Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LODÓWKA, wybór lodówki - watek zbiorczy: modele, opinie, przydatne funkcje


zuzka

Recommended Posts

Zastanów sie nad tym czego potrzebujesz i co bys chciał aby ta lodówka miała, porównaj wybrane modele i wtedy zdecyduj , bo jak na razie to bardziej interesuje Cie firma niz sama lodówka :lol: :lol: Moze sie okazac ze masz owszem Mercedesa ale tzw ''golasa'' :wink: moze lepiej za te same pieniadze postawić w kuchni Audi na wypasie? :lol: :lol: Ja mam Whirpoola i jestem zadowolona, nic mi wiecej nie trzeba. Ktoś kto ma Samsunga nie poleci ci Libhera i odwrotnie(bo ani jeden ani drugi nie ma pojecia o uzytkowaniu lodówki ktorej nie ma)- temat rzeka. Jesli lodówka pod zabudowe to nawet wygląd zew nie ma znaczenia, a jeśli wolnostojaca to ja bym najpierw patrzyła na wygląd :lol: :lol: :lol: potem na całą reszte ... jak to baba :lol: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 630
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 months później...
Moja opinia:

ARDO - szajs

WHIRPOOL - Fajnie dopuki chodzi, serwis dramat

SIEMENS - drożyzna

POLAR - głośna jak pralka Frania

INDESIT - chodzi pół roku bez zarzutu, ale to za krótko żeby coś powiedzieć

MIŃSK - rewelacja, mnie przeżyje

:evil:

 

Ardo (dwuagregatowa) u mnie w mieszkaniu działa juz podan 11 lat bez zadnej awarii.

 

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Mam też lodówkę 2agregatową Electrolux ERN2922 i jest w porzo, podobnie jak zmywarka! NIestety teraz planuję kupić większą zmywarkę (60cM), ale Electrolux nie robi z 1/2 załądunku... :cry:

 

No i przechwaliłem zmywarkę....przestała suszyć, wszystko mokre, chyba padła grzałka, teraz muszę znależć jakiegoś magika... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lodówki firmy Daewoo?? Myslałam o side by side sa teraz w promocji, ale czy warto???

 

 

Akurat z lodówkami jest tak, że najważniejsza część to agregat. Producentów agregatów w europie jest 2 lub 3. Marka lodówki oraz jej cena nie ma zbyt dużego znaczenia. Jeśli ktoś się łudzi, że jeśli wyda 2 lub 3 razy więcej na lodówkę i będzie ona 2 razy dłużej pracowała tomoże mieć problem. Jeśli celem jest nie trwałość, ale np. wygląd to inna bajka. Piszę o tym ponieważ słyszałem wiele razy, że ludzie biorą kredyt na 30 lat i chcą kupić sprzęt taki, aby nie mieli problemów w długiej przyszłości ze względu na spłacany kredyt. Jest to błędne założenie. Lodówka najlepszej marki i najgorszej (nie piszę o no name) popracuje bardzo podobny okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pół roku mamy takiego indesita

http://www.ceneo.pl/;015105487-10.htm#productOpinions

zapłaciliśmy ok 1500zł w sklepie mix media. wygląda na dużo droższą niż była.

 

nie ma no frosta, ale to mi akurat nie przeszkadza. nie ma bajeranckich chłodziarek wody ani wyświetlaczy. ale po co dopłacać 1000 zł żeby to mieć? ludzie lata bez takich rzeczy żyli. jest cicha, głośna jest tylko jeśli się ją przestawia, ale lodówki mają to do siebie że musi się wszytko uleżeć, nawet przecież nie wolno ich załączyć przez 24h po transporcie. jest pojemna i to bardzo :) ma równo 2 metry.

 

rodzice mają od kilku lat aristona i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia:

ARDO - szajs

WHIRPOOL - Fajnie dopuki chodzi, serwis dramat

SIEMENS - drożyzna

POLAR - głośna jak pralka Frania

INDESIT - chodzi pół roku bez zarzutu, ale to za krótko żeby coś powiedzieć

MIŃSK - rewelacja, mnie przeżyje

:evil:

 

Ardo (dwuagregatowa) u mnie w mieszkaniu działa juz podan 11 lat bez zadnej awarii.

 

filipek

 

Ja też nie mam najmniejszych problemów z lodówką Ardo. Mam zwykłą, bez bajerów i od prawie 7 lat działa bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

moim zdaniem nie mozna uogolniac jakosci wszystkich produktow jednej marki , uwazam ze do kazdego sprzetu trzeba podchodzic indywidualnie bo np. to ze amica robi lipne pralki nie oznacza ze robi rownie kiepskie piekarniki czy kuchenki lub plyty indukcyjne/ceramiczne ( akurat zauwazylem ze tego typu produkty amica robi calkiem niezle bo jest masa wypowiedzi zadowolonych ludzi, natomiast faktycznie pralki czy lodowki od nich na pewno bym nie kupil ) ... dziwie sie niektorym , ktorzy kupuja wszystko jednej marki - oczywiscie moze sie zdarzyc ze bedzie ok ale wydaje mi sie ze jest wieksze ryzyko porazki niz dobieranie z osobna konkretnego sprzetu .... z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ze :

 

Electrolux - mam pralke i sprawuje sie swietnie, wystarczy poszukac opinii- wielu uwaza ze na ta chwile akurat w tej dzialce radza sobie lepiej niz w duzym stopniu aktualny Bosch

 

Gorenje - rodzice maja wielka i calkiem droga lodowke z ektronicznym programatorem i innymi bajerami ( kosztowala ponad 3tys ) i wydawalo sie ze jest super ale ostatnio mama zwrocila mi uwage na fakt ze z szuflad jezeli sa w nich jakies warzywa lub owoce paruje wilgoc ktora skrapla sie na tylnej sciance lodowki i pozniej scieka spowrotem przez co owoce i warzywa szybko sie psuje... na obrone trzeba przyznac ze jest naprawde cicha...przyznam ze osobiscie zaryzykowalbym zakup lodowki tej marki

 

Lg - praleczka rodzicow smiga elegancko , do tego 10lat gwarancji i bardzo nowoczesny wyglad , sprawdza sie swietnie od kilku lat

 

ja wlasnie zakupilem do nowego mieszkanka z malym wyprzedzeniem - plyte indukcyjna i piekarnik AMICA oraz zmywarke Siemensa ( brat posiada indukcje amica i jest bardzo zadowolony , pracowal tez w studiu kuchni do ktorych klienci czesto wybierali piekarniki i plyty Amica i tez byli zadowoleni , ja bylem raczej negatywnie nastawiony do tej marki i chcialem kupic electroluxa ale jak poczytalem posty na temat glosnego brzeczenia i piszczenia tej indukcji ciesze ze wybrale sprawdzona amice) , okap planuje tez amica bardziej ze wzgledu na wyglad aczkolwiek zbiera rowniez bardzo pozytywne opinie .... a za jakis czas czeka mnie wybor lodowki i tutaj widze spory problem bo faktycznie ciezko wybrac , na bank mocno bede zastanawial sie nad produktami siemens/bosch ... tak czy inaczej trzeba bedzie szukac opini o konretnym modelu konkretnego producenta bez uogolniania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

ale kolorowe Smegi są nie tylko małe - są też 178 i 187 cm - no chyba, że chcesz ponad 2-metrową....

 

proszę bardzo - żółciutki Smeg, prawie 180 cm ... już bardziej kolorowo się nie da ;)

jeszcze żeby tańszy był... :roll:

 

http://image.ceneo.pl/data/products/2290906/product.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Bardzo dobre lodówki robi firma Liebherr. Są drogie, ale porządne. Jakościowo chyba najlepsze na rynku (tak słyszałem, innych firm nie znam). Bardziej kwestia do jakich pieniążków ma być ta lodówka, dopiero później wybrać markę...

 

Kurcze problem właśnie z tym, że teraz się już nie produkuje sprzętu jak kiedyś na długie lata, dlaczego? Bo im się to nie opłaca, jak konsument będzie wymieniał sprzęt co 4-5, ewentualnie serwisował to przecież będzie lepszy biznes! Mam wrażenie, że do takich wniosków dochodzi coraz więcej ludzi i skupiają się raczej na tym średnim segmencie tak samo zrobiłem jak wziąłem lodówkę mpm.

Co do liebherr podawał ktoś bardzo ciekawy link, na temat zagadnień technicznych stosowanych w tych lodówka i szczerze mówiąc szczęka mi opadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...