Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy rozliczyłeś płot z sąsiadem?


Czy rozliczałeś płot z sąsiadem?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy rozliczałeś płot z sąsiadem?

    • TAK - sam zaproponowa


Recommended Posts

Jesteśmy w trakcie wykonywania ogrodzenia...Zaproponowaliśmy sąsiadowi, który ma wkrótce zaczynać budowę, że wspólnie wykonamy ogrodzenie...Stanęło na tym, że nasza brygada robi ogrodzenie, a koszty dzielimy po połowie...

Niestety mamy na razie tylko jednego sąsiada i zostały nam jeszcze 3 strony do sfinansowania ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też bede miała z tym problem. Choć działka jest duża, to graniczy z 3 innymi. I tak 1 - sasiad chcę ogrodzenie metalowe kute. 2 działka - to w przyszłosci stadnina koni, więc sąsiad chce drewniany płot postawić. Trzecia jako jedyna ma już siatkę leśną zamontowaną. I co ja w tej sytuacji powinnam wszystkim zwrócić połowę kosztów? Na razie mowię, że nie zamierzam grodzić i ewentualnie drzewkami się osłonię... 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też bede miała z tym problem. Choć działka jest duża, to graniczy z 3 innymi. I tak 1 - sasiad chcę ogrodzenie metalowe kute. 2 działka - to w przyszłosci stadnina koni, więc sąsiad chce drewniany płot postawić. Trzecia jako jedyna ma już siatkę leśną zamontowaną. I co ja w tej sytuacji powinnam wszystkim zwrócić połowę kosztów? Na razie mowię, że nie zamierzam grodzić i ewentualnie drzewkami się osłonię... 8)

 

...gdyby sytuacja dotyczyła mnie to przynajmniej w jakiejś części , jeśli nie po połowie, zobowiązałabym się do "zadośćuczynienia"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku z jednym sąsiadem się dogadałem i dzielimy sie kosztami po połowie, drugi to sknera warszawiaczek i nie chciał się dołożyć,wyraził zgodę na umiejscowienie ogrodzenia w granicy działki,

 

... nie każdy "warszawiaczek" to sknera...

Grodzisk Maz. ...spod W-wy właśnie... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 5 months później...

o ile mozna mowic o rozliczeniu

 

ilesnascie lat temu o ile nie dziesiat :) od mojej swietej pamieci babci

sasiad kupil kawal ogrodu, pozniej drugi sasiad kupil dom

a reszta dzialki ktora zostala w rekach rodzicow zotstala samotnie

chodzilli pytali czy bedziemy partycypowac w kosztach - odpowiedz byla

jedna - wyscie sie wprowadzili i potrzebujecie plot wiec sobie zrobcie

no i zrobili wiec mam z dwoch stron plot - siatke - w miare nowa, powlekana

pozostale dwie granice sa poki co ogrodzone jakas kilkudziesieciolenia

siatka - na czas budowy starczy a pozniej trzeba bedzie to ogrodzic

czyms ladniejszym bo i jedna i druga strona jest przy drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz dom sąsiaduje z 4 działkami. Gdy się budowaliśmy tylko jeden już mieszkał i miał ogrodzenie. Zaproponowaliśmy zwrot polowy kosztów, ale nie chciał. Resztę ogrodzenia zrobiliśmy sami (siatka bez podmurówki).

Obecnie obok nas buduje się sąsiad. Ma zamiar wykonać podmurówkę. Nam to odpowiada. Mam nadzieję, że pozostali sąsiedzi zrobią tak samo i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Sąsiad postawił i nic nie chce za to. Siatka bez podmurówki. My w zamian postawimy przy części ogrodzenia drewniane panele, żeby było intymniej. Ale to już nasza propozycja. Chyba będziemy mieć dobrych sąsiadów, co sie liczy, bo jedynych. Od frontu droga gminna, po bokach dojazdowe do 2 działek, z tyłu rzeczony sąsiad. Resztę ogrodzenia robi,y sami i frontu wciąż nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...