Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LODÓWKA, wybór lodówki - watek zbiorczy: modele, opinie, przydatne funkcje


zuzka

Recommended Posts

Najtańsze co znalazłem to AEG AGN 71800 F0 po 1999 na ceneo a sklep to rtveuroagd, wygląda dosyć przyzwoicie, cena też. Marka jedna z lepszych, Co do Hotpointa, to cenię ją przede wszystkim za jakość plastików - jedna z lepszych. Co do samej firmy też nie mam żadnych uprzedzeń. parametry też całkiem dobre. Na pewno dziś kupiłbym sobie pralkę Hotpoint z serii AQUALTIS, jedne z lepszych pralek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 630
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pralka hotpoint aq7d-29 ta mi najbardziej leży. twój electrolux też bardzo fajny, do tego oszczędniejszy. Na + dla hotpointa to duży otwór załadunkowy, bęben pochylony pod kątem, bardzo solidne zawiasy (mozna za drzwiczki przechylić pralkę i nic się nie urywa). Na + dla elektroluxa to time menager, klasa A+++
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki :) jak tak piszesz o Hotpoincie to muszę jeszcze raz zerknąć na ich ofertę bo coś kojarzę ze jakiś model z tej firmy tez bardzo mi pasował :)

Cały czas nie jestem na 100 % na nic zdecydowana, ale zawężam już nieco poszukiwania :D Mam nadzieję ze wreszcie napiszę że coś wybrałam a Ty żeby mieć już spokój przyznasz że to świetny wybór :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka ELECTROLUX ENB 38943W

Igor a co mysz o tej lodówce? Nie wiesz czy ma mozlwość zmiany kier. otwierania drzwi. Nie wiem czemu jak wyszukuję ten model na stronie elektroluxa to znajduje mi ENB43499W która jest niestety szersza i głębsza , nie wiem czy to ozncza że ta druga zastąpiła ten mój model?

W sklepach internetowych jest jeszcze dostępna 38943, chyba że maja stare nazwy i nowy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jest ona na stronie electroluxa http://www.electrolux.pl/Products/Ch%c5%82odnictwo/Ch%c5%82odnictwo_wolnostoj%c4%85ce/Ch%c5%82odziarko-zamra%c5%bcarki/ENB38943W,

Lodówka bardzo fajna - no-frost w zamrażarce, w chłodziarce standardowy system = większa wilgotność czyli nie wysusza żywności tak jak no-frost. można zmieniać kierunek otwarcia drzwi.

Ogólnie lodówka godna polecenia, komora swieżosci, 2 termostaty, sterowanie na drzwiach chlodziarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjęłam wreszcie decyzję :)

Jeśli elektrolux ENB 38943W nie będzie bardzo kontrastował z białymi szafkami to wezmę ten model.

Jeśli kolor będzie do bani i uznam , że różnica w odcieniach bieli będzie dla mnie rażąca to biorę któryś z siemensów:

siemens KI 38 SA50

siemens KI 38 VA20

siemens KI 38 VA50

Wrzuciłam sobie jeszcze raz te trzy modele do porównywarki tyle ze tym razem na stronie siemensa i mam dwa pytania

- czy warto dopłacać ok. 400 zł do modelu z dwoma obiegami chłodniczymi bo tylko KI 38 SA 50 ma 2 termostaty

- czy można wierzyć zdjęciom wyposażenia modelu na stronie siemensa ( w porównywarce przy modelu KI 38 VA 50 nie ma wzmianki o możliwości zmiany ustawienia półek po wewnętrznej stronie drzwi - w pozostałych dwóch jest, ale jak powiększę ten model to widać wyraźnie że jest możliwość regulacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400zł za 2 termostaty?? - nie sądze żeby bylo warto, on ma jeden obieg chłodniczy a tylko 2 termostaty. czyli można ustawić cieplej w chłodziarce zimniej w zamrażarce, ale nie da sie wyłączyć jednej rzeczy.

co do zdjęć - to różnie z tym bywa, najlepiej zadzwoń do sklepu który ma tą lodówkę fizycznie i niech to sprawdzą, bo takie rzeczy to najlepiej namacalnie sprawdzić.

nie miałem na sklepie żadnego z tych siemensów także nie mogę ci za wiele pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz piętnastoletni Polar pewnie wyzionie ducha niedługo, a jeżeli nawet nie, to na pewno już nie jest energooszczędny (to były argumenty zdroworozsądkowe, a tak naprawdę, to już mam dosyć rozmrażania i czyszczenia go, bo wiecznie się coś zatyka i cieknie po ściankach w środku). Poza tym wolę poszukać na spokojnie, niż w razie awarii się spieszyć.

Na razie celuję w takie dwa modele:Siemens KG36NVW30 i Bosch KGN36VW30. W sumie różnice między nimi niewielkie i cena podobna. Wygląda na to, że to ten sam model. Odpowiada mi w nich wielkość, cena, zużycie energii i no frost w chłodziarce i zamrażarce.

Czy warto? A jeżeli tak, to którą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

stoję przed dylematem, którą lodówkę wybrać: SBS czy zwykłą do zabudowy.

W SBS najbardziej podoba mi się barek, nie trzeba otwierać całej, żeby wyjąć np. mleko do kawy. Kostkarka mi niepotrzebna.

A może wiecie czy są dostępne zwykłe lodówki z barkiem? Jeśli tak to mogę prosić o jakieś konkretne modele (w rozsądnej cenie:))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...