Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LODÓWKA, wybór lodówki - watek zbiorczy: modele, opinie, przydatne funkcje


zuzka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 630
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podobno wybrany przeze mnie samsung jest wycofany z polskiego rynku, choć na polskiej stronie producenta jest ten model hm..., w każdym razie trzeba zacząć szukać w innych markach .

Czy ktos mógłby napisać czym róznia się lodówki

siemens KI 38 SA50

siemens KI 38 VA20

siemens KI 38 VA50

wszystkie są do zabudowy, mają identyczne wymiary, identyczne pojemności ( ta ostatnia ma zamrażalnik o 2 litry mniejszy) , wszystkie mają klasę A+, no ale gdzieś różnica musi być

a tak najbardziej to podoba mi sie ariston BCH 333AAVEI - ale chyba nie warto ryzykowac bo na ceneo wszyscy piszą ze to szmelc :(

 

Te siemensy są w cenie do 2000 , żadna nie ma no frosta , w takiej cenie można znależć boscha z no frost tyle ze wolnostojacego. I tak cały czas bije się z myślami czy mając kuchnie na biały połysk nie będę za rok lub dwa żałować patrząc na żżółkniętego Boscha

 

Z wolnostojących jest też siemens KG 36 NVW30 ma no frost, klasa A++ ( 219 kwh rok) , 2 termostaty ...

Ta lodówka to chyba najtrudniejszy mój wybór

Edytowane przez Andrewhoopoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa!!!

Nici z lodówki retro. Ale całe szczęście, że jeszcze przed kliknięciem kup dokładnie obejrzałem ją w sklepie. Stolarz od kuchni zostawił mi 63 cm na lodówkę pomiędzy

końcówką mebli i ścianą i niestety to jest ZA MAŁO :(. lodówki te mają takie zawiasy że żeby otworzyły się pod kątem 90 st muszą mieć min 15 cm zapasu.

Trudno i szkoda. Będzie w zabudowie jednak.

POZDR

DF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igor, czy mogę Cie jeszcze dopytać o te siemensy?

U nas w sklepie pani poinformowała mnie , że 90% lodówek to zabudowy jakie sprzedaję to elektrolux, boscha i siemensa bardzo mało, ale nie dlatego że są kiepskie tylko dlatego że bosch i siemens ma w zabudowie specyficzne wymiary, tak że jak trzeba lodówkę wymienić to trudno cos dobrać, dodatkowo co jakiś czas oni sami tez zmieniają te wymiary więc nawet może być problem z dobraniem lodówki tego samego producenta. Nie miałam przy sobie w sklepie kartki z tymi wybranymi siemensami i nie mogłam porównać, ale jak patrze w domu to wydaje mi się ze te 3 siemensy które wcześniej podałam są raczej typowe.

Jak uważasz?

I jeszcze pytnie o wnętrze siemensa- widziałeś może na żywo , mi niestety nie udało sie , może wiesz czy one mają takie w miarę normalne półki czy bardzo płytkie ( bo w niektórych lodówkach jak patrzyłam to półki były płyciutkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety muszę cie zmartwic ale ta pani ma rację, lodówki bosch i siemens mają inna proporcję chłodziarki do zamrażarki. pozostali producenci mają raczej standard czyli drzwi zamrażarki na równi z szafkami standardowej kuchni, w siemensie jedna półka niżej. ale tak już robią jakiś czas, i nie przypuszczam żeby mieli zmienić rozmiary. Fakt jest jeden że jak bierzesz lodówke boscha lub siemensa to później musisz kupić też lodówkę tylko tych 2 producentów, lub zmienić fronty. bo sama skrzynia na całą lodowke jest taka sama, róznia sie tylko wysokościami frontów

jeżeli chodzi o porównanie wielkości to siemens i bosch to to samo. także wystarczy że gdzieś znajdziesz boscha i możesz porównać, tych modeli konkretnie nie widziałem, ale półki boscha są raczej takie same jak electrolux czy hotpoint. jutro to jeszcze zmierzę, to ci podam dokładne wymiary tych półek w różnych lodówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Igor. Tu znajoma pszczynianka. Bardzo Cie proszę o opinię dot. mojego wyboru:

1.lodówka Electrolux ERz 28801 (musze miec komorę świeżości, bo uwazam że to cudowny wynalazek - stąd taki wybór)

2.zmrażarka, naraxie to model Electrolux EUN 12510 (wolałabym większą ale nie mogę namierzyć nic sensownego)

Liczą na szczerą opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myl tylko komory świeżości z komorą zero. To co masz w tej lodówce to jest komora zero czyli ta lepsza :D

Lodówka bardzo fajna, niby ma mały zamrażalnik, ale te 2 szuflady z komorą ZERO mogą posłużyć jako część zamrażarki do produktów które wkrótce mają być użyte. Jedna uwaga, to niestandardowy układ drzwi chłodziarki zamrażarki - czyli ewentualnie późniejszy problem ze zmianą chłodziarki (pisaliśmy o tym kilka postów wyżej apropo bosch/siemens. Ale ogólna ocena tej chłodziarki to celujący.

Zamrażarka OK.

Jedna uwaga, skoro zamierzasz kupować osobno zamrażarkę, to nie lepiej by było kupić dużą chłodziarkę, dużą zamrazarkę, postawić je koło siebie w formie SBS. Widziałem coś takiego w zabudowie, bardzo fajnie wygląda i mamy wtedy dużo miejsca i w chłodziarce i zamrażarce i mamy efekt SBS w zabudowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytnie o wnętrze siemensa- widziałeś może na żywo , mi niestety nie udało sie , może wiesz czy one mają takie w miarę normalne półki czy bardzo płytkie ( bo w niektórych lodówkach jak patrzyłam to półki były płyciutkie)

wymiary półek

bosch, siemens - 30cm

whirlpool 27cm

hotpoint -29cm

electrolux 29,5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłego SBS nie chccę musi być w zabudowie. Własnie myślę o większej zamrażarce ale nie umiem nic znaleźć. Masz może jakiś pomysł?

 

Chodzi mi o SBS do zabudowy zbudowany z samej chłodziarki na 177cm do zabudowy i samej zamrażarki na 177 również do zabudowy. stawiasz je koło siebie, jedno się otwiera w lewo drugie w prawo, wygląda to mniej więcej jak SBS, a jest bardzo duża pojemność tego i tego i to w zabudowie

 

Czyli do tej swojej lodówki stawiasz obok coś takiego http://www.electrolux.pl/Products/Ch%C5%82odnictwo/Ch%C5%82odnictwo_do_zabudowy/Zamra%C5%BCarki_szafkowe/EUP23901X i robi ci się taki SBS do zabudowy

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...