Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kapi o ile centymetrów poszerzyłeś i jaki wyszedł Ci prześwit w bramie garazowej. Chodzi mi o to czy czasem nie wyszedł ci nietypowy wymiar bramy garażowej co wiąże się z dużym jej kosztem w póxniejszym etapie.

 

Nad garażem to chyba wszyscy forumowicze zrobili jeden pokój (sypialnie) no i łazienke zamiast tej śmiesznej pralni... ja również.

 

Stal widzę, że cenę rozsądna choć nie wiem za jakie "fi" i czy BRUTTO i NETTO ja właśnie dzis kupiłem

 

fi 16 1980zł BRUTTO tona

fi 12 2010zł BRUTTO tona

fi 6 2200zł BRUTTO tona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

o 80 cm poszerzyłem garaż, z bramą jesZcze zobaczę jaką założę. Wtedy ten garaż dopiero jest rzeczywiście 2 stanowiskowy.

 

Ryzykowny manewr choć nie mogę teraz sprawdzić jaki wyjdzie Ci prześwit nowej bramy garażowej bo z tegho co sie orientowałem u producentów bram te niewymiarowe około 3-4 tyś droższe, ale będe w domu to zobacze na projekcie ile to razem będzie cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież poszerzając garaż bramę można zostawić taką jaka była - chodzi o przestrzeń w środku, po drugie w firmach z którymi rozmawiałem o bramach powiedzieli że nie ma to znaczenia bo w dzisiejszych nie ma już nic typowego każde zamówienie jest indywidualne jeżeli chodzi o takie gabaryty, poza tym pare złotych więcej za bramę to nic w porównaniu z kilkoma m2 na partzerze i na kilkoma na poddaszu - dodatkowymi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie? czy wszyscy realizowaliście słup w salonie czy ktos zdecydował się go usunąć? zastanawiałem sie ostatnio nad tym i po nie wielkich zmianach w konstrukcji - pogrubieniu scianki i przedłużeniu tej od kuchni - można by tego słupa uniknąć i nie robić - co wy na to? czy może kroś tak już robił. a co sądzicie o kuchni>? nie wydaje sie mała - zastanawiam się żeby kosztem spiżarki ja powiększyć. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i życzę Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

Korzystając z chwili wolnego czasu porobiłam parę z dawna obiecanych zdjęć z wnętrza mojego domu i dodałam do mojego albumu.

Możecie je obejrzeć na:

http://picasaweb.google.com/32zetka/WnTrza?authkey=lSSBTYmKwDk&feat=directlink

Pierwsze święta w nowym domu to niezapomniane chwile. Życzę Wam, abyście następne święta też mogli przeżywać w Waszych Rubinach i cieszyć się ze swoimi rodzinami, że spełniliście swoje marzenia o własnych czterech ścianach (w Rubinie tych ścian jest trochę więcej).

Pozdrawiam

32zetka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32zetka - śliczny domek - zazdroszczę

ja planuję wprowadzać się w lutym, zobaczymy jak pójdzie :)

słup w salonie miałem okrągły ale obiłem regipasmi na prostokąt

łazienkę na piętre zrobiłem w pokoju nad kuchnia

a w miejscu łazienki będzie garderoba

z garderoby w sypialni zrezygnowaliśmy i mamy większą powierzchnię sypialni

tak samo zrezygnowaliśmy ze spiżarni i powiększyliśmy sobie kuchnie

 

jak bedę miał fotki to wlkeję

 

wszystkiego dobrego w nowym 2009 i niech się Wszystkim wiedzie, i jak najszybszego ukończenia RUBINA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do dawidk !!!!!

Słuchaj jakiej firmy okna dachowe u siebie wstawiłeś, chodzi mi głównie o otwieranie (klamkę) góra czy dół i czy montowałeś na takiej wysokości jak w projekcie bo mam wielki dylemat z tym związany a czas gonii "PROMOCJE OKIEN"

No i też czy brałeś uchylne czy obrotowe bo zgodnie z projektem to jesli są obrotowe to guz murowany jak będzie ono otwarte !!!!!! :lol: :lol:

 

Jesli możesz wstaw kilka zdjęć tych okien od wewnątrz (zamknięte i otwarte)bo 32zetka ma tylko łazienkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yossarian74

Jestem na etapie wyboru projektu. Bardzo podoba mi się rubin , ale chciałbym zobaczyć jak ten dom wygląda w rzeczywistości, a nie w katalogu lub na zdjęciu. I tu moje pytanie. Czy ktoś z centralnej polski ( najchętniej z okolic warszawy ) buduje lub zbudował rubina. Bardzo chciałbym zobaczyć jak się prezentuje.

Ewentualnie może ktoś widział taki budynek zbudowany i może mi powiedzieć gdzie taki stoi.

Próbowałem uzyskać od MG Projektu liste referencyjną, ale nie chcą podać namiarów na klientów zasłaniając się "ochroną danych osobowych" :(

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Gerard

d211(małpa)o2(kropka)pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam pod Bydgoszczą. Było już u mnie parę osób z forum oglądać dom, bo jestem chyba jedyną obok dawidak osobą, która już go wybudowała, a na pewno jedyną, która już mieszka. Dawidk jest spod Wrocławia więc to od Warszawy mniej więcej ta sama odległość co do mnie.

Być może ktoś już też wybudował Rubina, ale nie jest zalogowany na forum, więc pozostaje tylko uważna obserwacja okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yossarian74

Bardzo Ci Zetko dziękuję za odpowiedź.

Nie mam w planach wyprawy do Bydgoszczy, ale mam nadzieję że jeżeli bym się wybierał to nie będziesz miała nic przeciwko temu bym rzucił okiem na Twój dom.

Widziałem co prawda zdjęcia ( bardzo fajnie go urządziłaś ) ale fotki to nie to samo.

Miałem już wcześniej wybrany inny projekt, ale po obejrzeniy domu w realu postanowiłem szukać dalej.

Jednak wizualizacja w katalogu to nie to samo co rzeczywistość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
wreszcie mogę powiedzieć, że jestem wśród szczęśliwców budujących Rubina. Oczywiście nie obyło się bez problemów i to całkiem konkretnych. W trakcie jak murarze już kopali fundamenty, przypadkowo przejeżdżała tamtędy Pani, która wydawała mi warunki zabudowy. Narobiła rabanu, że dom jest źle stawiany, niezgodnie z warunkami no i w końcowym efekcie, mimo że już 3/4 fundamentu była wykopana, budynek został przesunięty o 10 m w głąb działki. Oczywiście wiąże się to z podwójnym wytyczaniem budynku, podwójną kasą dla geodety itd. Okazało się, że wytyczenie było ok tylko w związku z tym, że ta działka to działka rolna o pow. 3Ha to jak zaczęli kopać to faktycznie wyglądało na tak dużej powierzchni bardzo blisko drogi. W końcowym efekcie cofnięcie wyszło na korzyść wyglądu całej działki i myślę, że prezencji domu również. Jednak na tym nie koniec, bo im dalej od drogi tym niższy i bardziej podmokły teren i tu znowu jakieś komplikacje z fundamentami. Cały dom podnosimy do wysokości drogi a to jest ok. 1m i będzie teren cały podwyższany. Zaczęliśmy w tym tygodniu, jest środa a ja już się boję co będzie jutro. Mam nadzieję, że tylko początek taki marny a reszta pójdzie gładko i sprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły numer! ale nie bardzo rozumiem - czy budujesz dom bez pozwolenia na budowę?? przecież wytyczyć należy zgodnie z projektem zagospodarowania zatwierdzonym decyzją o pozwoleniu na budowę! Jeżeli przesunęłaś go w stosunku do projektu zagospodarowania to cyrk się dopiero zacznie - jest to przecież itotne odstępienie od warunków pozwolenia na budowę. PINB zażąda ekspetryz, projektów zamiennych i oczywiście kara? Sprawdź to dokładnie? gdzie był kierownik budowy, geodeta, projekt? czegoś tu chyba nie rozumiem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na budowę bez pozwolenia bym się nie odważyła. Tu jest w ogóle dziwna sprawa, bo jak już pisałam to działka rolna. Musieli mi wyznaczyć od asfaltu linię rozgraniczającą. Geodeta z projektu zagospodarowania wyczytał że wynosi ona niecałe 3m jak się okazało ta Pani która wydawała mi warunki przyjęła sobie linię rozgraniczającą od 6m. Poza tym tak jak pisałam, mimo że zaprojektowaliśmy odsunięcie domu o 10 m plus ta linia rozgraniczająca, faktycznie to brzydko wyglądało i odcinało się od otoczenia (z jednej strony jest las i duża przestrzeń a tu nagle przed samym nosem dom - myślę, że to też był jeden z argumentów, dla których Pani, która zajmowała się planem zagospodarowania nalegała, żeby jednak się przesunąć w głąb działki). Sama ma się zająć formalnościami związanymi ze zmianami. Po dość długich rozmowach na budowie w składzie: geodeta, Pani od pozwoleń, Pani która przygotowywała plan zagospodarowania, murarz i kierownik budowy no i oczywiście my ustalono, że zostaną przygotowane zmiany do projektu zagospodarowania (projekt zamienny), dom zostanie przesunięty i wszystko zostanie zgłoszone tyle, że już w trakcie prac.

Ja szczerze mówiąc już się przyzwyczaiłam, że nic w tej budowie nie będzie proste i jednoznaczne. 4 miesiące chodziłam do urzędu, żeby w ogóle zechcieli mi przyjąć wnioski o wydanie warunków. Za pierwszym razem Pani mi prosto w twarz powiedziała, że już dziś może mi wydać decyzje odmowną. Argumentem było to że nie ma sąsiedztwa mimo, że po drugiej stronie ulicy stoi dom przy domu. Co z tego jak po drugiej stronie ulicy już jest inna wieś. Obłęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

My z żoną też się zakochaliśmy z Rubinie i w okolicach lipca zaczynamy budowę. Do zimy chcemy przykryć i zamontować okna.

 

Równolegle z papierologią szukamy też ekipy i mamy już 2 kompletne wyceny.

 

Początkowo planowaliśmy wykonanie częściowego podpiwniczenia - pod całym garażem i pod kotłownią. Kotłownia byłaby przeniesiona do piwnicy, łazienka na parterze w miejsce kotłowni, łazienka pod schodami zlikwidowana a na jej miejsce schody w dół i przejście do garażu.

Uwzględniając te zmiany otrzymaliśmy 2 oferty:

1. 200.000 PLN materiały + 95.000 PLN robocizna = 295.000 PLN netto

2. 176.000 PLN materiały + 100.000 PLN robocizna = 276.000 PLN netto.

 

Są to oferty od dwóch firm budowlanych mających bardzo dobre opinie u lokalnych klientów (województwo świętokrzyskie). Do obu cen muszę dodać 7% VAT.

 

Materiały to MAX30, stropy Teriva, dachówka Roben Bornholm.

 

Co o tym sądzicie? Wstępnie wydaje mi się drogo, ale sama piwnica to około 50.000... Z piwnicy rezygnujemy, sądzę że uda mi się zejść z ceną do 250.000 PLN brutto.

 

Jak sądzicie - to dużo czy mało? W obu opcjach nie interesuje mnie właściwie nic - firma załatwia sprzęt, materiały itp. Ja dostaję gotowy dom.

 

Teraz jestem na etapie zbierania wycen od hurtowni materiałów + ekip, które zrobią mi poszczególne etapy osobno, sprzęt (koparki, pompa do betonu) załatwię sam.

 

Po tym będę miał porównanie cenowe i od razu się podzielę...

 

pozdrawiam, Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi-sioo

 

Powiem Ci tak.

 

Ja w Grudniu ubiegłego roku kupiłem cały materiał POROTHERM 25, bloczki na ławy fundamentowe, stal, cegła pełna na kominy (oczywiście wszystkie ilości zgodnie z projektem) wyniosło około 40.000zł

 

Jak liczyłem strop z Terriwy u nas w okolicy Woj. mazowieckie to koszt z betonem około 12.000zł więc zastąpiłem go pełnym lanym ok. 8.000zł

 

Okna dachowe z kołnierzami za 6szt. zapłaciłem ok. 7.500zł ( z dwóch zrezygnowałem)

 

Teraz orientacyjne ceny ze sklepów:

 

Za beton B26 na ławy ok. 7.000zł

Więźba dachowa koszt ok. 10.000zł z łatami i kontr łatami pod dachówkę

Sama dachówka NIE MAM PIOJĘCIA ILE!!!! Jeszcze nie pytałem :oops: :oops:

 

To tyle mogę Ci powiedzieć reszta ruszy w kwietniu

 

Dziwi mnie jednak, że przy niższych kosztach za materiał (prawdopodobnie opcja bez piwnicy) czyli miej roboty Twoja ekipa weźmie więcej niż przy większych kosztach pewnie z piwnicą „Gdzie sens gdzie logika” :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź...

 

Co do cen robocizny, to źle zrozumiałeś - to nie są oferty "z" i "bez" piwnicy, ale oferty dwóch całkowicie niezależnych firm budowlanych... Dlatego różnice w cenach materiałów i robociźnie.

 

Nie ukrywam, że oferta 276.000 była przygotowana bardzo profesjonalnie - kosztorys miał ponad 20 stron. Druga oferta miała jedną stronę i tylko informacja o cenie materiał i robocizna.

 

Ale dzięki dokładnemu kosztorysowi wiem jakich materiałów i dokładnie ile będzie potrzebował wykonawca - przynajmniej nie będzie dużych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...