Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LODÓWKA, wybór lodówki - watek zbiorczy: modele, opinie, przydatne funkcje


zuzka

Recommended Posts

Myślę, że może to być faktycznie model warty uwagi. Nie musisz otwierać całej lodówki jak chcesz wyjąć jakiś produkt, wystarczy otworzyć mini drzwi. Lodówka nie pobiera tyle prądu do ponownego schłodzenia. Poza tym to chyba jeden z niewielu modeli z barkiem i dystrybutorem wody w klasie A++.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 630
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czytam, przeglądam dane i nic a nic nie czuję się mądrzejszy. Może ktoś z Was może podpowiedzieć, co obejrzeć przy zadanych kryteriach:

- wolnostojąca

- wysokość ok. 180 cm

- zamrażarka nie mniejsza niż 90L

- strefa 0 lub fresh

- i bardzo ważne - żeby była cicha

- cena do 1800

Czy to da się połączyć w jedno w którymś modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam już drugiej lodówki do domu. Miałam Samsunga no frost - bez luki 5cm po bokach (było po 2 cm) = wynik duża awaryjność. Były już 3 naprawy -koszt jednej 300-400 zł. Także mam uraz -choć nie twierdzę, że prawidłowo ustawione są dobrym sprzętem. W każdym razie noszę sie teraz z zamiarem wymiany lodówki i prawdopodobnie przebudowy kuchni dot.powiększenia miejsca na lodówkę.

Moje typy:

Electrolux EN3853AOW

Bosch KGN39VW30

LG GC-399SQW

 

Oprócz wyglądu Bosch spełnia wszystkie moje wymagania. ALe nie znam tych lodówek. Warto inwestować w Boscha zamiast w te dwie pozostałe marki?

 

Są jakieś lodówki LG białe ze sporym zamrażalnikiem i no frost?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Lodówka wolnostojąca..

To ja może zapytam... czy ktoś słyszał lub może posiada lodówkę Amica FK356.6DFZV X ? Tak strasznie mi się spodobała (choć wiem,że ta firma jest dość awaryjna), ale ma tyle funkcji .. przede wszystkim w środku mi sie spodobała. Niestety po przeczytaniu opinii na temat jej hałaśliwości i niesolidnie wykonanego wyświetlacza zaczełam się grubo zastanawiać.... czy warto. Cena jest atrakcyjna....ale to prezcież nie wszystko..

Bardzo proszę o opinie w razie jakichkolwiek informacji...muszę wykonawcy mebli podać wysokość chłodziarki i jestem wielkiej kropie :(

A może któryś z forumowych ekspertów doradziłby mi coś w tym przedziale cenowym? Zależy mi nakomorze na warzywa i wędliny, półce na butelki oraz no frost. Zamrażalnik możliwie największy, ok. 90l.

 

Amica http://www.ceneo.pl/11707972

 

Rozważałam też takie modele :

 

*ELECTROLUX EN 3610DOX

http://www.nokaut.pl/lodowki/lodowka-electrolux-en-3610dox.html#ProductDetailedInfo ( tu powstrzymuje mnie sterowanie mechaniczne)

 

*Beko CN 236220 X

http://www.nokaut.pl/lodowki/lodowka-beko-cn-236220-x.html#ProductDetailedInfo

 

*BEKO CN 136231 T

http://www.nokaut.pl/lodowki/lodowka-beko-cn-136231-t.html#ProductDetailedInfo

 

*Hotpoint-Ariston EBQH 20243 F

http://www.ceneo.pl/;01512333418-10.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Szukamy zestawu chłodziarka + zamrażarka do zabudowy.

Na razie wybór zawęził się do modeli Siemens KI42FP60 ewentualnie Liebherr IKB3660 - jeśli chodzi o chłodziarkę i Liebherr IGN2566 jeśli chodzi o zamrażarkę.

Wszystkie one sa na poziomie górnej granicy tego co możemy zapłacić.

Ma ktoś takowe i doświadczenia z nimi związane - czy są warte są tych pieniędzy - zwłaszcza ten system (Bio/Vita) Fresh? Czy szukać czegoś adekwatnego innych firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinie że sprzęt im bardziej energooszczędny tym bardziej awaryjny, najbezpieczniej brać sprzęty max do A+ lub dokupić dodatkową gwarancję.

Ja mam na oku te modele :

http://www.euro.com.pl/lodowki/lg-gb5533bmtw.bhtml

http://www.euro.com.pl/lodowki/ariston-4d-b-ha.bhtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam,

mam pytanie: czy ktoś ma lodówkę wolnostojącą gorenje r6181kx? Chciałam kupić tę chłodziarkę, ale nie wiem, czy ten model można postawić w rogu przy ścianie tak, żeby drzwi lodówki otwierały się na ścianę. Te drzwi wyglądają na dość grube, czy w związku z tym dadzą się otworzyć do kąta prostego (a jeśli tak, to czy da się wtedy wyciągnąc z lodówki np. półki do umycia?), czy musi być jednak zachowana odległość od ściany bocznej Bardzo proszę o taką informację i o wszelkie opienie na temat tej chłodziarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zastanawiam sie nad lodowkami

Samsung RL55VJBIH

Samsung RL58GQGIH

Samsung RL60GQERS

 

lub cos podobnego jakiej innej marki lodowki polecacie ?? Jesli samsung musi miec po conajmniej 5 cm z kazdej strony

 

ja mam tą środkową od trzech miesięcy.

Jestem zadowolony, no i ta kostkarka twistowa... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pojemnej lodówki, która mogłabym postawić jednym bokiem przy ścianie i nie mieć potem problemu z wyciąganiem pojemników i szuflad w zamrażalce np do mycia., a tym bardziej do wkładania/wyjmowania warzyw/mrożonek.

Przejrzałam modele wystawione w róznych sklepach agd i wygląda na to, że mam wygórowane wymagania. Tylko Sharp z systemem butterfly spełnia moje wymagania, ale ma stosunkowo małą pojemność. Stąd mam pytanie: czy system No Frost sprawia, że pojemnik np na warzywa myje się rzadziej niż lodówkach z tradycyjnym systemem ? W mojej obecnej lodówce jest ciągła wilgoć na tylnej ściance oraz w pojemniku na warzywa.

A może znacie jakąś inna lodówkę 200 cm wysokości, która spełniałaby moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pojemnej lodówki, która mogłabym postawić jednym bokiem przy ścianie i nie mieć potem problemu z wyciąganiem pojemników i szuflad w zamrażalce np do mycia., a tym bardziej do wkładania/wyjmowania warzyw/mrożonek.

Przejrzałam modele wystawione w róznych sklepach agd i wygląda na to, że mam wygórowane wymagania. Tylko Sharp z systemem butterfly spełnia moje wymagania, ale ma stosunkowo małą pojemność. Stąd mam pytanie: czy system No Frost sprawia, że pojemnik np na warzywa myje się rzadziej niż lodówkach z tradycyjnym systemem ? W mojej obecnej lodówce jest ciągła wilgoć na tylnej ściance oraz w pojemniku na warzywa.

A może znacie jakąś inna lodówkę 200 cm wysokości, która spełniałaby moje oczekiwania.

 

Szukać powinno się takiego modelu z którego będziemy zadowoleni.

Oglądałaś może lodówkę LG GB7143A2HZ? Mają taki system jak "łatwe otwieranie". Możesz ustawić lodówkę ścisło w linii szafek, bo drzwi mają mniejszą głębokość niż standardowo, a zawiasy są specjalnie skonstruowane, żeby drzwiczki nie blokowały możliwości otwarcia dolnych szuflad. Ma nieco ponad 200 cm i pojemność 385 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...