Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cisza na forum a mi jest potrzebna pomoc. Nie ukrywam że zamieszanie zrobiła dozamet1985 swoim Rubinem. konkretnie chodzi mi o balkon nad drzwiami wejściowymi. Porównuje zdjęcia innych rubinów, liczę ilość pustaków i nie mogę się zorientować czy dozamet1985 podniosła wysokość lukarni czy nie. Proszę o pomoc. Budujemy aktualnie parter. Berta 69 tez ma balkon w tym miejscu ale czy wysokość lukarni pozostała bez zmian? Mineralkę chętnie przyjmę:)

 

Witam!

Czuję się wywołana do tablicy.

Wysokość lukarny w naszym domku pozostała bez zmian.

 

Życzę radosnych Świąt Wielkiej Nocy.

 

Pozdrawiam :) Berta69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

buuuuu - to szkoda - bo mi sie marzy spory taras - ale wszystko z czasem można zrobić :)

Iwcia - mi do drzwi jeszcze daleko - ale jak znam siebie i męża to będą drewniane i tradycyjne - ja cały dom i ogród chce zrobić w stylu dworkowym jak najbardziej naturalistycznym poniekąd staroświeckim - więc wszelkie żelastwa będą usuwane lub mocno maskowane

 

 

Witaj mineralka !!!

 

Cieszę się, że wybraliście Rubina III - my również budujemy z tego projektu z pewnymi poprawkami - mamy powiększony garaż i inaczej rozplanowaną górę, a teraz zmienilibyśmy również dół np. zamieniając miejscami łaziankę z kotłownią i wtedy kotłownia powędrował by do garażu.

 

Jeżeli macie jakieś pytania - to serdecznie zapraszam.

 

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza na forum a mi jest potrzebna pomoc. Nie ukrywam że zamieszanie zrobiła dozamet1985 swoim Rubinem. konkretnie chodzi mi o balkon nad drzwiami wejściowymi. Porównuje zdjęcia innych rubinów, liczę ilość pustaków i nie mogę się zorientować czy dozamet1985 podniosła wysokość lukarni czy nie. Proszę o pomoc. Budujemy aktualnie parter. Berta 69 tez ma balkon w tym miejscu ale czy wysokość lukarni pozostała bez zmian? Mineralkę chętnie przyjmę:)

 

Cześć,

 

my również dodaliśmy balkon na drzwiami wejściowymi - cała lukarna został zrobiona pod drzwi balkonowe - ta strona jest u nas od wschodu i dlatego wstawiliśmy tam drzwi o szerokości 2,70 (dzielone na 3 część) - jeżeli chcesz mogę podesłać Ci zdjęcia lub z wymiarować całość - dachowcy bez problemu sobie poradzili.

 

A i ściana kolankowa - podnieśliśmy o 1 jeden pustak na całym obwodzie - wyszło super w środku, aby dom z zewnątrz nie stracił proporcji wydłużyliśmy krokwie i będziemy mieli większy okap ok. 100 cm (w projekcie jest 80) - trzeba to uwzględnić zamawiając drewno na dach - trzeba dopilnować dachowców, aby to uwzględnili.

Edytowane przez z-big
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od jakiegoś czasu podglądam Państwa zdjęcia i jestem zachwycona Państwa pomysłami, mogłabym prosić o dodanie kilka nowych zdjęć:)

Ja jestem na fazie pisania pism o przyłączenia wody, prądu i kanalizacji, a potem pozwolenia na budowę, nasi regionalni urzędnicy są troszkę opieszali niestety.

Jeszcze mam jedną prośbę, o podanie mniej więcej ile kosztowała Państwa budowa do tego etapu, martwie się, że na wykończenie nam trochę zabraknie:(

Pozdrawiam serdecznie i kibicuje Państwu w Waszym Rubinku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "Rubinowców". Nie mam doświadczeń w tych sprawach. To moje pierwsze forum i pierwsza budowa. Przeglądam forum już od zeszłego roku i podziwiam zdjęcia.

Rubina III buduję z dwustanowiskowym garażem i powiększonym balkonikiem nad największym oknem.W tej chwili jestem na etapie kładzenia dachówki.Początki były koszmarne-czarna magia jak dla mnie,ale z Waszą pomocą(opiniami i zdjęciami) dałam radę....Teraz będę kombinowała ze zdjęciami ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Moniko!

Ja jestem na etapie wyboru projektu i strasznie mnie kusi rubin 3 ale nie wiem czy w 4 setkach się zmieszczę z wykończeniem...

Pozdrawiam

 

W 4 setkach z Wykończeniem w życiu? Chyba, że sama większość zrobisz. na samo centralne ogrzewanie licz około 30-40 tysi, dach (więźba + ewentualna blacho dachówka) koło 30-40 tysi nie mówiąc już o dachówce. Okna, brama garażowa kolejne 30-40, a gdzie reszta? Wiadomo, zawsze można coś na kosztach lub materiale poucinać, ale budować taki dom i od początku ciułać szkoda czasu. Nie będzie efektu. Oczywiście nie odradzam budowy Rubinka ale rzeczywistość jest zabójcza w naszej kochanej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 4 setkach z Wykończeniem w życiu? Chyba, że sama większość zrobisz. na samo centralne ogrzewanie licz około 30-40 tysi, dach (więźba + ewentualna blacho dachówka) koło 30-40 tysi nie mówiąc już o dachówce. Okna, brama garażowa kolejne 30-40, a gdzie reszta? Wiadomo, zawsze można coś na kosztach lub materiale poucinać, ale budować taki dom i od początku ciułać szkoda czasu. Nie będzie efektu. Oczywiście nie odradzam budowy Rubinka ale rzeczywistość jest zabójcza w naszej kochanej Polsce.

 

Chodziło mi nie o 40 tyś. tylko 400tyś.,choć wiem,że szału nie ma. Jak kupowałeś projekt przez internet czy u architekta? działkę mamy swoją. Rubin 3 podoba mi się najbardziej z pośród wszystkich projektów jakie oglądałam tak do 180m2.

Pozdrawiam i jak możecie dodajcie trochę aktualniejszych zdjęć:) z waszych Rubinków:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

na naszej budowie nastąpiło małe przyspieszenie - przede wszystkim mamy już do działki doprowadzone wszystkie media: gaz, energię i wodę :lol2:

 

Pojawiły się okna, kończymy instalację elektryczną, pracę rozpoczęła ekipa od wody, CO i kanalizacji - mamy rozprowadzoną instalację do centralnego odkurzacza. Przed zimą udało nam się zainstalować oczyszczalnię ścieków - sąsiedzi żartują, że zakopaliśmy małą lokomotywę - to oczyszczalnia biologiczna ma trochę więcej elementów - nie trzeba było rozprowadzać drenażu - dlatego nie mamy dodatkowych kominków na działce.

 

To co nas naprawdę cieszy to okna :rolleyes: - profil schuco: SI82, orzech dwustronny - są super :rolleyes:

 

DSC00554.jpgDSC00544.jpgDSC00542.jpgDSC00545.jpgDSC00555.jpg

 

Więcej zdjęć w galerii.

 

Pozdrawiamy budujących :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi nie o 40 tyś. tylko 400tyś.,choć wiem,że szału nie ma. Jak kupowałeś projekt przez internet czy u architekta? działkę mamy swoją. Rubin 3 podoba mi się najbardziej z pośród wszystkich projektów jakie oglądałam tak do 180m2.

Pozdrawiam i jak możecie dodajcie trochę aktualniejszych zdjęć:) z waszych Rubinków:))

 

No raczej nie pisałem o 40 tysiach tylko 4 setki, ale to mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm wszystkich.

Zastanawiam się nad budową Rubina, ponieważ jak narazie jest to najlepszy projekt jaki znalazłem. Dwa dni czytałem całe forum i czuje się jakbym już go budował.

Chciałbym jeszcze zobaczyć go na żywo wiec jak ktoś pozwoli to prosze o wiadomosć na prv. Jestem z Krosna (podkarpackie).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie będzie głównie zasilane kotłem gazowym kondensacyjnym i wspomagane kominkiem z płaszem wodnym poprzez wymiennik ciepła, koszty ogrzewania podłogowe są zbliżone do ogrzewania grzejnikowego, odpada koszt zakupu kilkunastu grzejników a to sporo, na kominach zastosowałem piaskowiec, z tego co pamiętam to kupiony na lokalnym składzie a wydobywany gdzieś w okolicach Kielc. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...