Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LODÓWKA, wybór lodówki - watek zbiorczy: modele, opinie, przydatne funkcje


zuzka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 630
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

f5, a dlaczego akurat ta chłodziarka.

Pytam, bo mam AEG SKZ71800F0 , ktorą kupilam wstrzymując w sklepie zamowienie na droogiego Siemensa. AEG kosztuje prawie połowe tego co ten Liebherr, a różni je głównie zużycie energii.

 

http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=965731838&p2=3585698164

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f5, a dlaczego akurat ta chłodziarka.

Pytam, bo mam AEG SKZ71800F0 , ktorą kupilam wstrzymując w sklepie zamowienie na droogiego Siemensa. AEG kosztuje prawie połowe tego co ten Liebherr, a różni je głównie zużycie energii.

 

http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=965731838&p2=3585698164

 

Jaką pojemnośc ma Twoja chłodziarka?

pisze ze Pojemność użytkowa chłodziarki 216 litrów a lienberr 308 litrów

 

jest to mozliwe ze ten liebherr jest o 100 litrów pojemniejszy / chyba niemozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f5, niemożliwe. to chyba kwestia zapisów. Aeg to dzieli na 2 strefy.

 

Pojemność netto strefy chłodzenia: 78 l

Pojemność netto chłodziarki: 216 l

 

Czyli 294l

 

Info ze strony producenta:

http://www.aeg.pl/Products/Ch%C5%82odnictwo/Ch%C5%82odnictwo_do_zabudowy/Ch%C5%82odziarki/SKZ71800F0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardziej spoglądałbym w stronę bosch , o lodówkach z tamtej firmy słyszałam nieciekawe opinie .Przeglądając strony trafiłam na ciekawe promocje lodówek zerknij tutaj http://www.electro.pl/Lodowka_BOSCH_KGN_36XL30-722183.html być może zmienisz zdanie i zakupisz lodówkę z tej firmy ale wybór pozostawiam Tobie .

 

poziom hałasu Poziom hałasu [dB]: 42 dosc spory moj samsung ma 40 i moim zdaniem jest za głosny

w tej chwili szukam lodówki 35 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim :)

 

Proszę doradźcie mi coś. Zastanawiam się z mężem nad lodówką do kuchni w aneksie (blisko wejścia do sypialni) . Kuchnia biała w połysku ,a lodówka niestety wolnostojąca i szara :/ Wybór wolnostojącej dlatego iż wszystkie w zabudowie mają małe pojemności. Chciałam kupić białą ,ale większość wygląda niestety dość tandetnie , plastikowo. Nie nastawiam się na szarości ,ale niestety tylko taka mi zostaje. Wybraliśmy taki model SAMSUNG RL58GRGIH , możecie mi coś o niej powiedzieć ? Nigdzie nie moge znaleźć ile dB wydaje. miałam poprzednio podobny model ,ale trochę tańszy i uboższy to hałasowała trochę ,ale do wytrzymania. Dodatkowo zastanawiamy się jeszcze nad koreańczykiem samsunga , model z bialym szkłem na froncie ,ale ona juz jest dośc wysoka więc pewnie zostaniemy przy tej RL58GRGIH.

 

Czy ktoś ja może ma i jest mi w stanie coś o niej powiedzieć ? Ma jakieś wady ? Głównie chodzi mi o to czy warto ją kupować , czy jest może coś innego godnego polecenia (preferowałabym samsunga). Zależy mi na tym aby miała no frost.Wiem ,że z tą funkcją lodówki są głośniejsze ,ale z niej nie zrezygnuje :)

 

będę wdzięczna za pomoc.

Edytowane przez mrowkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim :)

 

Proszę doradźcie mi coś.

(...)

będę wdzięczna za pomoc.

 

Biała Koreanka jest przede wszystkim sporo droższa, bo jeśli chodzi o wysokość to w porównaniu do RL58 jest to tylko kilka cm różnicy. Biała poza tym jest piękna i bardzo ciekawie ułożona wewnątrz. Jesli cena nie gra aż takiej roli - rozważ ją jeszcze raz. Swoją drogą RL58GRGIH to też dobry model i może własnie dobrze że będzie "odcięciem" od bieli w kuchni - wykończenie "IH" w Samsungach mnie osobiście podoba się najbardziej w ich ofercie "stalowoszarych". Jeśli chodzi o głośność - obie będą balansowały na poziomie 40-42dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim :)

 

Proszę doradźcie mi coś. Zastanawiam się z mężem nad lodówką do kuchni w aneksie (blisko wejścia do sypialni) . Kuchnia biała w połysku ,a lodówka niestety wolnostojąca i szara :/ Wybór wolnostojącej dlatego iż wszystkie w zabudowie mają małe pojemności. Chciałam kupić białą ,ale większość wygląda niestety dość tandetnie , plastikowo. Nie nastawiam się na szarości ,ale niestety tylko taka mi zostaje. Wybraliśmy taki model SAMSUNG RL58GRGIH , możecie mi coś o niej powiedzieć ? Nigdzie nie moge znaleźć ile dB wydaje. miałam poprzednio podobny model ,ale trochę tańszy i uboższy to hałasowała trochę ,ale do wytrzymania. Dodatkowo zastanawiamy się jeszcze nad koreańczykiem samsunga , model z bialym szkłem na froncie ,ale ona juz jest dośc wysoka więc pewnie zostaniemy przy tej RL58GRGIH.

 

Czy ktoś ja może ma i jest mi w stanie coś o niej powiedzieć ? Ma jakieś wady ? Głównie chodzi mi o to czy warto ją kupować , czy jest może coś innego godnego polecenia (preferowałabym samsunga). Zależy mi na tym aby miała no frost.Wiem ,że z tą funkcją lodówki są głośniejsze ,ale z niej nie zrezygnuje :)

 

będę wdzięczna za pomoc.

kuchnię też mam w bieli z połyskiem a lodówkę w kolorze stalowym. Lodówkę kupiłem tuż przed remontem, więc szkoda by mi było wymieniać teraz specjalnie pod kolor, też mam kuchnię z aneksem ale jakoś się wnętrze nie gryzie, postawiliśmy na dodatki w podobnych kolorach i fajnie się to uzupełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

do konca tygodnia musze kupic lodowke do zabudowy

moj wybor pada na Gorenje, bowiem kupuje tam plyte gazowa, piekarnik, okap , zmywarke, zatem lodowke rowniez, i moze uda sie uzyskac jakis lepszy rabat za calosc,

 

zatem Gorenje dwa typy (oba modele wg producenta 40 dB)

RCI4181AWV

RKI4181AW

 

ale zastanawia mnie rowniez

Electrolux ENN2801BOW - bo jedyn 36 dB

 

Prosze o wskazowke.......slyszalem ze Gorenje to dosc dobra "półka" z takim sprzetem AGD....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj zibi33,

 

Obie lodówki to doskonałe urządzenia, które sprawdzą się w domowych warunkach. Klasa energetyczna A+ zapewnia niskie zużycie energii, a duża pojemność sprawia, że nie trzeba martwić się o wolne miejsce. Z pewnością już sprawdziłeś, że w przypadku RCI zamrażalnik jest nieco większy niż przy RKI, ale za to przy tej drugiej, pojemność chłodziarki jest większa.

 

Jeśli będziesz miał dodatkowe pytania - chętnie na nie odpowiemy!

 

Pozdrawiamy,

Zespół Gorenje Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość sfinks311

Czy ktoś może mi łopatologicznie wytłumaczyć czy technologia SZÓSTY ZMYSŁ ( konkretnie model ART 925 Whirlpool ) ma podobne działanie do np.komory ZERO w innych markach ??

Jeśli sobie ustawię temperaturę na np. 2 stopnie to w całej lodówce tak będzie ??

Edytowane przez sfinks311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi łopatologicznie wytłumaczyć czy technologia SZÓSTY ZMYSŁ ( konkretnie model ART 925 Whirlpool ) ma podobne działanie do np.komory ZERO w innych markach ??

Jeśli sobie ustawię temperaturę na np. 2 stopnie to w całej lodówce tak będzie ??

Po pierwsze:

Komora zero to co innego a utrzymywanie równej temperatury w chłodziarce to co innego - nie myl pojęć.

Po drugie:

ART 925A++ nie ma komory zero a 6-ty zmysł w tym modelu ma za zadanie kontrolowanie i wyrównywanie temperatury w chłodziarce plus kontrola i wyrównywanie temperatury po otwarciu drzwi.

Po trzecie:

model ART 925A++ jest już wycofany z oferty Whirlpoola więc może być problem z jego zakupem - jeśli ktoś nie ma go fizycznie na magazynie to z Whirlpool Polska już go nie zamówi. Na chwilę obecną zastępuje go nowy model ART 9811A++SF - jest on z grubsza podobny (wymiary, głośność, energooszczędność) ale dodatkowo został wyposażony w technologię StopFrost będącą ciekawą alternatywą dla typowego i denerwującego NoFrosta.

Polega na tym, że w zamrażarce jest demontowalny metalowy element "kumulujący" lód i szron - który w momencie rozmrażania wyjmujemy, usuwamy lód i montujemy ponownie - nie opróżniając zawartości zamrażarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sfinks311

Ok..dzięki za odpowiedź ;);) jednak to mi nic nie daje niestety :sick:

 

Szukam lodówki do zabudowy pow.180 cm z komorą ZERO ...znasz taką ??

Wszystkie znalezione przeze mnie są po 177 cm a chciałbym mieć jak największa ( zrezygnowałem z SBS :p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie:

model ART 925A++ jest już wycofany z oferty Whirlpoola więc może być problem z jego zakupem - jeśli ktoś nie ma go fizycznie na magazynie to z Whirlpool Polska już go nie zamówi. Na chwilę obecną zastępuje go nowy model ART 9811A++SF - jest on z grubsza podobny (wymiary, głośność, energooszczędność) ale dodatkowo został wyposażony w technologię StopFrost będącą ciekawą alternatywą dla typowego i denerwującego NoFrosta.

Polega na tym, że w zamrażarce jest demontowalny metalowy element "kumulujący" lód i szron - który w momencie rozmrażania wyjmujemy, usuwamy lód i montujemy ponownie - nie opróżniając zawartości zamrażarki.

 

dokładnie zamowiłem tydzien temu 925 i sprzedawca mowi ze sie sprzedały cokolwiek to nieoznacza.

9811 w jakiej masz cenie i czy faktycznie potwierdzasz ze jest wieksza niz standard 177cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Pan od Kuchni trochę nas przyciska, żebyśmy wybrali lodówkę ( co by mógł nam wyliczyć dokładnie cenę kuchni)

pytanie główne?- ma być w zabudowie czy wolnostojącą?

 

czy lodówka ( zamrażarka) do zabudowy faktycznie jest dużo mniejsza? Wiem, że mowa jest tu o - 5cm na szerokości i głębokości,

ale czy faktycznie przekłada się to aż tak na pojemność?

 

Bardzo proszę o jakieś informacje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...