Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze U GAGATY


Recommended Posts

a to i ja tutaj zapukam, żeby u Anoleiz prywaty nie uprawiać - dziękuję za słowa otuchy, dobra kobieto! złożyliśmy wniosek w kilku bankach na wszelki wypadek, ale idzie tak, że tracę cierpliwość, nerwy i spokojny sen. a to jakis papierek trzeba donieść, a to jeszcze jeden, a jakis się zapodział i trzeba go znów na gwałt organizować...

wleczemy sie z tymi papierkowymi (nie tylko bankowymi) sprawami już pół roku, teraz może wreszcie coś się ruszy.

z tą nadzieją pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg fantastycznego dziennika - zachorowałam na podobny ganek! (mało widać, za mało...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...

Wybaczcie kochani - (Kamusia, dawno Cię nie widziałam... :wink: ) ale zgodnie za stara zasadą forumową - im więcej się dzieje na Placu B(oju)udowy tym mniej na bieżąco w dzienniku.. A w każdym razie - kiedy osoba pisząca jest również budująco-remontująco-nadzorująco-projektująco-kupującą.... :-?

 

Mozna powiedzieć, że finiszujemy - mam teraz Super Ekipę!

Są to 3 kobitki ( w porywach do 5) oraz mąż i syn jednej (!) z nich i - REWELACJA.

Pewnie nie dałby się tego zrobic przy pracach np rozbiórkowych ale przy WYKOŃCZENIÓWCE???

 

SUPER - nie piją, nie spóźniają się, przyjeżdżają tak jak się umawiamy i wszystko kumają co się do nich mówi (!!!) a do tego jeszcze ..SPRZATAJĄ PO SOBIE :o :o :o

SZOK.

 

...właściwie to zapomniałam - do czego są faceci.....??? :D

Acha - do rozbiórki!

 

Ale cały czas w tym uczstniczę, kolory dobieram na bieżąco, jeżdżę, kupuję farby, rekawiczki, pędzle, uczę kolejne osoby malowac bejcami, przecierać drewno aby wyglądało szlachetnie itp...

 

Słowem - idzie do przodu i NA PEWNO będą zdjęcia.

Ale, szczerze, myślę, że za ok. miesiąc najwcześniej.

 

Pozdrawiam serdecznie Odwiedzających Mój Dziennik!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekmarian mam tu namyśli przetarcie papierem ściernym po pomalowaniu raz lakierobejcą (i wyschnięciu) drewna WZDŁUŻ słojów, z wyczuciem - tak by sloje się bardziej ujawniły i całość wygładzila (włoski na drewnie wstają po malowaniu lakierobejcą), bardziej na krawędziach (robią się jasne) i drewno zaczyna nabierać "patyny", charakteru. To nazywam "uszlachetnianiem" 8).....

 

A jak tam postępy........??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) chyba czas sie przyjrzeć trechnikom.... z tym drewnem to dla mnie ważne, wszędzie widzę jakieś olejowania, opalania, smoły i ropy... :)

 

u mnie, ech .... może to, że mam dz. gospo., a może za za mało zarabiam bo tylko dwa banki mnie lubią :) niestety w obu po wstepnej zgodzie przyznają, iż na początek dostane fundusze na zakup dzialki a kolejne (na szczescie takie jak chce) dopiero po PZNB. Wiec troche kropka bo do PZNB trzeba: drenaż, ekspertyzy i projekt indywid. + reszta papierologii. Więc Banki doradzają pożyczyc u znajomych a potem wykazać rachunki :)

 

no nic, dzisiaj/jutro sie okaze.

 

najbardziej to mnie kur...ca bierze :) jak pomysle ze w moim zawodzie i z moim doswiadczeniem mialbym dużo grubszy etat. Tyle ze ja glupi byłem :) i chcialem być prezesem siebie :) Teraz z różnych przyczyn to juz ciut za późno na taką zmianę i muszę cierpliwie na te banki czekać....

 

jest wiec czas by podpytywać/podczytywać innych :) co niniejszym czynię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekmarian jedno Ci powiem - nie żałuj "grubszego" etatu! Co bys mial za tę "grubość"?? Limitowane urlopy (szef decydjący o tym kiedy Ty możesz wyjechać - :evil: ), niesamodzielną pracę (na cudze konto-jakkolwiek je rozumieć :wink: ), zależnośc i podporządkowanie. Czy warto?? A tak pracujesz NA SWOJE KONTO i to się liczy.

A rzeczywiście pozwolenieNB to podstawa dla banku. Drenaż, ekspertyzy - może nie wszystko jest teraz konieczne? A projekt wystarczy "budowlany" czyli taki "ogólny" (bez rysunków wykonawczych, detali), ważna zmian funkcji, kubatura, powierzchnia zabudowy. Starostwo naprawdę patrzy na projekt tylko jednym okiem (że JEST), dla niego licza sie te wszystkie uzgodnienia, ta "papierologia" typu zapewnienia od energetyki, skąd woda itp. I żeby projektanci mieli własciwe papiery. I żeby strony były ponumerowane. Taki projekt możesz dostac mniejszym kosztem od architekta. może warto wziąc kredyt jakikolwiek (gotówkowy, debet) a jak dostaniesz juz ten główny - szybko go spłacić. A sprawy będa szły do przodu. Byle nie tracic pałeru. Wiem - sprawy administracyjne moga zniechęcić i podciąc skrzydła. Ale nie dajmy się - w końcu to TYLKO urzędy. Oni sa dla nas a nie my dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,, wiem :) buduję swoją wartość a nie czyjąś...

czasem jak w tej sytuacji jest jednak żal. wiadomo. Patrząc na to co Wam sięudało (ja bym siębał :)) to czujęże to co ja chcę jest do ugryzienia, trzeba to tylko zrobić rozsądnie i faktycznie tak jak mówisz. z pewnądozą optymalności. od ponad roku trzeźwieję i redukujęswoje zapędy. Taka rozmowa z Tobą dużo mi pomaga w kierunkach i możliwościach :) Masz już za sobą dużo doświadczeń które mnie czekają,

 

z tym pozwoleniem to ja rozumiem. szkoda tylko że koszty 'dopozwolenia' trzeba samemu finansować. Ale rozumiem że tak trza i już :)

a power to jeszcze mam, właściwie w worku czeka bo sie tam chce przenieść jak znajdę tutaj kogoś kto mnie zastąpi. Wtedy się dopiero rozkręcę :)

 

Z tego co widziałem to juz Wam zsiniał wiórek na dachu ??? :) widzialem też te belki powstawiane w ściany, 'przed i po' to niesamowity pokaz (w zasadzie wizualnei dwa światy - świetna ciekawostka), czasami nei zdajemy sobie sprawy jak można diametralnie zmienić wygląd czegoś.

 

no i (chyba już pisałem) bardzo przydatne dla nas (skopiowałem, zapisałem :)) są informacje p.t. "jak się stare domy....". Jako bazowy manual - ważne, warto by ktoś taki np portalik "know-how rewitalizacji" rozwinął zbierając rady i doświadczenia rożnych ludzi.....

Muszę Twoje podpowiedzi u siebie posprawdzać i ewentualnie przemyśleć kilka pomysłów (będę siena pewno bił o podłogę z desek bo nijak inaczej tego nei widzę...)

dzieki wielkie za support i podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno tak.

Dzisiaj nie chce nic pisac (bardziej niż pod sondowanie opinii) dopoki nie mam decyzji banku. Potem jest głupio :)

 

Póki co wolę podglądać innych (zdjęcia, zdjęcia, więcej zdjęć!) i szykować/korygować wlasne koncepty....

Na jakie okna się zdecydowaliscie? nowe? rpbione czy gotowe? przyglądam się drewnianym zespolonym ale okazuje się, że to nadroższe z możliwych, plastików się boję 'uszkodzeniowo'. a co u Was ? jakieś rady dla mniej doświadczonych poszukiwaczy okiennego konsensusu :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wiele rozwiązań mamy nietypowych (a raczej niepopularnych.. :roll: ) ale chętnie odpowiem :D : kupiłam okna drewniane z wtórnego rynku (via internet rzecz jasna ;-)) od gościa, który kiedys te okna zamówił u stolarza, po cztym stały sobie i sezonowały sie przez 30 lat bo nigdy ich nie użył..

Jest z nimi potem sporo zachodu: przejrzenie i drobne poprawki, oszklenie, klameczki ale - mamy SKRZYNKOWE :-) .

Nie sa tak bezwzględnie szczelne jak nowe ale akurat tego nie uważam za wadę i nie jest problemem załozyc uszczelki, a dom oddycha.

 

Wykluczone były plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Cudownie!Pięknie!Rewelacja!Zainteresowałam się Twoim dziennikiem z powodu cudownego avatarku.Śliczne drzwi.Patrzę sobie a tu wiór osikowy!!Niedługo wchodzi do nas ekipa od wióra.Pierwszy raz znalazłam na forum.Tak się cieszę.Przez najbliższe dni poczytam sobie dziennik(narazie przeleciałam fotki).Będę śledzić poczynania.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...

Wiesz co?

SKREWIŁAŚ NA CAŁEJ LINII.

 

Skoro już chcesz zakończyć dziennik, to powinnas wkleić chociaż kilka fotek dokonań, tak na koniec, żeby wszyscy zobaczyli do czego szliście tak długi i z takim trudem.

Fotki!!!

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...