Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze U GAGATY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kobitki, miło, że ktoś tu bywa pod nieobecność (częsta, niestety) gospodyni.

 

Chciałam napisać, że kilka dni temu pożegnaliśmy naszego kochanego Bazylka :-(

 

Miał już 10 lat, to u psów ras tzw. dużych wiek imponujący, wiedzieliśmy, że to już niedługo, ale....

kiedy to się stało, jakoś nie byliśmy przygotowani..

Musieliśmy pomóc mu odejść w spokoju w klinice i byliśmy z nim do końca.

Myślę, że to najlepsze co mogliśmy mu dać - odszedł w spokoju, bo byliśmy z nim głaszcząc go i gadając do niego do ostatniej sekundy i dłużej.

 

Tu fotka Bazyla - Szczęśliwego Psa:

B1+.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płakaliśmy dwa dni a trzeciego podjęliśmy decyzję - bierzemy następnego pieska. Tym razem sunię. Tej samej rasy :-)

I już z nami jest. Przyjechała spod Warszawy - najbliższy miot w wieku odpowiednim, czyli 2 miesiące - musieliśmy wziąć pieska natychmiast (skoro już podjęliśmy decyzję) bo w domu było niewyobrażalnie i nie do wytrzymania pusto.

Ma na imię Bazylia.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, szkoda Bazyla, to był naprawdę fajny pies... :(

 

Cieszę się, że podjęliście decyzję o nabyciu Bazylki - znakomicie!

I piękne imię jej daliście! :D

A fota gdzie? :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny!

Bazylek na zawsze pozostanie w naszej pamięci, jakkolwiek banalnie to brzmi.

Ciągle zresztą w różnych sytuacjach go brakuje... spodziewamy się go, a jego nie ma..

Mała Bazylika (tak mówi na nią nasz znajomy) jest tak absorbująca, że już myśli się prawie wyłącznie o niej :-)

Jest zresztą przesłodka..

Niełatwo na razie zrobić jej sensowne zdjęcie, ale wstawię co mam:

B02.jpg

B03.jpg

B04.jpg

B05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiek33 - Pierwszego dnia nie chciałam nawet rozmawiać o innym, kolejnym psie.

Ale już po 2 dniach nie wyobrażałam sobie życia BEZ psa.

I powiem Wam jeszcze, że jeśli kiedykolwiek przyjdzie Wam żegnać w klinice Waszego psiaka - bądźcie z nim do końca. Nie ma się co bać. To daje spokój. Oprócz pieska daje spokój także nam. I dobre wspomnienie. Bazylek po prostu zasnął spokojnie przy nas.

DPSia - wiesz, że on Ciebie polubił, choć widział Cię ten jeden raz. A nie zdarzało się to u niego często tak od "pierwszego wejrzenia".

Ale głaskałaś go długo i ze znawstwem - i docenił to (kochał wszelki dotyk) :-)

Agduś - oglądaliśmy "siostry i braci" Waszej Emi na wystawie w Głogowie w sobotę - są śliczne! Nasz Bazyl w wieku 7 lat nie okazywał żadnych oznak zbliżającej się starości.. nawet rok temu zdarzały się osoby, które mówiły, że "to chyba młody pies..". 7 lat to super wiek. A 10 to, u ras dużych, ok. 85 u człowieka.

Braza - własnie jak mówię do niej "Bazylka" to gdzieś tam pcha mi się "Brazylka" :-) Skojarzenie jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my tak z Bazylem z wzajemnością, od pierwszego wejrzenia polubiliśmy się...

A Bazylia - śliczna, słodka mała! :D

Na pewno jesteście nią zachwyceni i cali zaabsorbowani!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wspomniałam - Bazyl nie każdego (a raczej mało kogo) od pierwszego razu akceptował.

Cane corso są nieufne z natury do osób spoza "stada".

 

Wzięlismy kolejnego corsiaka, bo nam bardzo odpowiada ich charakter w ogóle. To psy stróżujące, ale spokojne i nieszczekliwe, bo znające swoją siłę. No i pełen, prawie ludzki, kontakt. Oczywiście wymagają ułożenia, ale już wiemy co i jak tym razem.

 

Choć teraz to sunia - kobitka, ciekawe jak to będzie z jej charakterem (charakterkiem..)?

 

Romek we Wrocku a mi sunia ustala plan dnia. Jak spi robię co mogę, jak nie śpi - mam byc z nią i koniec (tak uważa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...