Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam! Jestem nowym "forumowiczem". Zamierzamy budować Rubina 3 czy ktoś ma projekt do sprzedania? Pozdrawiam wszystkich budujących

 

 

a co chcesz kupić? ksero? przecież projekt może być wykorzystany tylko raz.

kupić można w MG projekt a najlepiej kupić w biurze które będzie dokonywało adaptacji wtedy unikniesz kłopotów.

na właśną rękę się nie kupuje projektów, to tak jak leki bez recepty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramzes ja mam do sprzedania nie wykorzystany projekt, nie tknięty palcem tylko innego domu - kupiłam projekt a potem sie okazało że gmina się nie godzi na pewne rzeczy i najłatwiej było zmienić projekt - co nie znaczy że jest z nim coś nie tak - poza tym tutaj na początku wątku dwie osoby chciały sprzedać ten projekt nie wiem jednak jak im poszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramzes ja mam do sprzedania nie wykorzystany projekt, nie tknięty palcem tylko innego domu - kupiłam projekt a potem sie okazało że gmina się nie godzi na pewne rzeczy i najłatwiej było zmienić projekt - co nie znaczy że jest z nim coś nie tak - poza tym tutaj na początku wątku dwie osoby chciały sprzedać ten projekt nie wiem jednak jak im poszło

 

nieużywany można odsprzedać, ale widzisz po swoim przypadku że pochopne kupowanie projektu bez architekta może skończyć się tym że będzie leżał na półce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na własną rękę kupować nie będę...w gminie mam już uzgodnione że Rubin u nas może stanąć :) :D właściwie to mi chodziło o kogoś kto kupił projekt a nie może u niego powstać taki dom lub z innych przyczyn zrezygnował. No nic na to wygląda że będę projekt kupować z biura bezpośrednio. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt który miałam wcześniej wybrany miał piwnicę i zależało mi na niej, a jak się okazało w danym miejscu piwnic nie pozwalali robić z powodu wysokiego poziomu wód gruntowych, z piwnicy zrezygnować to nie problem , ale przerobienie całego domu w ten sposób żebym miała sporą spiżarnię raz że był mało wykonalny a dwa baaaardzo kosztowny - łatwiej, szybciej i taniej było znaleźć nowy projekt :) i tak trafiło na Rubina w którym się zakochałam od pierwszego wejrzenia :)

w gminie może po odwołaniach pozwoliliby nam wybudować piwnicę ale my wcześniej mieszkaliśmy obok 2 rzek które w 2010 nas chciały zalać - mąż przez tydzień prawie w ogóle nie spał ratując dom sypiąc wały i pompując wodę z piwnicy itd - stwierdziliśmy że nigdy więcej .....

 

poza tym spieszyliśmy się a odwołania by długo trwały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych i starych bywalców tego form. Mam wielką prośbę, chce oddać RUBINA i brakuje mi certyfikatu energetycznego. Jakiś gość pod Kielcami robi go za 50zł tylko trzeba wysłać mu kilka kartek z projektu. I tu moja prośba może ktoś dysponuje wersją elektroniczną projektu "RUBINA" i mnie poratuje. Nie chce całości wystarczy tylko parę stron, które bym wskazał. Info na [email protected]. Z góry dzięki.

 

AAAAAAAAAAA NAJWAŻNIEJSZE. UWAGA UWAGA UWAGA

 

Nie wiem czy w pozostałych projektach RUBINA tj. 1,2 i chyba teraz 3, ale w RUBINIE tym z antresolą, PSEUDO PROJEKTANT w garażu nie zrobił WENTYLACJI i przy odbiorze kominiarz i się do tego przyje....ał. Musiałem zrobić bezpośrednio dziurę w ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych i starych bywalców tego form. Mam wielką prośbę, chce oddać RUBINA i brakuje mi certyfikatu energetycznego. Jakiś gość pod Kielcami robi go za 50zł tylko trzeba wysłać mu kilka kartek z projektu. I tu moja prośba może ktoś dysponuje wersją elektroniczną projektu "RUBINA" i mnie poratuje. Nie chce całości wystarczy tylko parę stron, które bym wskazał. Info na [email protected]. Z góry dzięki.

 

AAAAAAAAAAA NAJWAŻNIEJSZE. UWAGA UWAGA UWAGA

 

Nie wiem czy w pozostałych projektach RUBINA tj. 1,2 i chyba teraz 3, ale w RUBINIE tym z antresolą, PSEUDO PROJEKTANT w garażu nie zrobił WENTYLACJI i przy odbiorze kominiarz i się do tego przyje....ał. Musiałem zrobić bezpośrednio dziurę w ścianie.

 

bez urazy ale certyfikat energetyczny za 50 zł to jest po prostu nieporozumienie - ten dokument nie wystarczy nawet do tego żeby użyć go w toalecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w której wersji nie ma wentylacji? jest kanał w pomieszczeniu garażu. a po drugie po co wpuszczałeś kominiarza do garażu? on ma tylko odebrać wentylację w kotłowni, kuchni, łazienkach, garaż go nie interesuje, zawsze możesz powiedzieć że to pomieszczenie gospodarcze a to nie wymaga - naciągnął Cię facet niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wentylacja jest - RUBIN 3 - projektu niestety w wersji elektronicznej nie mam - jak ci się nie uda zdobyć to zeskanuj

 

8 marca montują u nas okna, 11 przychodzą do tynków , zaraz po nich wylewki a na czerwiec mamy umówioną ekipę wykończeniową do ścian płytek paneli i pierdół - mam nadzieję że zdąży wszystko wyschnąć i terminy się nie przesuną - na wakacjach przeprowadzka :)

 

szukamy ładnej podłogi do salonu, bo się jednak plany zmieniły i nie będzie tam płytek, no to od razu też schody

 

czy ktoś robił barierki szklane na schodach ? zastanawiam się nad tym ale nie wiem jakie to koszty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy ale certyfikat energetyczny za 50 zł to jest po prostu nieporozumienie - ten dokument nie wystarczy nawet do tego żeby użyć go w toalecie

 

Chłopie bez urazy ale chyba zamieniłeś się z hu.. na rozum. Powiedz mi do czego innego ci ten certyfikat. Jakiś frajer w Ministerstwie sobie wymyślił, że od dziś budynek ma mieć certyfikat i musimy go robić. Do niczego innego ci on nie posłuży niż właśnie do toalety, a płacić po 900zł jakiejś firmie co przyjedzie i pseudo zrobi pomiary to poroniony pomysł. Jak masz ochotę to rób sobie i płać ile chcesz. Ale ja za wymysły naszych urzędasów nie mam zamiaru płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w której wersji nie ma wentylacji? jest kanał w pomieszczeniu garażu. a po drugie po co wpuszczałeś kominiarza do garażu? on ma tylko odebrać wentylację w kotłowni, kuchni, łazienkach, garaż go nie interesuje, zawsze możesz powiedzieć że to pomieszczenie gospodarcze a to nie wymaga - naciągnął Cię facet niestety.

 

Kapi jeśli nie wiesz o czym mówisz to nie pisz bzdur. Masz poczytaj:

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ I BUDOWNICTWA

 

z dnia 14 grudnia 1994 r.

 

w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

 

Rozdział 10

 

Garaże dla samochodów osobowych

 

§ 108. W garażu z zewnętrzną obudową pełną należy stosować wentylację:

1) co najmniej naturalną, przez przewietrzanie otworami wentylacyjnymi w ścianach przeciwległych lub bocznych, o łącznej powierzchni otworów netto nie mniejszej niż 0,04 m2 na każde stanowisko postojowe - w garażach nadziemnych wolno stojących, przybudowanych lub wbudowanych w budynki nie ogrzewane,

2) co najmniej grawitacyjną, zapewniającą 1,5-krotną wymianę powietrza na godzinę - w garażach jednoprzestrzennych nadziemnych lub częściowo zagłębionych, znajdujących się w budynkach mających ogrzewanie i nie więcej niż 10 stanowisk postojowych,

3) mechaniczną - w innych garażach, nie wymienionych w pkt 1 i 2, oraz w kanałach rewizyjnych, służących zawodowej obsłudze i naprawie samochodów bądź znajdujących się w garażach wielostanowiskowych.

 

Owszem jak masz znajomego kominiarza albo ślepego to pewnie łyknie, że garaż to pomieszczenie gospodarcze i ci wszytko podpisze. A żeby uprawdopodobnić to wstaw tam kilka regałów ze słoikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczysz sam sobie, nie umiesz czytać przepisu i nie umiesz czytać przedewszystkim projektu ale to Twój problem

 

Tak Ty jesteś znawcą czytania !!! Brawo 5 z "+" dla Ciebie !!!

Jeszcze tu poczytaj i potem pogadamy. http://czytaj.tooba.pl/Wentylacja-w-garazu-zgodna-z-przepisami

 

Po drugie

Bdujesz RUBIN "3" a mądrzysz się nad projektem RUBINEM pewnie nigdy go nie widząc. Szkoda słów. Wyrażnie napisałem, że w projekcie RUBIN nie ma wentylacji w garażu może w RUBIN 2 i 3 ona jest narysowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...