Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LODÓWKA, wybór lodówki - watek zbiorczy: modele, opinie, przydatne funkcje


zuzka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 630
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piekarnik z mikrofalą i jeszcze w tym przedziale cenowym to bodaj tylko Samsung FQ 115T001 - za niecałe 1700,- ale pamiętaj że to jest kompakt i o teleskopach zapomnij...

dzięki wielki

 

Teraz wrzucę jakiego dokonałem wyboru sprzętu:

1. Lodówka do zabudowy - ELECTROLUX ENN 12801AW

2. Zmywarka do zabudowy - Electrolux ESL 4500 RO

3. Piekarnik do zabudowy - FQ 115T001 lub FQ 159UST

4. Płyta gazowa - nie wiem coś do 650 PLN?

 

Boyzone jak ożesz podeślij mi na prv wycenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Którą lodówkę wybrać, a może jakąś inną w tym przedziale cenowym ? Zależy mi na no frost w chłodziarco-zamrażarce. Wszystkie modele z Whirpoola:

ART 880/A+/NF

ART 866/A+

ART 463/A++

ART 869/A+/NF

 

Dziękuje z góry za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą lodówkę wybrać, a może jakąś inną w tym przedziale cenowym ? Zależy mi na no frost w chłodziarco-zamrażarce. Wszystkie modele z Whirpoola:

ART 880/A+/NF

ART 866/A+

ART 463/A++

ART 869/A+/NF

 

Dziękuje z góry za odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

z tych co wymieniłeś tylko te z /NF mają no-frost

- poleciłbym wyłącznie ART 866/A+ bo nie ma no-frosta i bardzo dobrze że nie ma ma za to wiele innych przydatnych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... to mnie zaskoczyłeś, a dlaczego bardzo dobrze, że nie ma ? Myślałem, że ludzie są z tej funkcji zadowoleni ?

 

heh, ja też ich słyszałem bo głośno krzyczą.. bo im coś w domu hałasuje :) np. lodówka z no-frostem

 

generalnie no-frost jest do przyzwyczajenia ale uciążliwy, lodówka jest głośniejsza, żre więcej prądu, trzeba pilnować żeby wszystko co się wkłada było zabezpieczone - w miarę szczelnie zamknięte, itd. itd. i co zyskujemy? nieoszroniony zamrażalnik i "suche" ścianki lodówki hmm... i niech mi ktoś powie że nie myje lodówki choćby raz na pół roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cholerny dylemat.

Planowo kuchnia miała być w zabudowie, z budżetem na lodówkę max.1800pln (z szafką).

W takiej wersji lodówka pod zabudowę musiała się mieścić w kwocie około 1250pln.

W grę wchodziły takie lodówko-zamrażarki jak:

Electrolux ENN12800AW

Electrolux ENN 2800BOW

Whirlpool ART 491/A+/2

Samsung RL27TDFSW

itd. ze zbliżonych serii producentów.

Właściwie to te lodówki nic nie mają. Ani cyrkulacji powietrza, ani powłoki anty bakteryjnej itd.

Dlatego naszła mnie myśl (min. ze zdjęcia Samsunga powyżej) o wersji wolno stojącej.

Kasę z szafki do zabudowy mogę przeznaczyć na lepszy sprzęt.

Kuchnia będzie beżowa i tylko taki kolor mnie interesuje. Na szybko znalazłem:

SAMSUNG RB31FERNDEF

SAMSUNG RL 56GSBVB

Sharp SJ 300 VBE -moje ostatnie odkrycie.

Jak myślicie? warto iść w wolnostojące?.

Małym problemem może być dopasowanie barwy lodówki pod kolor frontów szafek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cholerny dylemat.

Planowo kuchnia miała być w zabudowie, z budżetem na lodówkę max.1800pln (z szafką).

W takiej wersji lodówka pod zabudowę musiała się mieścić w kwocie około 1250pln.

W grę wchodziły takie lodówko-zamrażarki jak:

Electrolux ENN12800AW

Electrolux ENN 2800BOW

Whirlpool ART 491/A+/2

Samsung RL27TDFSW

itd. ze zbliżonych serii producentów.

Właściwie to te lodówki nic nie mają. Ani cyrkulacji powietrza, ani powłoki anty bakteryjnej itd.

Dlatego naszła mnie myśl (min. ze zdjęcia Samsunga powyżej) o wersji wolno stojącej.

Kasę z szafki do zabudowy mogę przeznaczyć na lepszy sprzęt.

Kuchnia będzie beżowa i tylko taki kolor mnie interesuje. Na szybko znalazłem:

SAMSUNG RB31FERNDEF

SAMSUNG RL 56GSBVB

Sharp SJ 300 VBE -moje ostatnie odkrycie.

Jak myślicie? warto iść w wolnostojące?.

Małym problemem może być dopasowanie barwy lodówki pod kolor frontów szafek.

 

Pozostań przy zabudowie. Nie dobierzesz odcieniem lodówki do mebli i będzie Cię to wrukwiało na każdym kroku...

Wybierz ENN12800AW i nie przejmuj się - będziesz miał ciszę i spokój. powłoka antybakteryjna w lodówce to "chłyt makertingowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hmmm.....

A co to znaczy mało pojemne?, chyba tak samo jak wszystkie lodówko-zamrażarki do zabudowy.

Bardziej oczekiwałem odpowiedzi porównawczej do Whirpoola czy Electroluxa (na płaszczyźnie technicznej).

Dobra to ianczej, im więcej czytam i szukam tym bardziej mam sprecyzowane oczekiwania.

Ok co byście doradzili wg poniższych oczekiwań:

- zabudowa około 1770.

- klasa energetyczna min. A+.

- koniecznie obieg powietrza czy też wentylatorek.

- sterowanie elektronicznie lub w ostateczności manualne najlepIej z oddzielnym ustawieniem na zamrażarkę i chłodziarkę.

- szuflada dla warzyw i owoców lub komora 0 mile widziana.

- na no frost mi nie zależy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.....

A co to znaczy mało pojemne?, chyba tak samo jak wszystkie lodówko-zamrażarki do zabudowy.

.

 

Pytałeś o beko to napisałem. Mało pojemne tzn. mało pojemne, zamrażalnik mniejszy o około 20L niż w konkurencji, zamrażarka też sporo mniejsza około 15L a w dodatku brak szuflady na warzywa, gdyby była różnica wynosiła by około 20L.

 

A co do whirlpoola i electroluxa to whirlpool ma lepsze ceny a electrolux za to większości osób bardziej się podoba.

Ewentualnie topowe modele electroluxa jednak mają lepsze parametry i są lepiej wykończone oraz zastosowano w nich lepsze rozwiązania techniczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.....

A co to znaczy mało pojemne?, chyba tak samo jak wszystkie lodówko-zamrażarki do zabudowy.

Bardziej oczekiwałem odpowiedzi porównawczej do Whirpoola czy Electroluxa (na płaszczyźnie technicznej).

Dobra to ianczej, im więcej czytam i szukam tym bardziej mam sprecyzowane oczekiwania.

Ok co byście doradzili wg poniższych oczekiwań:

- zabudowa około 1770.

- klasa energetyczna min. A+.

- koniecznie obieg powietrza czy też wentylatorek.

- sterowanie elektronicznie lub w ostateczności manualne najlepIej z oddzielnym ustawieniem na zamrażarkę i chłodziarkę.

- szuflada dla warzyw i owoców lub komora 0 mile widziana.

- na no frost mi nie zależy..

 

Wszystko to co napisał kol. popey111 się zgadza a co do Twoich wymagań - Whirlpool ART 866/A+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, ale za wysoka półka cenowa.

Z Whirpoola który jest w moim zasięgu widzę modele.

ART456 AA+ - to chyba starsz model.

ART 489/7 - tutaj zastanawiające są negatywne opinie w sieci.

Te modele nie mają wszystkiego co bym chciał ale mają przynajmniej część w.w. cech.

No cóż jak w życiu,znowu trzeba będzie wybierać - oby dobrze....

 

Natrafiłem jeszcze na model Gorenije, który ma właściwie większość tego czego oczekuję. Gorenje RKI 5181 KW

Nie ma sterowania elektronicznego i ma troszkę mniejszą zamrażarkę.....warto?

 

Aha.Dziękuję kolegom za Beko - parametry niezłe ale rzeczywiście mała zamrażarka i chłodziarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...