Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LODÓWKA, wybór lodówki - watek zbiorczy: modele, opinie, przydatne funkcje


zuzka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 630
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ten Bosch który teraz jest oferowany w sklepach to już nie to co kiedyś.

Kupiłem całe wyposażenie kuchni Boscha tj Zmywarka, piekarnik, mikrofala płyta grzejna i lodówka. Użytkuje 2 rok jak dotychczas bilans jest tai że:

 

-piekarnik był wadliwy (wydostawała się z niego para -wymieniono go na nowy ,niestety zniszczył mi meble :x )

-zmywarka często źle myje bo się blokuje górny wiatrak ( w starej dawali tam metalowe tuleje - teraz wszystko jest z tandetnego tworzywa i się wyrabia)

-piekarnik ma zegar który ciągle się kasuje ( wystarczy chwilowy zanik napięcia i już jest zero ) - nie ma podtrzymania napięcia - porażka.

 

Ogólnie jestem zawiedziony i tego sprzętu już nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem można zaufać Bosch i Electrolux.

 

Pracowałem 5 lat jako sprzedawca AGD i z tymi firmami było najmniej kłopotu

Bez urazy Uranos, ale co ma piernik do wiatraka? od kiedy jak popsuje się pralka czy lodówka klient leci z tym do sklepu a nie serwisu??!!

Ja jestem zwolennikiem i to wielkim, naszej firmy Amica. Tania, niezawodna, estetyczna i bezawaryjna i tak: pralka-2 lata, lodówkozamrażarka- 6lat, kucheka gazowo-elektryczna ok 8lat i okap ok 7lat. Ani jednej usterki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta gazowa Bosch - iuzytkuje blisko 2 lata i nie wiem że ją mam.

Zmywarka Bosch - uzytkuje 2 lata i nie wiem ze ją mam, za wyjatkiem momentów kiedy subtelnie mruga do mnie oczkiem ze juz wszystko pieknie zmyła.

Lodóweczka Bosch - uzytkuje od grudnia albo listopada, jestem zadowolony wszystko sie ładnie przechowuje, zamrozi...

 

Okap wzielismy Amici bo Bosch dawał mało funkcji za 2500zł ale jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o sprzęcie Samsunga, ostatnio oglądałem lodóweczki i powiem, że są niczego sobie za cenę około 2000zł można kupić całkiem konkretną, a podejrzewam, że jak wszystko, co japońskie będzie chodziło bez problemów

A Samsung jest japońską firmą??? :wink:

Fakt, lodóweczki mają nawet-nawet i nie tylko lodóweczki.. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o sprzęcie Samsunga, ostatnio oglądałem lodóweczki i powiem, że są niczego sobie za cenę około 2000zł można kupić całkiem konkretną, a podejrzewam, że jak wszystko, co japońskie będzie chodziło bez problemów

A Samsung jest japońską firmą??? :wink:

Fakt, lodóweczki mają nawet-nawet i nie tylko lodóweczki.. :lol:

 

A fakt, Samsung pochodzi z Korei tak samo jak LG, drobna pomyłka he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie iwestujcie w sprzęt AGD firmy LG

 

miałem taką piękną lodówkę - 2m wysokości, wszystkie systemy - co to myć jej podobno nawet nie trzeba było. Miała jedną wadę - nie chłodziła i serwis nie potrafił jej naprawić. Ponieważ gwarancji już nie było rozstałem się bez żalu. Szkoda kasy i nerwów kiedy jedzonko się psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lodówkę to z czystym sumieniem polecam boscha. Ze siedem lat temu kupiliśmy taką z dużym zamrażalnikiem i dwoma agregatami i jestem z niej zadowolona do dziś.

 

Chociaż może należy wziąć pod uwagę, że producent mógł zjechać z jakością :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrolux

Liebher

Bosch, Siemens

.................

pozostałe

 

 

Przed kupnem upewnić się czy w instrukcji napiasali jakie temperatury ma utrzymywać. Moja "chłodziła" do 8-10 oC, a w instrukcji było "jak wół" 5 oC - więc zareklamowałem, wymieniłem na "sprawniejszą".

Osobiście doradzam wolę sprzęty proste, bez "wodotrysków" i przesadnej elektroniki - mniej awarii i napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych firm najlepszym sprzetem chlodniczym cieszy sie elektrolux.

Co do lodowek amiki to poza ladnym wnetrzem (tym wlasnie przyciagaja) nie sa to lodowki godne polecenia.

 

Nie byly wymienione lodowki gorenje, a mozna je kupic w rozsadnej cenie, sa dobrej jakosci i maja niskie zuzycie energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...