest kilka domków :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla planujących bagiennych :-) z Oknoplastu Kraków

proponuję ciepłe drzwi z wypełnieniem Adeco, które robi Oknoplast w swoich okleinach - takich samych jak okna.

Ja mam okna w kolorze orzech i drzwi również - dokładnie ten model (Secco).

http://www.adeco.pl/modele/-727_6.jpg

Na stronach adeco można wybrać model i Oknoplast zrobi co się chce. Ja mam szybę dobraną do koloru okleiny (w brąziku).

Drzwi są bardzo ładne - zdjęcia w dzienniku.

Inny model z Oknoplastu jest w dzienniku Tabalugi1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCV - o bardzo dobrym współczynniku U - porównywalnym do dobrych okien. Np. drzwi metalowe (Dierre, Gerda) mają współczynniki w okolicach 2,5-3 a okna ok. 1,4.

Mnie to przekonało, bo niestety drewnianych mieć nie mogę (nie chcę wymieniać za parę lat na nowe) ze względu na ekspozycję frontu domu(drzwi) na czynniki zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCV - o bardzo dobrym współczynniku U - porównywalnym do dobrych okien. Np. drzwi metalowe (Dierre, Gerda) mają współczynniki w okolicach 2,5-3 a okna ok. 1,4.

Mnie to przekonało, bo niestety drewnianych mieć nie mogę (nie chcę wymieniać za parę lat na nowe) ze względu na ekspozycję frontu domu(drzwi) na czynniki zewnętrzne.

nie tylko współczynniki przekonują do drzwi innych niż drewniane,zwłaszcza ze w wielu wypadkach takie drzwi wykonane z drewna współczynniki maja jeszcze gorsze !!!

Cala reszta walorów użytkowych także jak i "długowieczność" takich drzwi

Ale dla wielu poraża cena na wstępie a nie to co z "tańszymi" drewnianymi drzwiami dzieje sie później - ale co tam - nie moje to drzwi

Konstrukcje robi sie z profili PVC lub ciepłego aluminium

Wyplenienia są takie jak na zdjęciu - montowane w miejsce szyby lub tez jako nakładka na ramę skrzydła

Odpada kłopot z dobraniem koloru gdyż okleina jest taka sama jaka jest na oknach PVC

zaś sam współczynnik k jest o wiele lepszy jak w oknach - wynika to z samej konstrukcji wypelnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...