Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czołem rubinki

na początku grudnia udało nam się zamknąć stan zero

http://img145.imageshack.us/img145/9659/rubinek.th.jpg

 

1. tło zamazane w celu zachowania prywatności sąsiadów :)

2. zdjęcie oczywiście z tyłu działki

3. wolne przestrzenie w garażu to przestrzeń na zagłębienie zbiorników na olej opałowy oraz mikropiwniczka

 

kredyt jest, czekamy na wiosnę :D

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

witam!

Ja zrobiłem rozeznanie rynku wśród okien w małopolsce. Założenia miałem takie: OKNA PVC w kolorze podbitki, pakiet trójszybowy, dobre okucia, klamki secustic, prawidłowo wykonane łuki. Zdecydowałem się na firmę OKNO PLUS - wybrałem pakiet trójszybowy U=0,8 (szyba) w kolorze obustronnym MACORE, okucia DELUX. Firma OKNO PLUS z siedzibą koło Krakowa spełniła moje wszystkie wymagania. Okna łukowe będą wykonywane w Niemczech, pracownicy OKNO PLUSA na miejscu wykonują szablony do łuków. Podoba mi się to że po przedstawieniu projektu okien zostaje on wysłany do konstruktorów przy fabryce, którzy sprawdzają przyjętę rozwiązania i proponują ewentualne zmiany bądź wzmocnienia.

Poniżej prezentuję charakterystykę okien:

Profil - Brügmann AD ; ArtPlus,

Profil okienny: rama HP102 68mm, skrzydło HP182 80mm

Kolor: macore

wzmocnienie systemowe 1,5 do 2 mm w ramie zamknięte, w skrzydle otwarte;

blokada cieplna ze styropianu;

wypełnienie wrębu w dolnej ramie.

uszczelka w kolorze czarnym

Opcja okuciowa: DELUX 4G

okucia obwiedniowe WINKHAUS Autopilot w kolorze srebrnym

zawiasy regulowane; w okuciach R dodatkowo regulowany i ukryty docisk

skrzydła, od wys. 1700 docisk odkryty MVA/0, natomiast od wys. 2300 zawiasy BSW

stopniowanie uchyłu w kwaterach RU /element pozwalający na indywidualne

dozowanie wymiany powietrza/- min. wysokość okna 780mm

4 grzybki antywłamaniowe w kwaterach RU i R, zaczepy mocowane do stali /w

kwaterach RU o szerokości mniejszej niŜ 560mm – 2 grzybki, w kwaterach R o

szerokości mniejszej niŜ 430mm – 2 grzybki/

systemowa ilość ryglowań skrzydła do ramy zabezpieczająca pełne przyleganie

skrzydła po obwodzie /przykład okno 034 - 14 zaczepów/

blokada obrotu klamki z wślizgiem- min. wysokość okna 780mm

w drzwiach balkonowych: funkcja RU, zatrzask balkonowy /umoŜliwiający

przymykanie drzwi od zewnątrz/

Klamka:

oryginalna secustik – kolor srebrny

 

proponuję obejrzeć filmik o tych klamkach - link zamieszczam poniżej

 

http://www.oknoplus.com.pl/?pid=37

 

Szklenie:

w standardzie szyba zespolona o współczynniku u =0,8 W/m2k z oryginalną ciepłą ramką SWISS SPACER w kolorze : ciemny brąz

listwa przyszybowa prosta, ozdobna lub zaokrąglona – wybór nie ma wpływu na cenę

uszczelka w listwie przyszybowej w kolorze czarnym

możliwość podnoszenia standardu szyb za dopłatą,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapi01 ja też chętnie skorzystałbym z Twojego projektu stropu :) Jeśli byłbyś skłonny go udostępnić to się jakoś zgadamy i podjadę do Ciebie. Mógłbyś wysłać na PW ile kosztowały Cię okna w Okno Plusie (całość lub chociaż za m2). Ja wstępnie myślałem o Okno Plaście, ale może zdecyduję się na "Twoją" firmę.

 

Napisz też proszę z jakiego materiału budowałeś ściany - wiem, że porotherm 30, ale jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj! ściany robiłem z porothermu LEIERA + 15 cm styropianu, w sprawie projektu pisz na priva

 

Byłeś zadowolony z tego porothermu Leiera (a właściwie, czy murarze byli zadowoleni)? Słyszałem wiele złych opinii na temat produktów tej firmy - że są kruche, że mają słabą izolacyjność cieplną itp. Niemniej jednak cena jest przystępna np. porównując do wienerbergera (ok. 1zł różnicy na cały dom ok. 3-4 tyś różnicy). Tyle, że współczynnik przenikania ciepła Leiera 30 to 1,03 W/m2K natomiast porotherm 30 Wienerbergera ma 0,68 W/m2K. Sam już nie wiem na co się zdecydować? A może jednak budować z MAX'a (wsp. 0,86 W/m2K - ściana 29cm, a cena niższa niż nawet porotherm Leiera). Co o tym sądzicie? Doradźcie coś, proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nike007 Skoro Ty na etapie planów już chcesz oszczędzić jak sam wskazałem 3-4 tysie na cegle przy aż tak dużej różnicy współczynnika ciepła (1,03 W/m2K i 0,68 W/m2K) tu cytuje Twoje słowa bo nie chce mi się teraz szukać ile w rzeczywistości one wynoszą, to radze Ci bracie zmień projekt na mniejszy dom. Te 3-4 tysiące przy pierwszej zimie przy LEIERZE wyjdą ci przez ściany a później tylko z górki na minus finansowy?

Przy tak dużym domu jak RUBIN a zwłaszcza dużych oknach, antresoli trzeba na maksa inwestować w izolację ( ściany cegła, styropian podłogi i ściany i okna zwłaszcza to duże) a później martwić się o ewentualne wykończenie jak kaska się skończy.

Bo jeśli kolejne zimy będą jak tegoroczna to ogrzać tego molocha to będzie duży koszt, zwłaszcza jak zaniedbasz na pierwszym etapie i się połaszczysz na parę groszy. Jednak to jest tylko moja opinia i zrobisz jak będziesz chciał.

Zauważ, że większość naszych forumowiczów zmieniła cegłę z 25 ( według projektu) na 30 a dlaczego ???????? Sam sobie odpowiedz, bo raczej nie z oszczędności.

Ja osobiście robiłem z 25 POROTHERMU WIENENBERGA styropian 15cm czyli zgodnie z projektem bo stwierdziłem, że to wystarczy. Mam rozeznanie z podobnymi domami i kosztami ogrzania więc wiem, że powinno nie być najgorzej przy tej konstrukcji. Ale znów w okna władowałem dużo więcej niż standard bo brałem okna praktycznie pasywne.

Planowanie to najlepsza robota bo później wszystkie plany idą w łeb.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna zdecydowałem zakupić PCV bo jak popatrzyłem ile ładują środków konserwujących do drewnianych to wyjdzie, że tam samo pozamykają mikro szczeliny w drewnie, o które właśnie cała rzecz się rozchodzi jak w PCV bez szczelin (naturalnych)

Profil wybrałem SCHOCCO zabij nie pamiętam ilu komorowy ale na 99% 7 komór, pakiet trzy szyby, listwa podokienna, o której nikt nie wie, że istnieje (ja tez nie wiedziałem doradził mi ja sprzedawca) 5 komorowa bo większych nie ma, pakiet trzy szybowy z tymi wszystkimi gazami łącznie wyszło coś na poziomie 0,5- 0,6 W/m2 czyli jak pisałem wcześniej prawie okna pasywne.

A producent to jakaś zwykła firma tzn. nie Urzędowski, Jezierski i typu tam ale oficjalny przedstawiciel profili SCHOCCO dał najlepszą cenę i ofertę a i tak montaż w fabryce głównej (może być nawet na Marsie aby było to co chce i wykonanie odpowiednie dopiero wtedy zapłacę za całość)

Okien niestety jeszcze nie mam zamontowanych z uwagi na tegoroczną zimę bo późno zamówiłem, mieli montować w styczniu i pojawił się problem mrozu, więc cierpliwie czekam.

Okien nie widziałem jak dotąd, ale przesyłali mi wzór (dużego) Nie zależało mi na jednym kawałku więc nawet nie pytałem jak je zrobili, opierałem się na ich doświadczeniu. Najważniejsze jest żeby się nie rozpadło przy dużym wietrze bo u mnie okno praktycznie od nieosłoniętego zachodu anie na tym jak ma wyglądać. (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku) Trzeba chyba brać pod uwagę warunki konstrukcyjne okna a nie, że Tobie podoba się bez np. szprosów czy belek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierzcie że przy ścianie 2 warstwowej i grubości pustaka 30 cm wybór firmy nie ma żadnego znaczenia. Ja na 20 kilka palet miałem kilka pękniętych pustaków ale murarze specjalnie nie narzekali, miałem również 2 palety winenbergera i praktycznie nie było widać różnicy. przy ścianie ceramika 30 cm plus 15 styropianu lub wełny naprawdę nie wpłynie to na energooszczędność budynku nawet w setnych częściach procentu - przeliczyłem to przy świadectwie energetycznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierzcie że przy ścianie 2 warstwowej i grubości pustaka 30 cm wybór firmy nie ma żadnego znaczenia. Ja na 20 kilka palet miałem kilka pękniętych pustaków ale murarze specjalnie nie narzekali, miałem również 2 palety winenbergera i praktycznie nie było widać różnicy. przy ścianie ceramika 30 cm plus 15 styropianu lub wełny naprawdę nie wpłynie to na energooszczędność budynku nawet w setnych częściach procentu - przeliczyłem to przy świadectwie energetycznym.

 

Słuchaj ale trochę wybiegłeś z tematu dyskusja dotyczyła porównania Leiera i Wienerberga 30 a nie porównania do ściany dwu warstwowej.

 

Nie zgodzę się też z Twoją teorią, że "ceramika 30 cm plus 15 styropianu lub wełny naprawdę nie wpłynie to na energooszczędność budynku nawet w setnych częściach procentu" skoro LEIER ma współczynnik 1,03 W/m2K a Wienerbergera ma 0,68 W/m2K to chyba jednak jest jakaś różnica nawet przy ociepleniu styropianem, styropian chyba w tym przypadku wszystkiego nie rozwiąże. Skoro by tak było to nikt by nie kupił drogiej cegły o małym współczynniku W/m2K tylko takie a resztę załatwił tańszym styropianem.

 

Co do stanu cegły na paletach to głównie zależy od składy na jakim stała tzn. jak się z paletami obchodzili przy rozładunku i załadunku, cegła sama z siebie nie pęka więc uszkodzenia powstają jedynie przy transporcie i składowaniu (nawet już w fabryce) tego się nie uniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...