Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze U GAGATY


Recommended Posts

Do Kamusi i Wlomaca - bym zapomniała....

Chłopaki każdą deskę przytwierdzali do podłoża za pomocą długich kołków. Podłoże to ściana z cegły plus ocieplenie styropianem. Kołki tak długie zby poprzez styropian weszły w mur. Tynk cementowo wapienny zwykły nakładany normalnie "porcjami" a potem rozsmarowywany na wszystkie strony :wink: np pędzlem. To już mozna sobie, jeśli chodzi o efekt ostateczny, wyeksperymentować co sie komu podoba :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Yemiołka - witaj :D

Cieszę się że Cię tu widzę!

Dzięki za słowa wsparcia.....

 

A Wy - co porabiacie - napisz choc dwa słówka..

 

....Jak się ma Łajka??

 

my se w domu pracujem twórczo i rzadko przedzieramy się przez błota ku cywilizacji. zapraszamy!! wpadnijta kiedyś, nr tel. bez zmian 8)

 

Łajka niestety już spoczywa pod brzózką, choróbska ją dopadły okrutne :cry: , ale został z nami jej pręgowany duplikat - psia córa, którą kot czarny rozstawia po kątach 8). a Wy widzę niezłego bysiorka hodujecie, śliczna morda.

 

trzymajta się ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gagata za zdjęcia. Dach wygląda naprawdę super. Co ja piszę dach, całe siedlisko jest piękne. Jestem pod dużym wrażeniem. Miejsce bardzo klimatyczne, jestem przekonany, że z Waszą determinacją i zdolnościami przezwyciężycie kłopoty, krótkie, smutne chwile. Trzymam kciuki i wierzę, że już niedługo pojawią się liczni goście.

Wybraliście naprawdę świetne miejsce: Park Krajobrazowy i te siedliska ptasie - po prostu marzenie.

 

Pod ostatnim zdjęciem napisałaś:

 

A tu widac wyraźnie osikę od spodu - jest to możliwe ponieważ to zadaszenie tarasu, więc nie ma ocieplenia. Wiór jest układany w pierwszej warstwie, jak widac, równo. Dopiero w kolejnych w jodełkę. Widać też łaty (będą jeszcze malowanie)

 

W kolejnych warstwach w jodełkę. To znaczy tych warstw jest więcej?

Jodełka na jodełkę?

Czy na całym dachy pierwsza warstwa jest układana na prosto? Czy tylko w miejscach widocznych od spodu? Słyszałem, że każdy wiór przybija się jednym gwoździem gdzieś na 2/3 długości, przyglądam się Twoim zdjęciom i jakoś nie pasuje mi układ krokwi.

Pozdrawiam serdeczne.

Jerry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerry-Mc witaj u mnie :D

Każdą taką pozytywną, optymistyczna opinię czytam po kilka razy! Pomaga w tudnych chwilach - naprawdę 8)

 

Chłopaki zawsze pierwszą warstwe pprzybijają równo (tak własnie jak widać na zdjęciu), nie ma znaczenia czy to potem widać będzie czy nie. Mysle że to raczej ma stworzyc dobrą PODSTAWĘ dla kolejnych warstw w jodełkę. Przybijają właśnie "jodełka na jodelkę". A warstw jest dziewięć. I tyle ma być. MUSI. Są firmy (typu szwagier z koleżką) które biora za krycie mniej niz inne a dają tych warstw np pięć. Absolutnie to nie jest to. Przestrzegano mnie przed takimi i faktycznie się z tym spotkalam jeszcze kiedy szukałam wykonawcy. Była to (znamienne!) jedyna ekipa która miała czas od ręki...... :roll:

 

Wg nie każdy element przybity jest więcej niz jednym gwoździkiem.

 

..Co z tym układem krokwi?..

 

Szkoda że nie wpadłeś do nas jak byla ekpia - podpatrzyłbys jak pracują.

Może uda Ci się gdzies tak wstrzelic "na podglądacza" - na pewno wiele by Ci to rozjaśniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej...szkoda Łajki.... a imienia córa nie odziedziczyła?

 

imię odziedziczyła.

ale nie po mamie, a po klaczy Wiedźmina [jakkolwiek to brzmi] :lol:

 

 

...czyli praca, która nie była Twoją ulubioną :-? :roll: już (pewnie dawno..) z głowy :p

 

eee, nawet nie taka znielubiona była, ino niejakie przesilenie nastąpiło. :wink: trochę się jeszcze babrzę w starym, a trochę w nowym.

 

a Ty będziesz wykorzystywać zawodowo/zarobkowo swą nowo nabytą wiedzę? :D są szanse?

pewnie będziecie mieć ładny ogródek :D planujesz powtykać nowe roślinki czy klimat zieloności ma być właśnie typowo wsiowy - brzozy i wierzby czy co tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj brazia :D

No właśnie kiedy w dzieniku cisza to znaczu że na budowie do przodu. Nowe zamówienia, nowe dostawy (ceramika do łazienek, meble) hudraulicy, elektrycy, malowanie ( w planach - wybieram farby, kolory), zadyma, bałagan itp.. nie ma się już ochoty ani czasu jeszcze o tym pisać.

Juz kiedys zauważyłyśmy taka zasadę - im więcej się dzieje na budowie tym ciszej w dzienniku. Zastój na budowie - dziennik ożywa.

 

No i tak to własnie jest.

 

Ale co mogę napisac na pewno - lata już coraz więcej ptasich kluczy!

A jak skrzeczą nad głowami.... :roll:

Nic tylko wiosna idzie 8)

 

..chociaż może dziś to najmniej widać... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zasada z zastojem w dzienniku i ruchu na placu budowy to raczej mnie nie dotyczy :wink: Czekam z niecierpliwością na relacje, już sobie wyobrażam te cudeńka :)

 

Też widziałam - w poniedziałek - klucz dużych ptaków, ale to chyba łabędzie były :roll: Lepiej, żeby nie przylatywały, bo podobno zima ma jeszcze wrócić - tak mówią :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ... fajnie jest!!!! Agduś kiedyś nieopacznie powiedziała, że zanosi się u mnie na rekord wpisów w komentarzach przed wbiciem pierwszej łopaty ... i qurczę wygląda na to, że miała rację 8) A ja już nie mogę się doczekać, kiedy w końcu będę mogła tak konkretnie zacząć szukać ziemi - jeszcze w tej chwili mogę tylko informacyjnie to robić. Najperw musimy zakończyć pewne nieprzyjemne sprawy ... A juz mi się cni do mojego "Dzienniczka ..." :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazunia, już masz bliżej niż dalej do zakończenia tych spraw. 8)

 

Ja myślę, że już niedługo uda się ogłosić jakieś radosne wieści. Że np. masz co wpisać w dzienniku budowy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ewka - Fotki dotarły (ale tylko 3 - 017, 025 i 027), dziękuję!

 

No faktycznie - jest potencjał (ten koźlak!) ale jest też i kupa pracy w perspektywie...

A w jakiej to częsci Wielkopolski (jesli można)?

 

Takie pole do popisu - tylko działać! 3 ha(jak sa położone zabudowania? w śrdoku, z brzegu), co z sąsiadami?

Ten koźlak to perełka - świetnie, że będziesz go ratować. Niedaleko mnie stoi taki jeden - ojejej obraz nędzy i rozpaczy.. a taki mógłby być piękny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...