Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Ja też planuje dodać roletę na zewnatrz na duze okno. Wiem, że player_pl wspominał coś na ten temat problemow z roleta, ale go rozwiazal. player_pl czy mozesz sie z nami podzielic informacjami gdzie dostales takie ladne okno i rolety, ktorych nie widac?

 

Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rolety zostały u mnie wykonane w systemie INTEGRO, czyli takim:

 

http://www.powanna.com.pl/photos/dom/system_integro.gif

 

Ekipa montująca okna i rolety pozostawiła to w takim stanie:

 

http://www.powanna.com.pl/photos/dom/P1110628_resize.jpg

 

Jak widać skrzynka roletowa została przymocowana do nadproża nad oknem. Aby nadproże nie przemarzało powinno się je na etapie wylewania oceplić - ja dałem 4 cm styroduru. Wyglądało to wtedy tak:

 

http://www.powanna.com.pl/photos/dom/SNC00046_resize.jpg

 

Następnie ociepleniowcy przykleili styropian o grubości puszki roletowej:

 

http://www.powanna.com.pl/photos/dom/P1110704_resize.jpg

 

Kolejnym etapem (najważniejszym) było docięcie ze sklejki pomalowanej na kolor oken/rolet - wycięte zostały łuki w kształcie góry okna - cieńsza sklejka do prowadnic roletowych a grubsza przy pomocy prętów gwintowanych do ściany oraz wkrętami do skrzynki roletowej.

W następnej kolejności cała ściana wraz została przykryta jeszcze jedną cienką warstwą styropianu aby wszystko zakryć:

 

http://www.powanna.com.pl/photos/dom/P1110713_resize.jpg

 

Widać na tym zdjęciu "bebechy" skrzyski roletowej, bowiem nie została jeszcze założona osłona rewizyjna.

 

Efekt koncowy:

 

http://www.powanna.com.pl/photos/dom/P1110765_resize.jpg

 

Przy zamawianiu rolet pamiętać należy o tym, że żaden producent nie wyprodukuje pancerza na całe okno bez podziału na dwie części, w związku z czym po środku okna musi być przymocowana odpowiednia prowadnica, co widać na niektórych zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Teraz pytanie z innej beczki a mianowicie ,mam przewidziane około 5cm na styropian i 4cm na wylewkę co daje 9cm + 1cm na okładzinę końcową (płytki lub panel)

na podłodze na gruncie.A chciałbym zmieścić tam odkurzacz centralny i ogrzewanie podłogowe.Czy jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey. teoretycznie się zmieści. ale 5 cm styropianu w podłodze na gruncie to wiele, wiele za mało. jeżeli tak wyszło Ci z konstrukcji to ostanie wyjście zainwestować w specjany styropian o obniżonym współczynniku lambda, bo inaczej będzie to dość chłodna podłoga na gruncie. no chyba że pod podbetonkę włożyłeś styropian to zmienia postać rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Coop myśli o styropianie na górze? Tam faktycznie jest przewidziane 5 cm styro. Jeśli na dole, to masakra... W projekcie przewidziano 12 cm styropianu + 7 cm wylewki + 2 cm na okładzinę. Cztery centymetry na wylewkę, to też pewien problem - jedynie anhydrytowa podejdzie, cena niefajna.

Rury odkurzacza centralnego mają dokładnie 50 mm średnicy, więc w styropianie się zmieści.

Jakby mi tak wykonawca zrobił, to miałby kucie chudziaka i wybieranie podsypki jak w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

I dzięki za odpowiedzi-właśnie chodziło mi na dole!Mogę zyskać jeszcze około 3-4cm ,ale to zmieni wysokość pierwszego schodka i zaleje mi wtedy kawałek(kwadratową część)głowicy ozdobnej przy słupie.No właśnie tak to jest jak w pewnych etapach nie ma Cię na placu budowy.I jeszcze mówił ,że pod podłogówkę w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Teraz pytanie z innej beczki a mianowicie ,mam przewidziane około 5cm na styropian i 4cm na wylewkę co daje 9cm + 1cm na okładzinę końcową (płytki lub panel)

na podłodze na gruncie.A chciałbym zmieścić tam odkurzacz centralny i ogrzewanie podłogowe.Czy jest to możliwe?

 

Jeśli chodzi o podłogówkę to według mnie to dużo za mało izolacji styropianem. Owszem zmieści się instalacja i chyba te 4 cm wylewki to minimum albo i nawet za mało, z tego co czytałem na innych forach to tak 6-8cm wylewki powinno być. Ale styropian to musisz koniecznie dać więcej nawet najlepszy dostępny na rynku o grubości 5cm to słabo ci to zaizoluje i będziesz grzał niepotrzebnie ziemie pod domem. Radził bym zerwać chudziaka i dać te minimum 10cm do 15cm styropianu.

tu masz lina gdzie o tym ciekawie piszą

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?16191-Jaka-minimalna-grubo%C5%9B%C4%87-styropianu-wylewki-przy-pod%C5%82og%C3%B3wce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zainwesotwać w styropian najwyższych parametrach izolacji cieplnej, wyprodukowane na bazie surowca zawierającego grafit, który poprawia właściwości izolacyjne płyt. Wyrób ten przeznaczony jest do izolacji cieplnej dachów, stropów i podłóg, szczególnie w energooszczędnym budownictwie mieszkaniowym.

Współczynnik przewodności cieplnej:

λdekl=0,032 W/mK

λRTQ=0,03 W/mK

 

Jeżeli chodzi o całkowity współczynnik przenikania U - to przy tym styropianie kształtuje się to następująco:

 

5 cm - 0,47 !!!!!!!!!!!!

10 cm - 0,27

15 cm - 0,19

20 cm - 0,15

 

dla styropianu zwykłego ale też podłoga:

Współczynnik przewodności cieplnej:

λdekl=0,037 W/mK

λRTQ=0,035 W/mK

 

5 cm - 0,52 !!!!!!!!!!!!!!!

10 cm - 0,31

15 cm - 0,22

20 cm - 0,17

 

Zgodnie z rozporządzeniem Min. Infraastruktry w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

(Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.) współczynnik przeniakania dla podgłogi na gruncie nie może być mniejszy niż: 0,45.

 

Tak, że nawet stosując 5 cm najlepszego styropianu jestes poniżej normy - i budynek zawiera wadę ukrytą i nie powinien zostać dopuszczony do użytkowania przez PINB i oderbany przez kierownika. Nawet to pewnie uda Ci się przejść to trzeba mieć świadomość że jest to budynek wadliwy i w tym momencie proponowałbym skucie podbetonki obniżenie jej i zrobienie dobrej izolacji podłogi na gruncie.

Ja u siebie dla przykładu daję 20 cm styropianu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można jeszcze zastosować płyty PUR, są znacznie cieplejsze od najlepszego nawet styropianu:

http://www.ecotherm-pl.com/ocieplanie_budynkow_poddaszy_scian/posadzka/ecotherm_baseline_xr.aspx

λ=0,023 W/mK

Pomysł z tym aby pierwszy schodek był niższy niż pozostałe też nie jest za dobry - wszyscy użytkownicy się będą wiecznie potykać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź na temat okna. Mam jeszc ze pytanie co do wizualizacji, którą masz pokazaną w swoim dzienniku budowy. Czy ktoś to dla Ciebie przygotował, czy sam ją robiłeś. Jezeli sam to jaki program używałeś?

 

Pozdrawiam

 

I ja dołączę się do postu Player_pl pochwal się jakim programem albo jaka firma robiła Ci wizualizację bo wygląda super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy również dawaliście ocieplenie podłogi garażu?pytam bo swego czasu jak dyskutowałem z moim "szpecem" odparł mi -nie trzeba, a po co? wystarczy papa ,siatka stalowa i wylewka.

 

Ja dawałem 5cm + folia może i nie trzeba ale przy tej grubości nie wyszło tego aż tak dużo a zawsze coś ociepli. Podobna sytuacja jest ze ścianą wewnętrzną w garażu, projekt zakłada aż 15cm styropianu i też wydaję się zbyteczne aż tyle zwłaszcza, że cała ta ściana jest ograniczona ogrzewanymi pomieszczeniami domu, ale te 5cm nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :) U nas domek już w stanie zamkniętym: okna, drzwi, brama garażowa. Są również zrobione tynki i wylewki. Aktualnie jestem na etapie ocieplania poddasza. W związku z tym mam pytanko do osób, które mają to już za sobą: ile m2 wełny weszło wam na ocieplenie dachu? I jakie grubości dawaliście? Ja mam zamiar dać 18cm + 5cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :) U nas domek już w stanie zamkniętym: okna, drzwi, brama garażowa. Są również zrobione tynki i wylewki. Aktualnie jestem na etapie ocieplania poddasza. W związku z tym mam pytanko do osób, które mają to już za sobą: ile m2 wełny weszło wam na ocieplenie dachu? I jakie grubości dawaliście? Ja mam zamiar dać 18cm + 5cm.

 

U mnie właśnie ten etap zakończyli no może nie do końca bo ze względów mrozu nie mogą ostatniej warstwy zagipsować i zatrzeć ale już jest zakryte. Wełny mi wyszło dokładnie 194m2 Tylko kładłem do wysokości jętek i między jętkami nie ocieplałem strychu (to mam zamiar zrobić sam) Była to 15cm miedzy krokwie i jętki i 10cm na stelażu, śmiało można dać nawet 2X 15 bo strasznie wysokie pomieszczenia na górze wyszły zwłaszcza nad domem u mnie coś 270-280cm nad garażem trochę mniej bo 260cm. Tylko zaznaczam, że garaż mam szerszy o metr, więc doszło parę metrów dachu. A wełna 15cm między krokwie bo mam deskowany dach i musiałem zostawić szczelinę wentylacyjną.

Edytowane przez lukaszkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...