Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

W przyszłym roku zaczynam budowę domu Rubin pod Warszawą. Chcielibyśmy jednak "na żywo" zobaczyć domek i podpytać bardziej doświadczonych Rubinowców, o rozwiązania w projekcie. Czy istnieje możliwość obejrzenia domu w "naszej" okolicy? Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc.

 

Hej. My budujemy się w Gabinie koło Płocka. Jesli śniegi odpuszczą będziemy w połowie maja po wylewkach więc jak coś to zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oj długo tu nie zaglądałam, a wszystko dlatego, że byłam zajęta wykańczaniem i przeprowadzką:) tak, już jesteśmy na swoim! wiele jeszcze przed nami, pokoje na górze właściwie puste, ale to już w międzyczasie. Poza tym brakuje załon, rolet, dekoracji...wtedy domek nabierze charakteru, zamieszcze kilka zdjęć stanu obecnego (właściwie to zdjęcia robione były ok miesiąca temu) także postaram się też póżniej je zaktualizowac.2013-02-17_17-56-37_159.jpg2013-02-17_17-56-55_717.jpg2013-02-17_17-58-30_692.jpg2013-02-17_17-59-40_137.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

u nas jutro mają skończyć tynki - 3 tygodnie to trwało, a to dlatego że okazało się iż ściany są krzywe jak diabli - ofkors nie wszystkie ale jednak - w najgorszym stanie były skosy na poddaszu i miejscami jest 7 cm tynku :( totalna porażka :/

 

teraz hydraulik - miał przyjść już 2 tyg temu robić na górze łazienkę i pralnię ale coś mu nie po drodze i może przyjdzie jutro - tzn on twierdzi że przyjdzie a ja w to już nie wierzę po prostu :/

 

ekipa od wylewek czeka na telefon :(

 

w takim tempie to ja nie wiem czy my się do września wyrobimy :( tzn czy nam wylewki wyschną pod parkiet bo resztą się tak nie zamartwiam

 

Iwcia - zazdroszczę przeprowadzki :) ładnie wyszła kuchnia :) a w salonie ściana z kamieniem bardzo fajna - też o czymś takim myślę tylko boję się kurzu na kamieniu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineralko,nie masz co sie martwic kurzem!wystarczy raz na tydzien przejechac pioropuszem i to tyle!sciana wyglada niesamowicie,wszyscy znajomi od razu zwracaja na nia uwage:)

My teraz walczymy z ogrodkiem...ziemia,ktora zostala po kopaniu fundamentow wlasnie zostala rozpracowana,wyrownalismy nia teren.w tym roku na pewno zrobimy ogrodzenie,bo marzymy o piesku:)a poza tym wlasnie zamowilismy zaluzje drewniane do salonu i wykuszu,w kuuchni beda chyba rolety rzymskie,bo drewna juz jest tam sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coop - oj wiem wiem bo dzisiaj właśnie płaciłam - ogólnie to wychodzi mniej więcej 1000 m/kw tynku i kosztowało mnie to 23 tyś a wybraliśmy tynk cementowo wapienny maszynowy superlekki http://www.dolina-nidy.com.pl/tynki-cementowo--tynki-cementowo-wapienne/242-tynk-cementowo-wapienny-maszynowy-lekki-wewntrzny.html - ale wygląda rewelacyjnie, ściany są super gładkie pięknie schną i efekt wyszedł extra - gipsu nie chcieliśmy .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czas na nas : tynki zrobione, hydraulika zrobiona, wylewki schną :) a dzisiaj podłączyli nam prąd - wybraliśmy taryfę G12w czyli tzw weekendowa - jeszcze woda na dniach a od 3 czerwca przychodzą fachowcy od wykończeniówki :)

najpierw szlifowanie tynków i ścianki, sufity gipsowe, potem od razu płytki i parapety do końca czerwca - później panele nad garażem i na przełomie lipca sierpnia parkiety razem ze schodami i drzwiami - tylko o kuchni nawet narazie nie myślę i ścianach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było...zresztą z tego co widzę to cisza na forum :). A szkoda...bo mi właśnie to forum pomogło w zdecydowaniu się na ten projekt...a póżniej na pewne kalkulacje i inne rozwiązania... :) Fajnie wszystko się liczy na papierze.... szkoda że w rzeczywistośći wszystkie kalkulacje wychodzą inaczej ;). My już (dopiero) jesteśmy po fundamentach. Wybraliśmy pustaki szalunkowe a nie bloczki betonowe (jak w planie). Całkiem możliwe że nie będziemy mieć słupa który jest na środku salonu. Od poniedziałku ruszają mury...już sie nie mogę doczekać :). Jeżeli chodzi o mury to zdecydowaliśmy się na porotherm dryfix. Pozdrawiam i mam nadzieje że pochwalicie się nowymi zdjęciami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

hej Rubinowicze - jak postępy budowlano-wykończeniowe u was ? cisza więc obstawiam że prace idą pełną parą - u mnie ekipa od kilku dni czyści i gruntuje ściany i układa płytki - i dzisiaj jadę mam nadzieję kupić płytki do kuchni i skończę wreszcie krążyć w kółko po mieście za glazurą

w lipcu czeka nas przerwa w pracach a w sierpniu elewacja i parkiety no i podbitka - na ten rok zostajemy niestety bez drzwi wewnętrznych bo nam się stolarz czasowo nie wyrobi i będą dopiero zimą - ale jakoś damy radę - jest nadzieja że po lakierowaniu od października przeprowadzka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...