Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze U GAGATY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Uważajcie, bo ponoć zima też usłyszała, że wiosna idzie i przyszła to zobaczyć...:sick:

 

Oczywiście dałam się nabrać na prognozę pt "wiosna zacznie się zaraz po świętach" i kiedy wracaliśmy we wtorek ze SŁONECZNEGO (błękitne niebo...) i BEZŚNIEŻNEGO (ale przynajmniej było zimno) Eden miałam NADZIEJĘ.. cóż, już przed NRDowem zaczął się pojawiać śnieg.. zalegający, nie padający ale cóż to za pociecha. I tak juz zostało - im bliżej Polski tym więcej tego na ś. Resztę wiecie to co ja będę pisać..........

 

Przynajmniej goście się cieszą, że mogą sobie popalić w kominku ...

 

To tak w ramach szukania plusów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście one nie oddadzą klimatu miejsca...

 

Tu widać jak ciekawie jest położona i jaki ma układ:

 

luftbild-rysum-hischen.jpg

 

A jeśli ktoś zainteresowany to np. tutaj: http://www.greetsiel.de/tourismus/19-krummhoerner-doerfer/unsere-18-warfendoerfer.html można zobaczyć i poczytać więcej o całym regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś pięknego... Ech..

Domki nieduże , oczywiście zadbane z ogródkami jak z obrazka.. ja bym osobiście nieco je "rozwichrzyła", są bardzo UPORZĄDKOWANE ale grzechem byłoby narzekać.... Poza tym to Niemcy - cóż.

 

Uliczki biegną promieniście, łagodnymi zakolami, samochody pojedyncze jadą grzecznie wolniutko i nie musisz uważać - to kierowcy uważają.

W ogóle w samym Emden dostrzegłam jedną ciekawą rzecz - spacerowaliśmy po mieście, wzdluż, jakby nie bylo, ulic i samochody mi nie przeszkadzały jakoś ... DLACZEGO? Bo oni po prostu naprawdę jeżdżą te 50/godz. A to zupełnie inny efekt niż smigający koło ciebie z piskiem opon (mózgowych??) debil. Czujesz się pełnoprawnym użytkownikiem dróg a nie zbędnym balastem i przeszkodą. Tak też jest na drogach między miejscowościami. I prawie nikt nikogo nie wyprzedza. Nawet Romek przestał a co więcej - nie przeszkadzalo mu to i dobrze sie z tym czuł.:sick:

 

No - ale oni jak chcą pojechać dalej albo szybciej - maja autostrady. Wszędzie.

 

 

I tylko jedno jest nie tak... oni tam mówią po niemiecku........:bash:

Edytowane przez Gagata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ale - to nie jest ten znany nam niemiecki. To jest rodzaj "staroniemieckiego".. Popytam jeszcze zięcia, bo on to wszystko wie i napiszę potem więcej, bo to ciekawe!

 

I jeszcze dwa domki z Emden:

 

[ATTACH=CONFIG]181332[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]181333[/ATTACH]

 

I widok na port w Greetsiel:

 

[ATTACH=CONFIG]181334[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w Greetsiel jest sporo ludzi (to była Wielkanoc) ale to własnie dlatego, mimo, że jest tam ślicznie, nie nadaje sie ono do mieszkania na stałe, bo to miejscowość turystyczna. Jako taka - super! Mnóstwo (!!) wszelkich knajpek, WSZĘDZIE piwo oraz żarcie i desery. Ogródki byly czynne mimo zimna bo było piekne słońce, siedziliśmy w jednym chyba z godzinę i dzięki slońcu (oraz piwku) było super przyjemnie... wakacyjnie chciałoby się powiedziec..

 

 

Dlaczego raz widac obrazki a raz nie to ja nie mam pojęcia.....

Edytowane przez Gagata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooo...........:yes::yes: prawda??

 

W Polsce (i paru innych poszkodowanych krajach - gdzie by tu wystąpić z reklamacją...??) komuna tak załatwiła architekturę, że ból i żałośc ogrania... Nawet jesli sa ładne domy, nawet jesli iles osób potrafiło i chciało, i miało środki to kawałek dalej - smuuutek... Smuuutek bloków popegeerowskich, smutek domów-kostek, smutek betonowych płotów.... Tak bym chciała mieszkac w miejscu gdzie juz nie będe musiała tego oglądać...

Ale się nie zanosi - nie widzę możliwości (z różnych względów).

 

Niemniej przyjemnie jest pobyc trochę w miejscu, gdzie komuna nie zostawiła śladów swoich łap.

 

(Te ślady są też oczywiście w psychice ale to inna bajka, choć tego efekt także widać dokoła.)

 

Białe g...no było jak przyjechalismy (niewiele ale i tak Fryzyjczycy byli w szoku, może dlatego tak mało ich bylo na ulicach - nie wiedzieli co się z tym robi, jak Francuzi, którzy przy -1 nie wychodzą z domu, bo się boja, że to śmiertelne) ale potem wyparowało :D:D

Edytowane przez Gagata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana- miejsce bardzo urokliwe, jak ogromna większość takich starych miejscowości niewielkich z przebrzydłego bloku zachodniego...

Świetnie, że odpoczęliście, że naładowaliście akumulatory.

Teraz zrób coś z tym, bo wychodzi, że nie przywiozłaś nam wiosny! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna wieś! A dlaczego polskie wsie są tak przeraźliwie brzydkie??? Zabździałe, brudne, zaniedbane, jeżeli już jest coś nowego, to kiczowate musi być...

Może nie wszędzie, ale my ostatnio na pograniczu Szkieletczyzny i Częstochowskiego dawnego bywamy. Koszmar! Zupełnie inaczej jest na Opolszczyźnie. Tam już podobniej do tego ze zdjęć, choć nie aż tak ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...