Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No ja niestety takiej ładnej wizualizacji nie potrafię zrobić ale jeśli chodzi o rozplanowanie to wyszło mi coś takiego.

http://i659.photobucket.com/albums/uu318/allegrodori26/fabello/kuchnia1.jpg

 

na ściance działowe od jadalni udało się nawet zmieścić wiszące szafki. Zamiast stołu blat/bufet, który rano może służyć jako stolik a kiedy trzeba można wykorzystać jako blat do prac kuchennych.

 

Mi-sioo ogólnie fajnie ale jak dla mnie są dwa małe ale: 1 za mało blatu przynajmniej dla mnie. Ja w kuchni potrzebuję przestrzeni, żeby spokojnie zmieścić się z wszelkimi miskami deskami itp. 2. też myślałam żeby ustawić zlew i kuchnię w podobnej konfiguracji ale stwierdziłam, że jednak przy kuchni muszę mieć wolne miejsce. Kroję i wrzucam do garnka bez potrzeby biegania z tym nad zlewem. Oczywiście to zależy od tego ile ktoś gotuje i czy w ogóle to lubi, no i od tego jak potrafi się zorganizować. Ja wiem ile miejsca mam teraz a ile by mi odpowiadało i próbuję to dostosować w nowym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też ciekawie to rozrysowałaś, chyba lustrzane odbicie mojego? ale ;)

 

- czy u Ciebie płyta kuchenna jest od strony jadalni? jak wtedy zamontujesz okap i przewód kominowy?

- wg mnie bufet koliduje z szafką - za każdym razem przy otwieraniu szafki będziesz musiała przesuwać stołek

- u mnie blatów jeszcze trochę będzie - zauważ, że na lewo nie umieściłem jeszcze mebli. Odejmując szafki narożne, będę miał około 200 cm blatu pod samym oknem. Do tego blat na prawo od kuchenki - ponad 70cm.

- zlew przy kuchence - teraz tak mam w domu i powiem Ci, że to bardzo dobre rozwiązanie - płukanie warzyw, mięsa, ale przede wszystkim odcedzanie np. klusek, ziemniaków - przejście kuchenka - zlew to jakieś 50cm. Przy biegających dzieciakach nie wyobrażam sobie przenoszenia wrzątku przez kuchnię.

 

a wizualizacja - sciągnąłem program PRO100 w wersji demo i on tak ładnie rysuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja koncepcja jest taka:

- zlikwidowałem spiżarkę i kuchnia trochę się powiększyła takm że zmieszczę na tej ścianie lodówkę i blat roboczy wraz ze szafkami

- ścianę od salonu troszkę przesunąłem tak, że mieszczę tam mały stolik "śniadaniowy" przy małym okienku

- pod dużym oknem umieszczam zmywarkę oraz obok zlew

- całość objeżdżam blatem.

To narazie na płasko na 3D jeszcze nie miałem czasu i jeszcze nie ten etap :)

Poniżej link do zdjęcia z moim rozwiązaniem

 

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/cs1Lm2QZoysBaRZPubk1Ew?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
No i jak Rubinki wasze budowy? U nas ruszyło z kopyta. Wczoraj wstawili okna (ekipa na medal - przyjechali o 7.00 skończyli o 18 i to z elementami kucia, bo musieli nanosić poprawki po murarzach). Zainstalowali też już alarm. na ten tydzień jeszcze planujemy zacząć elektrykę. A w następnym brama garażowa, hydraulika i chyba ocieplanie budynku. Jak ja lubię jak się coś dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie!

 

w tym tygodniu chyba ruszam ponownie, część materiału już zwieziona i za chwilę z górki na pazurki,

 

bardzo prosiłbym osoby które mają już DUŻE okno wstawione aby wstawili swoje zdjęcia albo podesłali je na apm.pub(AT)gmail.com gdyby nie chcieli się za bardoz ujawniać :)

 

trzeba rzucić okiem jak to wygląda i podejmować decyzje.

 

dzieki

Edytowane przez APM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Wszystkich!

Jestem nowym użytkownikiem forum, i szczęśliwym posiadaczem projektu Rubin!

Narazie są wylane fundamenty, pogoda też jest strasznie zmienna i nie pozwala dalej

kontyunować robót, ale myśle że większośc na forum miała podobne problemy.

Każdego dnia wypatruję słońca.-Ale!!! W końcu grunt to fundament.

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w kontynuacji swoich marzeń.

Edytowane przez Coop!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapi01 na forum nic się nie dzieje, bo pewnie dzieje się na budowach. U mnie wielkie zmiany. Zrobiona hydraulika, elektryka, alarm, odkurzacz centralny, drzwi antywłamaniowe od ogrodu oraz drzwi techniczne do garażu. Poza tym domek już ocieplony a w tym tygodniu jeśli pogoda pozwoli położymy tynki. Na ten tydzień przewiduję jeszcze montaż bramy garażowej. Część postępów jest już w galerii ale t zdjęcia z zeszłego tygodnia. Aktualniejsze wstawię jak będzie się czym pochwalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
W galerii pojawiły się obiecane zdjęcia. Generalnie jestem bardzo zadowolona z koloru tynku, który wyszedł. Na żywo wygląda ładniej niż na zdjęciach, to taka jasna terakota, wydaje mi się, że ładnie będzie się komponował z klinkierowymi parapetami (cegłę widać na zdjęciach) i taką samą podmurówką tylko z płytek. Jedyny element, który mi się nie podoba to kolor słupów. Chciałam kontrast ale z białym przesadziłam. W tym tygodniu zostaną przemalowane na ciepły beż, Będzie kontrast ale nie aż taki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...