Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Właśnie zakupiliśmy projekt Rubin - odbicie lustrzane i projekt przekazaliśmy do adaptacji.

 

Czy ktoś z obecnie czytających forum buduje/przygotowuje się do budowy w mazowieckim? A jeśli tak to czy z pustką nad salonem?

 

Pozdrawiam

Artur

 

Ta pustka to się nazywa "antresola" i już jeden taki RUBIN w pow. Otwockim stoi........ u mnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Łukasz,

 

Powiedz mi gdzie się z nim schowałeś, że Cię jeszcze nie widziałem ;- )

 

Chętnie zobaczę (przynajmniej z zewnątrz coby się nie narzucać) Twojego Rubina, więc jeśli to możliwe to będę wdzięczny za namiar na priv. A w ostateczności pozostaje Twoja galleria picassaweb jesli moze byc udostepniona.

 

Pzdr

Artur

 

 

Ta pustka to się nazywa "antresola" i już jeden taki RUBIN w pow. Otwockim stoi........ u mnie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 3 months później...
  • 5 weeks później...
Witam wszystkich forumowiczów, wspólnie z żoną wybraliśmy projekt Rubin na nasz domek jednak czy ktoś z tu obecnych jest z Warszawy lub okolic i był by tak miły i pokazał w rzeczywistości swój domek? Przewertowałem wszystkie zdjęcia z forum ale jednak real to real. Będę wdzięczny za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestesmy bardzo zadowoleni ze wybraliśmy pianke. Nawet na strychu, powiedzmy jest w miare ciepło. Zreszta na izolacje domu nie oszczędzaliśmy co teraz procentuje. Fakt jak na razie nie było zimy i w sumie piec chodził na minimum mocy byle podłoga nie była całkiem zimna (płytki na całym dole).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A ja napiszę coś z innej beczki - wielu znajomych którzy obecnie są w trakcie budowy lub planują budowę (oczywiście innych domów) pyta mnie co bym po tych 2 latach mieszkania zmieniła teraz w domu. Mowa oczywiście o rzeczach których się zmienić teraz nie da, a jest to możliwe tylko na etapie budowy. Otóż jedyne co bym zmieniła na dzień dzisiejszy to przeniosłabym kotłownie zza ściany za salonem (i tutaj bym zrobiła pralnie i wieszaki na ubrania bo tylko tędy wchodzimy do domu) do pomieszczenia gospodarczego za garażem. U nas wynika to z tego że palimy drzewem, ciągle trzeba chodzić dokładać do pieca , na dym nie narzekam bo od czegoś mamy te drzwi - chociaż bardzo często wlotem z klimatyzacji (z pompy ciepła) ten smrodek jednak dostaje się do salonu, narzekam jednak na nieporządek który teraz tam panuje, kurz, ciemne ściany, pył z pieca. Jakby nie patrzeć jednak wnosi się on z butami do salonu.

Nigdy w życiu za to nie oddałabym garażu połączonego z domem. Uwielbiam to rozwiązanie. Bywało że chora narzucałam kurtkę na siebie i w kapciach i piżamach zawoziłam dzieciaki do szkoły, a potem hyc do łóżka suchą stopą :) Nigdy , przenigdy przez te dwa lata zapachy spalin nie dotarły do domu - więc bez obaw nie będzie śmierdziało :)

 

Jeszcze jedna sprawa nasuwa mi się na myśl w tej chwili - brakuje mi gniazdka elektrycznego przy kolumnie w salonie - pluję sobie w brodę że go nie zrobiłam - no ale nie mogłam tego przewidzieć. U nas z racji mojego hobby przy kolumnie ciągle stoi lampa podłogowa a pod kanapą ciągnie się przedłużacz - fuj fuj fuj....

 

A tak to polecam Rubinka, ja go bardzo lubię - ten taras.. :) .... ogromny salon (i choć jeszcze nie ma kominka jest najcieplejszym pomieszczeniem w domu) w którym mój syn ADHDowiec może się wybiegać w przerwie w nauce, w którym mam miejsce na rodzinną biblioteczkę i mężowski barek a do tego wejdzie ogroooomny stół. Niezliczone metry kwadratowe ścian na których mogę wieszać swoje obrazy. Mnogość pomieszczeń , że jest dzisiaj miejsce na prywatną mini siłownię, czy też "pokój zabaw" jak to nazywają dzieci (mają tam swój TV i PS3) a w planie też stół dopingponga. pralnia za którą przy każdym praniu dziękuję że mam :) Kuchnia duża i przytulna (choć bywają noce że brakuje mi w niej drzwi) duuuuża i pełna spiżarnia przy kuchni (to akurat moje rozwiązanie :) ) Ahhh co tu dużo gadać :) - to takie moje małe podsumowanie po 2 latach na swoim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Ja też potwierdzę, że kotłownia połączona z salonem to niewypał przy ogrzewaniu węglem, drzewem czy cokolwiek co kopci. Gaz może być ale nie żywy ogień. Często trzeba czyścić żeby nie nosiło się do środka.

Co do gniazdka przy kolumnie to ja przewidziałem jego brak i mam zamontowany w podłodze + wyprowadzenie na głośniki od kina domowego. Super sprawa nic się nie ciągnie i nie widać kabli.

Reszta chyba do przeżycia. Choć wywalił bym ten wykusz z niby balkonem bo szkoda na niego kasy i pracy.

 

Życzę miłego budowania dla nowych szczęśliwych posiadaczy Rubina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam wszystkich.

Jestem prawie zdecydowany na projekt Rubin, chcemy z żoną w tym roku zaczac budowe. Jesteśmy z Wrocławia, czy ktoś z dolnośląskiego bądź opolskiego budował Rubina z antreosla. Bo chcielibysmy w miarę możliwości obejrzeć domek przed zakupem projektu. Pozdrawiam wszystkich budujących i tych już mieszkających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie ale chyba trochę z tą wyspą przesadziłaś. W kuchni nie ma aż tyle miejsca na takie wynalazki chyba, że zrobisz jakieś minimalne wymiary. My planowaliśmy wsypę z kuchnia i trochę lipa, żeby spokojnie to obejść dookoła. Więc pomysł umarł. Edytowane przez lukaszkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich po długiej nieobecności... "Trochę" zeszło nam się z uzyskaniem pozwolenia na budowę ale w końcu! mamy projekt odebrany więc można zabierać się za przygotowanie do budowy :) Start przewidujemy w okolicach przełom maja/czerwiec. Przy okazji pozdrowienia dla lukaszkw :) - zobaczenie na żywo już stojącego Rubina pomogło nam bardzo i kilka rzeczy po tym zaadaptowaliśmy w projekcie. Zobaczymy jaki będzie rezultat.

 

Ktoś jeszcze właśnie startuje z Rubinem?

 

A propos kuchni to mojej małżonce też się marzy wyspa....ale przy naszym układzie z drzwiami odchylanymi na salon wg mnie to tam jest za mało miejsca i trzeba byłoby sie ganiać do okoła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...