Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LODÓWKA, wybór lodówki - watek zbiorczy: modele, opinie, przydatne funkcje


zuzka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 630
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też kupuję liebherr. Szukałam lodówko-zamrażarki do wys. 140 cm z jak największym zamrażalnikiem w stosunku do lodówki /najlepiej obie części takiej samej wielkości/ Niestety pomimo długich poszukiwań nic takiego nie znalazłam - chyba nie produkują.A moze ktoś z forumowiczów widział taka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lodówke Electroluxa (nie pamietam jaki model) wys. 173 cm,z 3 szufladami w zamrażarce i zaobserwowałam dosc niepokojący efekt, a mianowicie czasem (kilka razy w ciagu dnia) kiedy się załącza to wydaje dźwięk jak startujący samolot.

Za pierwszym razem, zanim wyczailismy ze to lodówka to ze strachem obeszlismy cały dom i na zewnątrz także.

Nie mam bladego pojęcia z czego to wynika, ale pewnie nie jest normalne :)

Ale i tak zapytam-moze ktos majac ten model spotkał sie tez z takim zjawiskiem, albo wie co zacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie widzę, że firmy typu ARDO, Ariston, Amica, Indesit, Whirlpool to niezbyt trafne inwestycje?

 

Mam lodówkę Aristona 4 lata - przez ten czas kompletnie nic się z nią nie działo. Ja jestem zadowolona - 2 termostaty, ciuchutko chodzi.

Szwagier i znajomi mają Amicę - 5-6 letnie - głośne jak ruski czołg, ale też się z nimi nic nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pralkę AMica, i jak tylko gwarancja się skończyła podczas wirowania zaczęła wyć jako turboodrzutowiec! Poza tym tańczy mi po łazience... :evil:

TEraz myślę o praclce BOSCH lub Siemens tudzież LG, bo na Samsunga ludzie narzekają, że serwis do dupy, siadają pompy, głośno wyje, skacze itp...

 

Za to na kuchnię i płytę AMici nie narzekam. Z kolei już okap AMici to porażka, ciszej chodzi o dziwo na drugim niż na pierwszym biegu, ale i tak jest sakaramencko głośny! Never more...

***

Mam też lodówkę 2agregatową Electrolux ERN2922 i jest w porzo, podobnie jak zmywarka! NIestety teraz planuję kupić większą zmywarkę (60cM), ale Electrolux nie robi z 1/2 załądunku... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lodówke Electroluxa (nie pamietam jaki model) wys. 173 cm,z 3 szufladami w zamrażarce i zaobserwowałam dosc niepokojący efekt, a mianowicie czasem (kilka razy w ciagu dnia) kiedy się załącza to wydaje dźwięk jak startujący samolot.

Za pierwszym razem, zanim wyczailismy ze to lodówka to ze strachem obeszlismy cały dom i na zewnątrz także.

Nie mam bladego pojęcia z czego to wynika, ale pewnie nie jest normalne :)

Ale i tak zapytam-moze ktos majac ten model spotkał sie tez z takim zjawiskiem, albo wie co zacz?

 

Electroluxy tak mają, że wydają różne dziwne dźwięki :-? Też mam Electroluxa (lodówko-zamraż) i nawet w instrukcji obsługi jest napisane że może wydawać dźwięki typu brum-brum :roll: :p Nasza często sobie pomrukuje...I nic to złego nie znaczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie kupujcie znane marki i sprawdzone. po co wyszukiwać coraz to nowych producentów. przecież ceny są porównywalne więc lepiej nie eksperymentować.
Bzdura...znane to nie znaczy sprawdzone :p

Teraz mam Indesit...super od 2 lat.

Np. boscha kupie wiertake, ale nigdy zmywarke.

Mercedesa kupie samochód, a nie zlewozmywak.

Kumasz???

 

ty bzdury piszesz. są firmy znane i sprawdzone. są też znane i niesprawdzone np. amica. a już to, że nie kupisz nigdy zmywarki boscha to chyba nikt nie zrozumie. a co do mercedowskiego zlewozmywaka to się nie wypowiadam :lol: .

 

Az takich bzdur, to Krzytofik nie pisze :D

Pogadaj troche z firmami, które robią meble kuchenne.

Znany Phillips robie niezłe czajniki i golarki, gorzej jak przychodzi trochę elektroniki.

W zasadzie , to są może 2-3 firmy AGD, których sprzęt w całym asortymencie jest godny polecenia - cena nie bardzo . Reszta firm jedne rzeczy robi niezłe inne takiesobie i do bani.

Wspomniana Amica robi np niezłe gazówki i okapy, reszta taka sobie.

Whirpool piekarniki do zabudowy i gazówki w miarę ale zmywarki do luftu.

Włosi i Anglicy robią rewelacyjne okapy (często to firmy prawie nieznane na rynku), natomiast ich lodówki czy zmywarki nigdy bym nie polecił.

Dużo też zależy od modelu urzadzenia. Pralki Boscha nie są złe , ale serwis koszmarny.

Do zmywarki Boscha sie nie przyczepię :D - mam od lat i odpukać

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
liebherr ma jedną wadę, stal nierdzewna jest trudna w utrzymaniu czystości - jeżeli nie jest natłuszczana dodawanym do lodówki olejem, lubi rdzewieć. Kiedy za ok 1rok będę kupować lodówkę do domu, takiej na pewno już nie kupię.

Wszystko inne w tej lodówce jest ok

 

ta "rdza" to nalot, stal nierdzewna ma to do siebie, że nie rdzewieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...