Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze U GAGATY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No na pewno :yes::yes:

 

Tylko ja myślę, że jeśli gryzie za mocno w zabawie to to jest zabawa normalna, małe psiaki razem tak się bawią i informują "paszczą", kiedy gryźnie za mocno. To nie jest karcenie.

Ale kiedy "pyskuje" to juz mozna opierniczyć szczyla czyli za wszarz i na legowisko, najlepiej w innym pomieszczeniu (o tym pisała TARcia), czyli wykluczenie za stada jako kara i pokazanie swojej przewagi fizycznej a'la mamuśka:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spsiałam totalnie! Skomlę, łapię za wszarz, a nawet warczę chwilami ... Chyba dobrze, że w lesie mieszkamy ...

 

A tak na marginesie: czytając te nasze posty tak mnie naszło ... może byśmy poradnik wydały dla psiarzy, ale bez zmiany nawet jednego słowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja deptałam Emi po legowisku, bo na układanie się w nim jakoś nie nabrałam ochoty. Deptanie, włażenie, układanie się na legowisku ma pokazać psu miejsce w hierarchii stada - pies ze ścisłego kierownictwa może deptać po miejscu psa niżej postawionego, a odwrotnie nie. Emi oczywiście próbowała ładować się na wersalkę. Zajmowała całą. Szybko pojęła, że nie wolno, więc robiła to pod naszą nieobecność, ale ślady zostawiała. No to deptałam po jej szmatach.

I michę zabierałam i udawałam, że z tej michy jem. Ciamkałam przy tym i oblizywałam się ze smakiem, a ona siedziała i ślina jej ciekła.

Emi zawzięła się na Magdę. Szybko zrozumiała, że my jesteśmy parą alfa i nie ma co podskakiwać. Weronika już była wystarczająco duża, żeby Emi zrezygnowała z prób dominowania, Małgosię uznała za szczenię pary alfa będące pod ochroną, a Magda miała przechlapane. No to kazałam Magdzie deptać po legowisku i zawsze zanim nakarmiłam Emi, dawałam coś do jedzenia dzieciom, zwłaszcza Magdzie, coby jadły na oczach psicy, oblizując się i ciamkając.

I kazałam im włazić na Emi (nie siadać, coby kręgosłupa jej nie złamały), bo ona próbowała na Magdę naskakiwać, a to jest też demonstracja dominacji.

Edytowane przez Agduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...