Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LODÓWKA, wybór lodówki - watek zbiorczy: modele, opinie, przydatne funkcje


zuzka

Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad lodówką do zabudowy w aneksie kuchennym dlatego zależy mi na dość cichej pracy. Budżet określiłem na max 2000zł ale wolałbym jak najwięcej oszczędzić, bo wykończenie mieszkania to jak wiadomo dziura bez dna :)

Póki co postawiłem na lodówkę ELECTROLUX ENN12801AW, która jest podobno następcą bardzo chwalonego modelu Electrolux ERN29750 który jest już niedostępny. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić, że jest to unowocześniony model tamtej lodówki lub ma jakieś doświadczenia z ENN12801AW? :)

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 630
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

spodobały mi się dwie lodówki Indesit BIAA13FX i BIAAA14. Czy może macie jakieś doświadczenia odnośnie wybranych przeze mnie modeli? Wybór lodówki w dzisiejszych czasach to koszmar...

 

Indesity są montowane w Polsce - nie ma problemu z serwisem, cześciami zamiennymi itp. i sa dobrze zmontowane.

poza tym można bezpośrednio w Indesicie wykupić przedłużenie gwarancji (a nie oferowane przez sklepy ubezpieczenie na sprzęt) i mozna to załatwić dzień, miesiąc, rok po zakupie...

Jeśli ktoś szuka normalnej prostej lodówki - to polecam - moim zdaniem najlepszy wybór cena/jakość

 

 

Póki co postawiłem na lodówkę ELECTROLUX ENN12801AW, która jest podobno następcą bardzo chwalonego modelu Electrolux ERN29750 który jest już niedostępny.

 

Tak jest i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie lodówki do zabudowy są mniejsze od tych tradycyjnych ale ostatnio calkiem przez przypadek znaleźliśmy taką Mastercooka http://www.mastercook.pl/?page=produkt&mcpc_id=1019&mcp_id=1659

Czy na rynku są jeszcze jakieś inne tak duże lodówki? Co sądzicie o tej pokazanej?

 

Ten Mastercook to takie mniejsze zło ;) nie jest zła ale ma swoje wady - znikome ale w moim odczuciu wady. właściwie nie ma alternatyw, po drodze jest jeszcze Electrolux na 185cm ale ten mastercook to jest jedyny mi znany model który ma 60cm szerokości więc po pierwsze jest szerszy wewnątrz a po drugie nie wymaga skrzynki i może stać wolno w ciągu meblowym bądź go rozpoczynać/kończyć (może bezpośrednio dochodzić do blatu kuchennego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Macie pomysł na wolnostojącą lodówkę w takiej konfiguracji mebli? Marzy mi się Samsung RL55VTEBG Sveta, ale ona potrzebuje 5 cm przestrzeni po bokach.

W ostateczności chyba postawię na Mastercook LCB-1020FNF do zabudowy, ale to jest opcja, której zdecydowanie wolałabym uniknąć.

 

kuchnia1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysł na wolnostojącą lodówkę w takiej konfiguracji mebli? Marzy mi się Samsung RL55VTEBG Sveta, ale ona potrzebuje 5 cm przestrzeni po bokach.

W ostateczności chyba postawię na Mastercook LCB-1020FNF do zabudowy, ale to jest opcja, której zdecydowanie wolałabym uniknąć.

 

[ATTACH=CONFIG]201786[/ATTACH]

 

Sveta to przeżyje ;)

po prawej masz luz, po lewej masz tylko szafkę... ale da radę - Samsungi mają wymienniki ciepła po bokach a nie z tyłu - stąd zapis o wolnej przestrzeni ale wiele osób tego nie zachowuje i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jak największej lodówki do zabudowy (marzenie rodziny!) Mamy teraz dużą kuchnię więc zaszaleli i przyznaję, że odczuwam już lekkie zmęczenie. Tak z ciekawości rzuciłam okiem na Samsung Sveta, fajny sprzęt. Ale wracając do tematu, popatrzyłam na Mastercooka, o którym była mowa http://www.niezawodne-agd.pl/lodowki. Używaliśmy kiedyś Boscha i były z nim małe problemy, ale w sumie po ich usunięciu przepracował sporo lat. Nie jesteśmy przywiązani do jakiejś konkretnej firmy. Interesuje mnie tylko, co można powiedzieć o tym Mastercooku, bo wymiarami nam odpowiada. A i jak działa ich serwis? Tak na wszelki wypadek pytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jak największej lodówki do zabudowy (marzenie rodziny!) Mamy teraz dużą kuchnię więc zaszaleli i przyznaję, że odczuwam już lekkie zmęczenie. Tak z ciekawości rzuciłam okiem na Samsung Sveta, fajny sprzęt. Ale wracając do tematu, popatrzyłam na Mastercooka, o którym była mowa http://www.niezawodne-agd.pl/lodowki. Używaliśmy kiedyś Boscha i były z nim małe problemy, ale w sumie po ich usunięciu przepracował sporo lat. Nie jesteśmy przywiązani do jakiejś konkretnej firmy. Interesuje mnie tylko, co można powiedzieć o tym Mastercooku, bo wymiarami nam odpowiada. A i jak działa ich serwis? Tak na wszelki wypadek pytam.

 

Jeśli masz kuchnię i budżet równie duży co marzenia - kup osobno lodówkę a osobno zamrażarkę. wysokością jednego i drugiego sprzętu możesz "swobodnie" żonglować - mogą mieć zarówno po 177cm jak również możesz mieć 177cm lodówkę ale 82cm podblatową zamrażarkę - i to wcale nie jest jakaś masakra jeśli chodzi o koszty.- heh - z małą zamrażarką wyjdzie taniej niż Sveta ;)

 

Pozdrawiam

A.Marszałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam lodówki do zabudowy w kuchni otwartej na salon więc zależy mi na znośnym poziomie hałasu. Póki co brałem pod uwagę chwalony model ELECTROLUX ENN12801AW, natomiast zwiększył się budżet i jestem skłonny wydać więcej ale w zamian chciałbym lodówkę wyposażoną w komorę zero stopni. Czy ktoś z Was może polecić konkretny model w kwocie do ok 2500zł, który będzie wystarczający dla 2 osób i nie będzie chodził głośno jak wiertarka przy remoncie? :) Na porównywarkach cen brakuje często takiej opcji filtra dla wyszukiwania w tam gdzie on jest to oceny są ewidentnie sponsorowane dlatego będę bardzo wdzięczny za opinie użytkowników albo osób znających temat jak np. Bayzone_pl :)

Dzięki i miłego wieczoru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Narodzie, wyłóżcie mi, proszę, jak sześciolatkowi o co chodzi z funkcją NO FROST i jak to się ma np. z autorozmrażaniem chłodziarki (??), ale już manualnym rozmrażaniem zamrażarki?

Analogicznie co to jest i czy faktycznie przydaje się komora zero stopni?

 

Pogodziłem się z myślą, że wezmę prostego Whirlpoola z IKEI za 1200 PLN, ale widzę, że np. w Saturnie mają jakieś BEKO z NO FROSTEM za 1350, albo można kupić jakiegoś Whirlpoola za 1900 z NO FROSTEM i komorą zero - konkludując nie wiem, jaką drogą pójść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Beko za 1350 to pewnie model CBI 7771. Ta lodówka ma tzw. "semi frost", czyli "No frost" występuje tylko w zamrażarce. Chłodziarkę masz standardowo bez szronowa, co nie oznacza że przynajmniej raz na rok wypadałoby ją rozmrozić i umyć. Dodatkowo ten model ma stosunkowo małą zamrażarkę (2 szuflady) pojemność 49l, czyli tyle co w zamrażarkach górnych w średnio dużych lodówkach. Co by nie mówić, stosunek ceny do technologii i zastosowanych rozwiązań jest nie do przeskoczenia przez konkurencję. Ta lodówka ma też dużo dobrych opinii, sam się nad nią zastanawiam, przeszkadza mi tylko ten mały zamrażalnik, bo jak już mieć zabudowę 177cm, to trochę szkoda że jest tak mały... Edytowane przez Oszolom
brak siódemeczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna lodówkę BEKO CNE 4750 GB - 70 cm czarne szkło. Upatrzyłam ją sobie do białej lakierowanej kuchni (aneks) bo jest dużo większa i ładniejsza niż te do zabudowy, ma też no frost i inne przydatne bajery :) , niestety jest mało opinii o niej w necie, w sklepie internetowym kosztuje ok, 3300 zł - warta tej ceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek.J dzięki za propozycję, oglądaliśmy też tą lodówkę i też się nad nią zastanawialiśmy, jest piękna, jednak po długich przemyśleniach, zmianie rozkładu kuchni itp w końcu będziemy mieli lodówkę w zabudowie. Wybrałam Elektoroluxa ERN 29790 i teraz mam problem bo się okazało że model został właśnie wycofany z oferty a wymiary podałam już meblarzowi:) Jaki model Elektroluxa będzie podobny do tej lodówki i godny polecenia ? Lodówki do zabudowy oglądam w necie więc ciężko ocenić wykonanie środka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat z piekarnikiem do zabudowy (wiem nie ten wątek, ale co mi szkodzi).

Poszukuję piekarnika 2w1(piekarnik + mikrofala). Najważniejsze żeby miała prowadnice teleskopowe. Max cena to 1600 PLN (czym taniej tym lepiej). Podpowiedzcie co kupić

Edytowane przez jaremy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...