Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Zdjęcia mam na stronie

http://picasaweb.google.pl/hodowca/Budowa

my już kończymy układać dachówkę i ocieplać styropianem – 15cm i poroterm 25

na wiosnę elewacja zewnętrzna i wykończeniówka

drzwi i okna już są

 

Bełdy są z ilością stali, powieżchnią ścian zewnętrznych, błednie są wyrysowane okna połaciowe i takie tam dodatkowe inne sprawy…

 

pozdrawiam

 

Widziałam zdjęcia - dom już prezentuje się elegancko :) Gratuluję! Później poprzyglądam się szczegółom i ewentualnie będę pytać (w razie niejasności).

Co do ilości stali - słyszałam podobne opinie o różnych projektach MG Projekt. Podobno przesadzają z jej ilością tak mocno, że można bunkry budować. Nie wiem, co masz na myśli pisząc o błędach w powierzchni ścian zewnętrznych, oraz o złym wyrysowaniu połaciówek?

My zamierzamy budować z Ytonga i ocieplać styropianem. Jaką dachówkę kładziecie i jak będziecie ogrzewać chałupę (tzn. kaloryfery, podłogówka?).

Oprócz zamiany przeznaczenia garażu, robiliście jakieś poważniejsze zmiany?

Byłoby miło, jakbyś w wolnej chwili zrobił fotki z antresoli na salon i z salonu na antresolę. My zastanawiamy się nad powiększeniem jej o rzut na jadalnię. Dlatego interesują mnie takie ujęcia :wink:

Pozdrawiam Guzikowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam gega :)

myślę, że to okno nadaje charakter temu domowi i pewien nietuzinkowy styl. ja osobiście nie zmienię wilekości ani kształtu tego okna. zmniejszenie chyba wizualnie popsułoby wygląd domu. wiadomo, że okno cenowo przerośnie wszystkie inne ale to jedno okno i jak dla mnie na dłuuugie lata a i z myciem można sobie jakoś poradzić :wink: napisz , czy planujecie tylko tą zmianę, czy jeszcze inne :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej GUZIKI

na projekcie błędnie były wyrysowane okn połaciowy, wg projektu okna były poza obrysem domu...dziwna sprawa

natomiast co do stali to mój kierownik autorytatywnie stwierdził że jest za mało stali (!)

musieliśmy dokupywać...

dodatkowo na piętrze musieliśmy robić wzmocnienia betonowe, tzw koronę, a to nam zepsuło koncepcję daszku nad wejściem i nie będzie on połączony z dachem :(

poza tym jest mocno nagmatwane z elektryką i hydrauliką

ogólnie projekt to bubel, ale to chyba najładniejszy dom jaki widzieliśmy z tych kilku tysięcy projektów w katalogach i na CD

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Michał2

my mieliśmy o tyle fajnie że firma nam budowała dom za stałą opłatę za m2

my tylkoo dopłaciliśmy do tego że jest łuk (nietypowe)

ale jeśli się nie mylę to okno kosztowało ok 6 kilo pln

oknoplast z krakowa

okleina drewnopodobna

teraz wyceniałem roletę do tego okna i ok 4 kilo

to już nie roleta okienna tylko roleta garzażowa

ale efekt jest dobry...

szkoda tylko że to nie jset okno samoczyszczące :D

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej GUZIKI

na projekcie błędnie były wyrysowane okn połaciowy, wg projektu okna były poza obrysem domu...dziwna sprawa

natomiast co do stali to mój kierownik autorytatywnie stwierdził że jest za mało stali (!)

musieliśmy dokupywać...

dodatkowo na piętrze musieliśmy robić wzmocnienia betonowe, tzw koronę, a to nam zepsuło koncepcję daszku nad wejściem i nie będzie on połączony z dachem :(

poza tym jest mocno nagmatwane z elektryką i hydrauliką

ogólnie projekt to bubel, ale to chyba najładniejszy dom jaki widzieliśmy z tych kilku tysięcy projektów w katalogach i na CD

pozdrawiam

Hmmmmm...niedobrze. :-? Dobrze wiedzieć, na co trzeba zwrócić uwagę. My właśnie czekamy, aż nam przyślą projekt.

Okna poza obrysem budynku? To zakrawa na grubą awangardę ;)

Właśnie zauważyliśmy, że nie masz daszku połączonego z resztą dachu. Dlaczego musieliście zrobić tą koronę? Strop się kupy nie trzymał, czy ki diabeł? Macie na piętrze podłogówke?

Z tą stalą to mnie naprawdę zaskoczyłeś. Myślałam, że trzeba się będzie nastawić na rozbrajanie projektowej twierdzy, a tu taka niespodzianka.

Ogólnie moje uszy źle przyjmują fakt, że ten projekt to bubel :) Jednak zgadzam się z Tobą, że to najładniejszy projekt jaki udało nam się znaleźć z niewiadomoiluwsześniejszych ;) ...i jak się człowiek uprze..to nie ma odwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem na etapie adaptacji projektu.

Zastanawiam sie nad zmniejszeniem tego dużego okna w salonie co o tym myslicie ?

 

 

G.

Zgadzam się z MICHAL2 w 100%. Okno w salonie, to wizytówka Rubina. Mam wrażenie, że jego zmniejszenie wyglądałoby źle tak z zewnątrz, jak i od środka. Z zewnątrz miałabyś wykusz z daszkiem pod wymiar dużego okna, a wklejone małe :roll: A od środka, np. z antresoli piękny widok na kawał... ściany. Dlaczego myślisz nad zmniejszeniem tego okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

zastanawiam sie nad zmniejszeniem ale tylko dołem. Szerokosc oraz gora została by bez zmian. Zgodnie z projektem od posadzki do parapetu "big" okna jest 37 cm i jeszcze ma sie tam zmiescic kaloryfer. Troche mało nie sadzicie ? Na razie to tylko takie luzne przymyslenia.

 

pozdr

 

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

zastanawiam sie nad zmniejszeniem ale tylko dołem. Szerokosc oraz gora została by bez zmian. Zgodnie z projektem od posadzki do parapetu "big" okna jest 37 cm i jeszcze ma sie tam zmiescic kaloryfer. Troche mało nie sadzicie ? Na razie to tylko takie luzne przymyslenia.

 

pozdr

 

G.

 

Na kaloryfery to rzeczywiście trochę miejsca brak. My decydujemy się na ogrzewanie podłogowe. Czytałam dużo o domach z antresolą. Wiele osób poleca ogrzewanie podłogowe ze względu na to, że ciepło nie rozchodzi się tak w górę, jak przy kaloryferach. Podobno wentylacja z rekuperatorem gwarantuje, że już w ogóle będzie super. No to będę miała i rekuperator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkę mam powierzchni 17 arów

myślę że wystarczy żeby przeforsować zakup traktorka do koszenia trawy :D

 

My mamy 13,5. Jednak działka ma nieregularny kształt, więc nie widać tego na pierwszy rzut oka.

Jakie wychodzą dokładne wymiary domu? Chodzi mi o wymiary, które bierze się pod uwagę, licząc minimalną odległość od sąsiada. My w tym tygodniu powinniśy dostać projekt, jednak już od jakiegoś czasu robimy casting na architekta. Jeden z nich powątpiewa, czy dom zachowa minimalne odległości stojąc na naszej działce. Powiem szczerze, że przez moment spodnie mi się spięły :-? Teraz już nie schizuję, ale chciałabym się tylko dowiedzieć, czy wymiary podane w katalogu, albo na necie (sytuacja na działce), odpowiadają rzeczywistym.

No i standarwoe pytanie do Ciebie - jak zamierzacie ogrzewać dom (podłogówka, kaloryfery?).

A i jeszcze jedno pytanko. Jak to jest z kominami? Na projekcie są trzy. U Ciebie i u 32zetki -1. Ona mówiła, że jeden jest od kominka zewnętrznego(usunęła-my też chcemy), a drugi od wentylacji (nie jestem pewna, czy nie zmyślam), no a trzeci to już zwykły. Mam rację, czy bzdety piszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

zastanawiam sie nad zmniejszeniem ale tylko dołem. Szerokosc oraz gora została by bez zmian. Zgodnie z projektem od posadzki do parapetu "big" okna jest 37 cm i jeszcze ma sie tam zmiescic kaloryfer. Troche mało nie sadzicie ? Na razie to tylko takie luzne przymyslenia.

 

pozdr

 

G.

 

Na kaloryfery to rzeczywiście trochę miejsca brak. My decydujemy się na ogrzewanie podłogowe. Czytałam dużo o domach z antresolą. Wiele osób poleca ogrzewanie podłogowe ze względu na to, że ciepło nie rozchodzi się tak w górę, jak przy kaloryferach. Podobno wentylacja z rekuperatorem gwarantuje, że już w ogóle będzie super. No to będę miała i rekuperator :)

A tutaj masz najświeższą debatę na ten temat: http://forum.muratordom.pl/czym-ogrzewac-wysoki-salon,t123535.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno pytanko. Jak to jest z kominami? Na projekcie są trzy. U Ciebie i u 32zetki -1. Ona mówiła, że jeden jest od kominka zewnętrznego(usunęła-my też chcemy), a drugi od wentylacji (nie jestem pewna, czy nie zmyślam), no a trzeci to już zwykły. Mam rację, czy bzdety piszę?

 

Oj przepraszam - Ty masz dwa kominy. Jeden zwkły, drugi od kominka zewnętrznego, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...