Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

apm, Yossarian74 w czym robiliście wizualizację Rubina, w jakim programie?

 

Czy ktoś znalazł firmę, która wykona to duże okno dokładnie tak jak jest w projekcie? Ja niestety nadal nie mam kontaktu do właścicieli rubina z rekuperacja.org.pl, więc nie wiem kto im wykonywał to okno. Ale przynajmniej wiemy, że da się to zrobić. Tylko gdzie? :(

 

Czy ktoś z Was rozważał poszerzenie schodów na poddasze? Wydaje mi się, że są za wąskie. Do forumowiczów, którzy mają stan surowy: jaką szerokość mają u Was schody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Yossarian74

Wizualizację robiło dla mnie biuro architektoniczne wykonujące projekt zagospodarowania działki.

Sądząc po jakości wizualizacji ( nie chwaląc się ale moim zdaniem jest lepsza od oryginalnej z MG Projekt :-) ) to raczej samemu takiej wizualizacji nie zrobisz.

 

Aha...

Nabyłem dokumentację elektroniczną rubina ( z plikami DWG ) wraz z projektem ogrzewania kominkowego,rekuperacji i pakietem dom energooszczędny.

Jak ktoś chce to za porządną "flaszkę" udostępnię :-) ( oczywiście osobom posiadającym oryginalny projekt )

 

PS. W piątek zalewam ławy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o schody to w projekcie są b. wąskie! a w rzeczywistości jeszcze węższe. U mnie wyszły jakies 85 cm, akurat ten moment trochę przegapiłem powinny miec co najmniej 100 cm. Teraz będzie trzeba wybrnąć jakoś wnętrzem, oświetleniem itp. Jak masz jeszcze taką możliwość to przesuncie troszkę ściany i poszerz schody a nie pożałujesz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych Rubinowiczów zrobił lub planuje ogrzewanie podłogowe na parterze lub w całym domku? Chodzi mi głównie o to, czy trzeba jakoś dodatkowo podnosić strop, żeby potem nie okazało się, iż będzie zbyt mała wysokość pomieszczeń.

 

Jeśli ktoś robił jakieś finansowe kalkulacje bardzo proszę o informację o ile droższe w wykonaniu (procentowo) będzie ogrzewanie podłogowe od zwykłych kaloryferów.

 

kapi01 widziałem Twoje nowe zdjęcia i muszę przyznać, że zadaszenie nad tarasem wygląda super. Bardzo ładnie wygląda ta podbitka, ale przede wszystkim kąt połączenia dachu z zadaszeniem nad tarasem. Czy ten kąt oraz wielkość zadaszenia nad tarasem masz zgodnie z projektem, czy coś zmieniałeś? Wydaje mi się, iż u innych nie widać tak wyraźnego załamania jak u Ciebie. Mnie się to bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słupy na tarasie są wyższe niż w projekcie o jakieś 30 cm, chciałem przedewszystkim wpuścić więcej światła do salonu od strony południowej stąd ten kąt dachu na tarasie tak ustaliliśmy ostatecznie. Robiliśmy przymiarki na żywo i tak wyszło najładniej przynajmniej tak mi się najbadziej podobało - daszek jest wysoki przestronny wpusza światło do salonu a kąt załamania tworzy ciekawy efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych Rubinowiczów zrobił lub planuje ogrzewanie podłogowe na parterze lub w całym domku? Chodzi mi głównie o to, czy trzeba jakoś dodatkowo podnosić strop, żeby potem nie okazało się, iż będzie zbyt mała wysokość pomieszczeń.

 

Jeśli ktoś robił jakieś finansowe kalkulacje bardzo proszę o informację o ile droższe w wykonaniu (procentowo) będzie ogrzewanie podłogowe od zwykłych kaloryferów.

 

Nikt nie robi podłogówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych Rubinowiczów zrobił lub planuje ogrzewanie podłogowe na parterze lub w całym domku? Chodzi mi głównie o to, czy trzeba jakoś dodatkowo podnosić strop, żeby potem nie okazało się, iż będzie zbyt mała wysokość pomieszczeń.

 

Ja też planuję ogrzewanie podłogowe w całym domu. Jedyne grzejniki to drabinki w łazienkach. Jeśli chodzi o wysokość kondygnacji, to wcale się nie zmieni o ile nie zmienisz grubości izolacji (w projekcie jest 12 cm na parterze i 5 cm na piętrze). Minimalna grubość jastrychu na rurkach ogrzewania podłogowego to 6,5 cm, w projekcie jest 7 cm, więc wszystko ok. Gdybyś chciał zwiększyć grubość izolacji na parterze, to raczej nie trzeba podnosić stropu - zamiast tego należałoby obniżyć poziom zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja palnuje ogrzewanie podłogowe na parterze na większości powierzchni - poza garażem i kotłownia, w łazienkach obu - dodatkowo w łazienkach drabinki. Na górze raczej grzejniki, ale w pokoju nad garażem też podłogówka. Zrobiłem tam jeden duży pokój i zostawiłem odpowiednią gr. warstw. Jeżeli chodzi o parter planuje podłogę docieplić 18-20 cm styropianu. Zostawiłem sobie 27 cm na w-wy podłogowe na parterze i ok. 12 cm na poddaszu tak że powinno to wyjść. Zastanawiam sie jeszcze nad opcją żeby podłogówkę zrobić na całym poddaszu ale sam nie wiem czy będzie to dobre rozwiązanie. Decydując się na podłogówkę generuje to od razu wybór pokrycia podłogi - jęzeli chodzi o parter to planuje dużo podłogi kamiennej i trochę drzewa przystosowanego do podłogówki, jeżeli chodzi o górę to cena tych posadzek troszkę mnie poraża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ostrożnością w stosunku do pokrycia podłogówki to nie ma co przesadzać - jest kilka wątków na forum dotyczących tej sprawy. W zasadzie można kłaść prawie wszystkie deski trójwarstwowe (np. Barlinek, Kahrs, Finishparkiet itp). Można kłaść także większość paneli podłogowych, wykładziny itd. Ważne natomiast jest aby uwzględnić opór cieplny przyszłego pokrycia przy projektowaniu ogrzewania podłogowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Czy ktoś z obecnie budujących rubina mógłby napisać ile kosztował go stan surowy otwarty/zamknięty (najlepiej w rozbiciu na materiały i robociznę). Jestem w trakcie załatwiania kredytu i chciałbym realnie oszacować koszty. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Słuchaj z własnego doświadczenia kredytowego to nie pytaj ile co kosztuje bo banku to nie obchodzi za ile Ty wybudujesz tylko oni wynajmują rzeczoznawcę, (na Twój koszt lub banku zależy od Banku) i on wylicza ile taki dom będzie kosztował i wtedy dają ci kredyt. Ja musiałem posiłkować się dobraniem paru groszy ale całą procedurę przechodziłem więc w NORDEA wartość domu (oczywiście rzeczoznawcy) około 520.000zł a POLBANK ja tam brałem około 500.000zł. Więc na taką kwotę musisz brać kredyt lub udokumentować (np wyciąg z Twojego konta) , że masz np 200.000zł gotówki to dadzą ci te brakujące 300.000zł. No i tak dalej im więcej masz gotówki mniej weźmiesz kredytu.

A i najważniejsze, nie dostaniesz mniej kredytu niż właśnie te 500.000zł (lub mniej jak coś już masz gotówki) bo musisz oddać budynek tzn. uzyskać numer domu to jest takie zabezpieczenie banku.

Ps. Uwaga nie kupuj materiału przed kredytem bo rzeczoznawca nie liczy go do tego co masz jego interesuje tylko co jest już wykonane w rzeczywistości a jak będziesz miał gotówkę to bank jest zadowolony.

 

Jak chcesz napisz na priv do mnie dam ci nr telefonu to więcej Ci wyjaśnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki lukaszw za info. Napisz jeszcze proszę czy budowałeś z generalnym wykonawcą, czy systemem gospodarczym. Wydaje mi się, że w tym drugim przypadku przyjmują inną wycenę domu. Ja dostałem wniosek z banku do sporządzenia kosztorysu budowy systemem gospodarczym - ponieważ takim będę robił. Zresztą zaraz po świętach spotkam się z doradcą więc pewnie wszystko się wyjaśni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja budowałem sam a właściwie z teściem ale w banku to nie ma znaczenia w POLBANKU też niby brałem w systemie gospodarczym ale i tak musiałem mieć całą kwotę na jaką wycenił bank dom. Jak zaoszczędzisz sam budując to Twoje. Zresztą zobaczysz co powie ci doradca. Moja rada od razu pytaj o rzeczoznawcę i wpływ jego wyceny domu do wysokości udzielonego kredytu.

 

Ps. Nie wież we wszystko co ten doradca mówi ja miałem z nimi wiele przeżyć to tylko ładnie wygląda co oni mówią a w realu zupełnie inna bajka.

 

Mówię licz się z tym, że będziesz musiał dysponować kwotą łączną (swoja kasa + ewentualny kredyt) lub sam kredyt w kwocie około 500.000zł. Bez tego żaden bank ci nie da kredytu bo nie wykończysz domu tzn. nie oddasz papierkowo w urzędzie.

 

Życzę miłego załatwiania i cierpliwości.

 

Jak już będziesz po pierwszych rozmowach to napisz jak Ci poszło i co mówili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym rzeczoznawcą to nie spiesz się za bardzo. będzie on przydatny tylko w niektórych bankach, w większości banków wystarczy jak uproszczony kredyt przygotuje Ci kierownik budowy lub biuro projektowe. kosztorys ten musi uwzględniać całą budowę pod klucz. naprawdę to jest dość duża możlwość manipulacji tymi kwotami - tzn. możesz wziaść kredytu tyle ile chcesz a nie tyle oni chcą ci dac - zależy to tylko od pomysłowości zrobienia kosztorysów. osobiście radze postaw na stare sprawdzone banki PKO BP lub banki spółdzielcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapi01 co Ty za bzdury opowiadasz, chyba nie miałaś nic wspólnego z uzyskaniem kredytu. Nie da ci bank kredytu HIPOTECZNEGO jak nie oddasz domu na który bank zakłada hipotekę, a zatem musisz mieć całą kwotę do zrobienia jak określiłaś sama domu "pod klucz". Klient nie ma wpływu na wysokość kredytu musisz mieć łącznie całość i tyle.

Co do Twojej pomysłowości zrobienia kosztorysu to może on odbiegać jakieś 10-20% ale raczej nie więcej przecież kiero budowy lub biuro projektowe podpisując Ci taki kosztorys wystawia jakąś opinię o sobie i nie jest takie głupie żeby zaniżyć koszty z realnych jakie panują z metra za m2 do nie wiadomo jakich niskich. A przy naszym RUBINIE kwota jest prosta powierzchnia netto około 250m2 x 2000zł (najniższa stawka za m2) = 500.000

 

Owszem we wszystkich bankach wstępny kosztorys robisz sam ale i tak resztę wykonuję rzeczoznawca na zlecenie banku.

 

Co do PKO to chyba lubisz rozdawać pieniądze za darmo w tyn banku przy kredycie 200.000zł w PLN oddajesz po 30 latach prawie 500.000 złodzieje i nic więcej a lokatę nędzne 4 - 5% żenada przy prawie takiej samej inflacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest prawda to co piszesz z rzeczoznawcą - tylko niektóre banki tak robia, nie uogólniaj i nie denerwuj sie ja pisze tylko jak można załatwić kredyt w niektórych bankach a ty w innych i tu gdzie ja podaję przykład obowiazuje taka procedura - dostarczasz do banku projekt, kosztorys i pozwolenie jeżeli bank nie ma żadnych zastrzezeń do tych dokumentów - dyrektor oddziału podejmuje decyzję o kredycie wysyła ją do centrali a ta udziela kredyt. jest to tzw. procedura uproszczona - jeżeli wszystko wynika z przedłożonych papierów. natomiast co do wartości budynku nie dyskutuje ale można przy odpowiednich mykach wykazać duży własny wkład i kwotę kredytu dostosować do swoich potrzeb a nie potrzeb banku. i nie denerwuj się tak na te święta. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...