Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Kapi01 małe pytanko do Ciebie gdzie nabyłeś te kształtki na kolumnach przed głównym wejściem do Rubinka bardzo ładnie to wygląda a moja żona też zamarzyła sobie okrągłe kolumny przed wejściem nie kwadraty.

Te kształtki mają jakąś specjalna nazwę czy to Twoja ekipa ma takie uzdolnienia?

 

Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie wszystkich

 

UUUUdało się w dniu 7.09.2009 złorzyłem dokumentacje w celu uzyskania pozwolenia na budowe i co i już w dniu 21.09.2009 odebrałem pozytywną decyzje a jednak można wydać szybko decyzje trzeba tylko chcieć wielkie ukłony w strone pracowników gminy Halinów.

 

Teraz tylko uprawomocnienie potem zgłoszenie do inspektoratu i ruszamy, w związku z nadchodzacą zimoą na wszelki wypadek tylko stan " 0" a na wiosne reszta

 

Uf nareszcie męka z pierwszą czescią dokumentacji zakonczona i można dopiero teraz zabrać sie do prawdziwej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o cenę okien ja za drewniane meranti (dębowe były w podobnej cenie) z "Okna ze Swiebodzina" bardzo ladne zapłaciłam 27500 mniej maja tylko szprosów w drzwiach na taras i sypialni. Urzędowski za to samo wyliczył 42.000.Plastiki Okna z Krakowa wyliczyli na 23000 kalkulacja z maja 2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o cenę okien ja za drewniane meranti (dębowe były w podobnej cenie) z "Okna ze Swiebodzina" bardzo ladne zapłaciłam 27500 mniej maja tylko szprosów w drzwiach na taras i sypialni. Urzędowski za to samo wyliczył 42.000.Plastiki Okna z Krakowa wyliczyli na 23000 kalkulacja z maja 2009

 

To rzeczywiście dobra cena ja robiłem wstępną wycenę na "stronach ofertowych" i taka cena była zaproponowana za plastiki robione na ramie VEKA ale gdzieś chyba u dziadka w stodole na zapadłej wsi, więc pogratulować udanego zakupu.

Jeśli można to powiedz czy robiłeś wszystkie okna jak w projekcie czy były jakieś zmiany no i co najważniejsze jak ci sie te okna sprawują w użytkowaniu. Jak przebiegała ich instalacja czy sam to robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Właśnie otrzymałem pozwolenie na budowę RUBINA i negocjuje cent z firmami podwykonawczymi. Jestem na etapie ustalania typowej pracy murarskiej -stan surowy otwarty do lini dachu (bez więźby i prac dekarskich) tj:

1. fudnamenty (jesiń 2009)

2. pierwsza kondygnacja (wiosna 2009)

3. strop (wiosna 2009)

4. druga kondygnacja (wiosna 2009)

 

Pytanie jest proste: ile kosztuje robocizna za stan surowy otwarty do linii dachu lub za poszczególne fazy budowy. Nie chce byc wystrychniętym na dudka a jak widze to większość firm budowlany nie jest za bardzo w tej materi uczciwa.

Pozdrawiam wszystkich co mają ten etap budowy za sobą i czekam na podpowiedzi w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozwiazaliście kwestie dociepleń w swoich budynkach, czy realizujecie zgodnie z projektem czy coś zmieniacie?

ja realizuję to tak:

- podłoga na gruncie: żwir30 cm + podbetonka 10 cm + 20 cm styropian + 6 cm wylewka (w garażu i kotłowni 5 cm styropianu)

- ściana zewnętrzna: pustak porotherm 30 cm + 15 cm styropian

- dach: strop żelbet+15 cm styropian+ 15 cm wełna między krowkwiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest! - mamy decyzję o pozwoleniu na budowe! :D

wreszcie jest. teraz jeszcze uprawomocnienie odbiór dziennika i ... zobaczymy jak będzie z pogodą :) mam jednak nadzieję że damy radę zrobić "zerówkę" w tym roku.

 

no to chyba czas uruchomić dziennik budowy na forum, bo obiecałem sobie że jak będzie papier to zacznę

 

a tak przy okazji ile wam zajęło zrobienie stanu zerowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stan zerowy, jak wszystko idzie sprawnie, robi się kilka dni. Najpierw, gdy już humus jest odgarnięty, 1 dzień potrzebuje geodeta na wytyczenie osi domu, potem wykonujesz wykop - 1 dzień, w między czasie ekipa wiąże belki pod ławy. Kolejny dzień to zalanie ław (wcześniej oczywiście chudy beton, czyli kolejny dzień ucieka, w sumie mamy już 4 dni). Potem szalowanie ścian fundamentowych i wylanie betonu lub murowanie bloczków, 1-2 dni. Kolejny dzień to wysypanie i utwardzenie podłoża oraz ułożenie rur pod podłogą parteru. Ostatni dzień to zazbrojenie podłogi i wylanie betonu. Podsumowując powinno wyjść jakieś 8-10 dni roboczych. Niestety wszystko zależy od rodzaju gruntu, pogody, sprawności ekipy i zgrania wszystkich robót . U mnie trwało to do dwóch tygodni. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yossarian74

Nie żebym się chwalił, ale właśnie odebrałem prawomocne pozwolenie na budowę Rubina i zabieram sie do budowy :)

 

A jako ciekawostkę zamieszczam wizualizację MOJEGO Rubinka.

Takiej chyba jeszcze na forum nie było...

 

http://img38.imageshack.us/img38/9343/zb10001.jpg

 

http://img62.imageshack.us/img62/5227/zb10002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się chwalił, ale właśnie odebrałem prawomocne pozwolenie na budowę Rubina i zabieram sie do budowy :)

 

A jako ciekawostkę zamieszczam wizualizację MOJEGO Rubinka.

Takiej chyba jeszcze na forum nie było...

Yossarian74, gratulacje z okazji pozwolenia - nasze ma jeszcze tydzień na uprawomocnienie i też ruszamy :)

 

co do wizualizacji to rewelacyjna - dzięki że to wrzuciłeś, nasz wymarzony rubin będzie wyglądał bardzo podobnie do Twojego, fajnie to już zobaczyć

ja przerobię w wolnej chwili dachówkę na czarną - grafit i też wrzucę

 

pięknie mi to wszystko gra u Ciebie

 

a u nas dzisiaj się montuje skrzynka elektryczna w granicy - też fajnie

 

 

a tutaj wspomniane modyfikacje koloru dachówki :)

 

 

 

http://img36.imageshack.us/img36/73/rubinmod1.jpg

 

http://img514.imageshack.us/img514/3988/rubinmod1b.jpg

 

http://img35.imageshack.us/img35/6449/rubinmod2.jpg

 

http://img32.imageshack.us/img32/3619/rubinmod2b.jpg

my chyba celujemy w coś takiego jeśli chodzi o dach (czarna lub grafit)

oczywiście trzeba będzie dostosowac inne kolory itp ale wygląda nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Czy ktoś z Was zdecydował się na zastosowanie w swoim rubinku (lub ma taki zamiar) wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, czy robicie zgodnie z projektem wentylację grawitacyjną? My zastanawiamy się, czy nie warto zainwestować w Rekuperator. Ktoś ma jakąś wycenę takiego rozwiązania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Czy ktoś z Was zdecydował się na zastosowanie w swoim rubinku (lub ma taki zamiar) wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, czy robicie zgodnie z projektem wentylację grawitacyjną? My zastanawiamy się, czy nie warto zainwestować w Rekuperator. Ktoś ma jakąś wycenę takiego rozwiązania?

my się zdecydowaliśmy i robimy mechaniczną + rekuperator

będzie to robił nasz znajomy dlatego nie rozmawialiśmy bardzo dokładnie o cenach - bo jak zawsze jest to sprawa dość płynna w zależności od tego jakiej klasy sprzęt kupujesz - mniej więcej liczymy 15-25 kpln

 

wcześniej rozważaliśmy również pompę ciepła ale całkowicie subiektywnie i na zasadzie przeczuć a nie twardych wyliczeń doszliśmy do wniosku że na rekuperator i went mech. chce nam się wydawać pieniądze natomiast na pompę nie - wiadomo chodzi o ilość kasy wkładanej od razu oraz czas zwrotu inwestycji. Reku jakoś do nas bardziej przemawiał jako sposób na zmniejszenie wydatków na energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi

 

faktycznie podwójna rama może zaburzyć wygląd okna ale ok - strzeliłem zapytanie do 5 firm (w tym Jezierski i Thermoplast) czy dadzą radę zrobić to w całości i zobaczymy co i jak

 

przy okazji wypytywania, dajcie znać czy ktoś z was robił w Rubiknu wentylację mechaniczną? i jak z kanałami powietrznymi, prowadziliście bokami przy suficie czy podnosicie o jeden pustak i ukrywacie nad sufitem?

 

planujemy rekuperator i trzeba to jakoś rozwiązać...

 

No i jak tam Twoja wycena. Jak firmy zapatrują się do dużego okna bo ja zrobiłem wycenę u jednego fachowca ale jak twierdzi nie da rady wygiąć profilu firmy SCHUCCO w taki łuk jak nasze duże okno. Może zrobić ale trochę mniejszy bardziej przypominający te frontowe. Okna ogólnie bardzo ładne i dobrze wykonane ale jak bez dużego okna to nie wiem czy je wezmę. Za 5 komorowe 1.1. KW 23.000zł za 6 komorowe 0.7 KW 31.000zł

 

Może macie wyceny innych firm to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam Twoja wycena. Jak firmy zapatrują się do dużego okna bo ja zrobiłem wycenę u jednego fachowca ale jak twierdzi nie da rady wygiąć profilu firmy SCHUCCO w taki łuk jak nasze duże okno. Może zrobić ale trochę mniejszy bardziej przypominający te frontowe. Okna ogólnie bardzo ładne i dobrze wykonane ale jak bez dużego okna to nie wiem czy je wezmę. Za 5 komorowe 1.1. KW 23.000zł za 6 komorowe 0.7 KW 31.000zł

 

Może macie wyceny innych firm to piszcie.

 

całkiem interesująca oferta (wycena z połowy maja br) na całość okien do Rubina (również z dużym z tym że wykonanym nie tak jak chcę bo w dwóch częściach i z innym łukiem!)

profile Brugmann 5 Line 16 940 + 7% = 18 126,

profile Salamander 3D 20 265 + 7% = 21 684,

 

 

szyby U=1,1 (1,0 wg norm polskich)

są w cenie okien, natomiast dopłata do szyb U=0,6

do wszystkich okien wynosi: 2733 + 7% = 2 924

 

 

 

zatem sądzę że wezmę tam okna ale bez dużego

 

natomiast co do dużego to jedna z firm wykorzystująca profile Aluplast, gdy przesłałem dokładny rysunek i pytanie o odwzorowanie łuków i szprosów, napisała mi tak:

 

Po wnikliwym zapoznaniu się z przesłanymi rysunkami oraz konsultacji z technologami zajmującymi się dla nas gięciem łuków , uważmy że powinniśmy sobie poradzić z wykoananiem takiego okna dla Pana.

Okno będzie w jednej całości , tak jak Pan sobie życzy ,reszta wymagań jest rownież do spełnienia , nie mniej jednak ostateczną odpowiedź mogę dać po spotkaniu na miejscu inwestycji.

 

zaznaczę też że kilka firm napisało że się nie do i koniec :)

 

podsumowując zdecydowanie dopuszczam wzięcie dużego okna gdzie indziej jeśli wycena pozostałych będzie się drastycznie różnić od tej pierwszej od góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...