Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

decyzja o warunkach kilka pilnych pytan-pliss


meganka

Recommended Posts

w decyzji rodzaj inwestycji to"budynek jednorodzinny i budynek gospodarczy

1.czy moge wybudowac dom garazem w bryle(i z kotlownia)?

 

w decyzjiokreslono szerokosc elewacji frontowej do 13 metrow

2.czy do elewacji frontowej wlicza sie wykusze i garaze(np.dom w ksztalcie litery L),czy tez jest to tylko najbardziej wystajaca sciana budynku?

 

w decyzji wielkosc powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni dzialki wynosi do 40% i powierzchni biologicznie czynnej nie mniej niz 40%

3.co TO w ogole oznacza?

 

4.kat nachylenia dachu 60-80%-TO ZNACZY ILE TO JEST?

 

nie jest w decyzji okreslone usytuowanie budynku wzgledem drogi wewnetrznej-czy to znaczy ZE MOZEMY DOM POSTAWIC TAK JAK CHCEMY?

 

Przepraszam za takie byc moze durne pytania,ale zglupielismy z mezem,bo gosciu w gminie(fagas od decyzji mowil co innego,a teraz architek powiedzial jeszcze inaczej) i nie wiemy jakie projekty mamy brac pod uwage,bo wyglada na to ze poprzedni odpada.

sorki za wywody.

 

mam nadzieje,ze ktos nas poratuje informacja

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tak

2. elewacja frontowa jest jedna. Czyl to co jest ścianą od strony wejścia/wjzadu na działke. Elewacją nie jest np. bok tarasu

3. czyli mając np. 1000mkw możecie pod budowe, dojazdy, chodniki zająć do 400mkw

4. w procentach macie?

5. tak możecie dowolnie - nawet nielogicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja taka gula jestem jak chodzi o kompy :(

a z tymi projektami to tez zupelnie oglupialam,a moze tak juz mam po prostu :wink:

 

jedni nam wpieraja ze lelewacja frontowa to taka jest- jak budynek widac na cala szerokosc -i takich projektow szukac

 

A inni ,ze do lelewacji nie liczy sie wystajacych wykuszy garazy itp i in.

 

No i zwariowac sie da a to wierzcholek gory lodowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tak

2. elewacja frontowa jest jedna. Czyl to co jest ścianą od strony wejścia/wjzadu na działke. Elewacją nie jest np. bok tarasu

3. czyli mając np. 1000mkw możecie pod budowe, dojazdy, chodniki zająć do 400mkw

4. w procentach macie?

5. tak możecie dowolnie - nawet nielogicznie

Nie zgadzam się punktem 5, odległość budynku od drogi wewnetrznej jeśli nie jest określona wz powinna być liczona jak dla działki sąsiedniej czyli z otworami minimum 4 m bez otworów 3 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...