Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LODÓWKA, wybór lodówki - watek zbiorczy: modele, opinie, przydatne funkcje


zuzka

Recommended Posts

Szukać powinno się takiego modelu z którego będziemy zadowoleni.

Oglądałaś może lodówkę LG GB7143A2HZ? Mają taki system jak "łatwe otwieranie". Możesz ustawić lodówkę ścisło w linii szafek, bo drzwi mają mniejszą głębokość niż standardowo, a zawiasy są specjalnie skonstruowane, żeby drzwiczki nie blokowały możliwości otwarcia dolnych szuflad. Ma nieco ponad 200 cm i pojemność 385 l.

 

A czy przypadkiem sharp i LG nie potrzebują wolnej przestrzeni żeby oddawać ciepło bokami. Sharp pisał coś o 7 cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 630
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

LG chyba także potrzebują 7 cm,a w wielu innych lodówkach potrzeba znacznie więcej. Jak się lodówkę ustawia gdzieś w kącie to trzeba zostawić kilka cm, żeby się otwierały drzwi na tyle szeroko, aby można było wysuwać szuflady. Ten model wygląda bardzo nowocześnie, a czarny pas sprawia, że wygląda na mniejszą niż jest w rzeczywistości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej obecnej lodówce jest ciągła wilgoć na tylnej ściance oraz w pojemniku na warzywa.

 

Dość ciekawie wyjaśnił to Whirlpool w swoim katalogu na str. 9:

http://www.whirlpool.pl/pdf/pl_PL/support/katalogi/chlodziarko_zamrazarki.pdf

Z tego wynika, że sam system No Frost raczej łba nie urywa, głównie ze względu na to, że wysusza produkty. Są już nowsze rozwiązania i chyba każdy producent inaczej to sobie nazywa. Pewnie kluczem do sukcesu jest odpowiednia wentylacja i elektroniczne sterowanie temperaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcemy kupić lodówkę do zabudowy bez zamrażalnika

elektroluksa ern3313aow za 1700 zł

w spiżarnię wstawimy samą zamrażarkę małą

 

zastanawia nas mały pobór prądu tej lodówki okolo 150 kwh rok

 

 

a może znacie lodówki do zabudowy 2m do 2 tyś zł z zamrażalką

kombinacja lodówka i oddzielnie zamrażarka dałaby nam pewność że nie będzie brakować miejsca

a zużucie prądu łączne będzie większe z 50 kwh rocznie

co myślicie o tej kombinacji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kombinacja lodówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukać powinno się takiego modelu z którego będziemy zadowoleni.

Oglądałaś może lodówkę LG GB7143A2HZ? Mają taki system jak "łatwe otwieranie". Możesz ustawić lodówkę ścisło w linii szafek, bo drzwi mają mniejszą głębokość niż standardowo, a zawiasy są specjalnie skonstruowane, żeby drzwiczki nie blokowały możliwości otwarcia dolnych szuflad. Ma nieco ponad 200 cm i pojemność 385 l.

 

Też o niej myślałam, ale przez ten czarny pasek nie pasuje do kuchni.:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawie wyjaśnił to Whirlpool w swoim katalogu na str. 9:

http://www.whirlpool.pl/pdf/pl_PL/support/katalogi/chlodziarko_zamrazarki.pdf

Z tego wynika, że sam system No Frost raczej łba nie urywa, głównie ze względu na to, że wysusza produkty. Są już nowsze rozwiązania i chyba każdy producent inaczej to sobie nazywa. Pewnie kluczem do sukcesu jest odpowiednia wentylacja i elektroniczne sterowanie temperaturą.

 

Zaczełam rozważać lodówkę Whirlpool WBS 4345A+NFX, tylko muszę sprawdzić, czy zmieści mi się na głębokość. Jednak przed ewentualnum kupnem chciałabym ją zobaczyc na żywo. Czy ktoś wie, gdzie ją można zobaczyc w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Szukam pojemnej lodówki, która mogłabym postawić jednym bokiem przy ścianie i nie mieć potem problemu z wyciąganiem pojemników i szuflad w zamrażalce np do mycia., a tym bardziej do wkładania/wyjmowania warzyw/mrożonek.

Przejrzałam modele wystawione w róznych sklepach agd i wygląda na to, że mam wygórowane wymagania. Tylko Sharp z systemem butterfly spełnia moje wymagania, ale ma stosunkowo małą pojemność. Stąd mam pytanie: czy system No Frost sprawia, że pojemnik np na warzywa myje się rzadziej niż lodówkach z tradycyjnym systemem ? W mojej obecnej lodówce jest ciągła wilgoć na tylnej ściance oraz w pojemniku na warzywa.

A może znacie jakąś inna lodówkę 200 cm wysokości, która spełniałaby moje oczekiwania.

 

Wciąż szukam pojemnej lodówki do postawienia przy ścianie. Na celowniku miałam sharpa, ale dziś zobaczyłam BEKO CN 148231X. Ma 70 cm szerokości a tylko 68 cm gł. więc by się zmieściła do mojej niezbyt dużej kuchni. Spełnia też wymóg bezproblemowego wyjmowania pojemników przy drzwiach otwartych pod kątem 90 st. Plusem też jest No Frost. Tylko boję się tej firmy, bo czytałam dużo negatywnych opinii, jednak opinie te dotyczyły innych starszych modeli.

Czy ktoś może powiedzieć coś o nowszych modelach beko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

szukamy czarnej lub prawie czarnej lodówki. Jak najtaniej bo czarny to po prostu taka fanaberia żeby wszystko pasowało kolorystycznie.

 

http://www.ceneo.pl/12333418#tab=spec - Hotpoint-Ariston EBQH 20243 F

 

http://www.ceneo.pl/10271912#tab=spec - Mastercook LCE-818NFN

 

Którą byście polecili. A może inne typy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Zaczełam rozważać lodówkę Whirlpool WBS 4345A+NFX, tylko muszę sprawdzić, czy zmieści mi się na głębokość. Jednak przed ewentualnum kupnem chciałabym ją zobaczyc na żywo. Czy ktoś wie, gdzie ją można zobaczyc w Warszawie?

 

A nie lepiej kupić taką z systemem NoFrost Fresh Control? Dzięki temu produkty dłużej można przechowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

czy znacie jakąś lodówkę wolnostojącą, którą można postawić w kącie bezpośrednio przy ścianie czy to technicznie nie polecane albo niemożliwe?

W nowej kuchni pasuje mi wstawić lodówkę właśnie w kącie, nie chcę lodówki pod zabudowę a te wolnostojące, które oglądaliśmy, miały zalecenia odległości od ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

@up

Z tego co pamiętam to któryś z modeli Boscha miał możliwość postawienia zaraz przy ścianie. Miał tak rozwiązane zawiasy, że drzwi po otwarciu nie wychodziły poza obrys lodówki.

 

Do swojej kuchni kupuję Samsunga RL56GEGIH. Jest ogólnie polecana przez serwisy a jedyną wadą są przecierające się kable w drzwiach od sterowania (wyświetlacza). I warto dokupić dodatkową gwarancję/ubezpieczenie ale tylko takie które pokrywa również koszty części zamiennych a nie zawsze tak jest.

Edytowane przez radam5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam, czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi jak powinna być zamontowana taka szafa do samego sufitu z lodówką, żeby zapewnić prawidłową wentylację? Wiem, że musi być, tak jak na zdjęciu kratka w cokole. Natomiast co z wentylacją od góry? Czy między szafkami też zamontować trzeba taką listwę, czy może lodówki do zabudowy nie muszą mieć takiej wentylacji- jeśli tak, to jakie?

Stolarz zasugerował tą wentylację od góry, ale nie mogę znaleźć jak by to wyglądało. Znajomi nad lodówką mają szafkę, ale przecież jak jest zamknięta to ta wentylacja też jest utrudniona, prawda?

http://www.kuchniekk.com.pl/data_files/wysiwyg/projekty/item_5/images/1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...