Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam kolejnego Rubinomaniaka. Oglądałam zdjęcia w Twojej galerii. Szybciutko to idzie.

 

U nas roboty troszkę bardziej zaawansowane. Ściany pną się w górę. Wreszcie coś widać no i przestrzeń się powiększa, bo same fundamenty to wyglądały mizernie.

 

Dzisiaj niestety po nocnych ulewach moja ekipa wiele nie powalczyła...

Pilnie śledzą twoją galerię, zawsze można coś podpatrzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W Kiełczowie...

 

Witam Kiełczew lub Kiełczów

Mam do Ciebie pytanko jeśli jesteś zorientowany jakiej głębokości kopali Ci dołki na ławy fundamentowe i czy dawałeś chudziak? Mój kiero budowy kazał na jakieś 80 głęboko i 60 szeroko bez chudziaka. Może inni forumowicze coś na ten temat powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Kiełczew lub Kiełczów

Mam do Ciebie pytanko jeśli jesteś zorientowany jakiej głębokości kopali Ci dołki na ławy fundamentowe i czy dawałeś chudziak? Mój kiero budowy kazał na jakieś 80 głęboko i 60 szeroko bez chudziaka. Może inni forumowicze coś na ten temat powiedzą.

 

Kiełczów.

U mnie było około 90 cm i dałem chudziak aby nieco ustabilizować grunt, bo u mnie była częściowo glina a częściowo piasek. Z tego co wiem, to gdy grunt jest bardzo stabilny, to nie trzeba dawać chudziaka. Ja wolałem dać (za namową budowlańca). Poszło jakieś 5 kubików betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Kiełczew lub Kiełczów

Mam do Ciebie pytanko jeśli jesteś zorientowany jakiej głębokości kopali Ci dołki na ławy fundamentowe i czy dawałeś chudziak? Mój kiero budowy kazał na jakieś 80 głęboko i 60 szeroko bez chudziaka. Może inni forumowicze coś na ten temat powiedzą.

 

Kiełczów.

U mnie było około 90 cm i dałem chudziak aby nieco ustabilizować grunt, bo u mnie była częściowo glina a częściowo piasek. Z tego co wiem, to gdy grunt jest bardzo stabilny, to nie trzeba dawać chudziaka. Ja wolałem dać (za namową budowlańca). Poszło jakieś 5 kubików betonu.

 

Wielkie dziękiza szybkie info i sorry za za Kiełczew

A ile wyszło ci betonu na całe ławy bo te 5 kubików to ten chudziak?

Zazdroszczę Ci bo ja nadal czekam na pie..one papiery i dodam, że od listopada 2008. Może wreszcie w maju zacznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety z papierologią się schodzi. Ja czekałam na pozwolenie od 21 kwietnia 2008 do stycznia 2009 a teraz wychodzą następne kwiatki bo nie wiadomo jak zrobić ogrodzenie od strony sąsiada. Okazuje się że nie ma rozgraniczenia na mapach w powiacie i jedyne rozwiązanie to dogadanie się z sąsiadem tylko że sąsiad nie żyje za to jest z dziesięciu spadkobierców. No ale dom jakoś nanieśli więc może geodeta i z ogrodzeniem sobie poradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wielkie dziękiza szybkie info i sorry za za Kiełczew

A ile wyszło ci betonu na całe ławy bo te 5 kubików to ten chudziak?

Zazdroszczę Ci bo ja nadal czekam na pie..one papiery i dodam, że od listopada 2008. Może wreszcie w maju zacznę.

 

Tak, 5 metrów to beton B7,5 na chudziak, na ławy poszło 19 kubików betonu B20.

A propos czekania na papiery to nie wszystko - po otrzymaniu decyzji o pozwoleniu na budowę trzeba jeszcze czekać dwa tygodnie na uprawomocnienie a później zgłosić rozpoczęcie robót budowlanych i czekać kolejny tydzień... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa się rozpoczęła trochę wcześniej niż planowałem bo się okazało że majstrzy mają chwilę i wpadli na ten tydzień i wykonali ławy i ściany fundamentowe - jutro zalewają wieniec na ścianach fundamentowych i uciekają na chwilę na inną budowę.

Budynek cześciowo - pod garażem został posadowiony na studniach 4 szt (po. ok 2,5 m głębokości) z uwagi na częsciowe usytuowanie budynku w nasypie.

Na fundamenty poszło:

- lawy 37,5 m3 betonu B20

- 500 szt. pustaka betonowego

- wieniec 10 m3 betonu B20

- jakieś 3 m3 desek

- 1,5 tony cementu i trochę piasku

- prawie 1 t zbrojenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że forum zamarło. Czyżby każdy zajął się swoim Rubinem. U nas dziś zalali strop. Teraz widzę że jak pójdą jeszcze ściany poddasza plus taras to ten dom będzie ogrooomny. Dziś na zakończenie zalewania stropu oczywiście był mały poczęstunek dla murarzy, którzy powiedzieli, że takiego domu jak nasz to długo jeszcze nie będzie w okolicy i to zarówno pod względem wytrzymałości (żelastwo, ilości betonu chociażby na sam strop nie wspomnę o fundamentach które musieliśmy podnieść) jaki i pod względem wizualnym. Więc drodzy Rubinowicze, gratuluję wyboru. Będziemy mieli najpiękniejsze domki w swoich okolicach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że forum zamarło to teraz nowa siła będzie wam tutaj puszczała różne informacje :) - projekt Rubina w wersji lustrzanej przyszedł wczoraj :)

 

teraz szukanie i umawianie wykonawców - decyzje co do materiałów itp.

 

Na razie po pierwszych telefonach i spotkaniach wychodzi na to że wykonawcy (przynajmniej ci z którymi dotąd rozmawiałem) mają dość luźno z terminami w tym roku nie mówiąc o przyszłym. A piszę o tym dlatego, że ok 1.5 roku temu słyszałem że ekpipy najlepiej 1.5 roku wcześniej zamawiać co spowodowało dość dalekie wyjście oczu na spacer.

 

Teraz jestem na etapie przetwarzania projektu do postaci które można przekazać różnych firmom (okna, drzwi, dach, drewno na więźby, pustaki etc.) do wyceny

 

ogólnie plan zakłada pierwszą łopatę na początku sezonu budowlanego w 2010.

 

ja czekam jeszcze aż do końca maja TPSA zrobi porządek ze swoim słupem na mojej działce - wszystko wygląda że będzie OK z tym - i wtedy mapka od geodety, pisma o dostępność przyłączy no i zgłoszenie do pozwolenia

 

zobaczymy :)

pozdrowienia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...